Skocz do zawartości
mcgyver555

Przegląd okresowy z nową instalacją gazową

Rekomendowane odpowiedzi

mcgyver555

Drodzy Koledzy i Koleżanki,

Sprawa jest następująca:

- Termin badania technicznego w samochodzie minął 20.03.2013

- W samochodzie zainstalowano LPG 18.03.2013

Wiadomo, że najprościej byłoby zrobić badanie przed montażem. Tak sie jednak nie stało dlatego mam pytanie:

Czy na stacji diagnostycznej musi być zrobiony przegląd dodatkowy? (są wszystkie papiery, ale nie ma 'GAZ-LPG' w DR)

W WK poinformowano mnie, że dodatkowy przegląd nowej instalacji (do 30 dni) nie jest wymagany a diagnosta jedynie dokonuje jakiejś adnotacji. Niestety panowie z dwóch stacji diagnostycznych, które odwiedziłem mają inne zdanie na ten temat. Uważają, że należy wykonać przegląd za 162 zł i najlepiej gdyby w DR był już wbity gaz. Kto ma racje?

Szukałem dość długo podstaw prawnych na ten temat ale nie znalazłem nic konkretnego. Z góry dziękuje za wyjaśnienie tematu. Będe bardzo wdzięczny za wskazanie 'paragrafów' które regulują tą kwestie.

Serdecznie pozdrawiam

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
michal_k

Wpisz gaz w WK, a później jedź na badanie i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Qnick

Albo jedź na SKP zrób badanie okresowe za które zapłacisz 162 zł, brak wpisu to usterka drobna z którą pojazd może przejść badanie z wynikiem pozytywnym a potem dokonasz wpisu w dowodzie rejestracyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
crackers

obojętnie,co zrobisz,to zabadanie teraz i tak zapłacisz 162 zł,trzeba było zrobić przegląd dzień przed montażem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
biker100
a potem dokonasz wpisu w dowodzie rejestracyjnym.

a potem udasz się po wpis do DR do WK :P

[ Dodano: 21-03-2013, 20:42 ]

trzeba było zrobić przegląd dzień przed montażem :)
:ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Grzegorz Łódź
Czy na stacji diagnostycznej musi być zrobiony przegląd dodatkowy? (są wszystkie papiery, ale nie ma 'GAZ-LPG' w DR)

Nie ma takiego przeglądu

.

Uważają, że należy wykonać przegląd za 162 zł i najlepiej gdyby w DR był już wbity gaz. Kto ma racje?

Skoro WK nie chce wpisać do DR adnotacji GAZ (bo już nieaktualne OBT) należy wykonać OBT pojazdu z GAZem (98zł +63+1). Brak adnotacji GAZ w DR jest to teraz UD gdzie można dać wynik badania P.Na przegląd musisz zabrać ze sobą DR,protokół TDT na zbiornik,świadectwo homologacji(akurat w tym przypadku diagności mogą wymagać).

Po przeglądzie (już z ważnym OBT) udasz się do WK z dokumentami od instalacji gazowej po wpis GAZ.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
crackers
mcgyver555 napisał/a:

Nie ma takiego przeglądu

.mcgyver555 napisał/a:

Uważają, że należy wykonać przegląd za 162 zł i najlepiej gdyby w DR był już wbity gaz. Kto ma racje?

Skoro WK nie chce wpisać do DR adnotacji GAZ (bo już nieaktualne OBT) należy wykonać OBT pojazdu z GAZem (98zł +63+1). Brak adnotacji GAZ w DR jest to teraz UD gdzie można dać wynik badania P.Na przegląd musisz zabrać ze sobą DR,protokół TDT na zbiornik,świadectwo homologacji(akurat w tym przypadku diagności mogą wymagać).

Po przeglądzie (już z ważnym OBT) udasz się do WK z dokumentami od instalacji gazowej po wpis GAZ.

no to koniec tematu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blakop

Przesadzasz Michał. Nawet bez adnotacji gaz OBT i tak gość zrobi wynik "P" i tak dostanie, więc...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
michal_k
Przesadzasz Michał. Nawet bez adnotacji gaz OBT i tak gość zrobi wynik "P" i tak dostanie, więc...

A do czego to OBT potrzebne w WK? Do niczego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blakop

Jeśli to kolejne okresowe to jednak to OBT potrzebne...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
michal_k
Jeśli to kolejne okresowe to jednak to OBT potrzebne...

W WK do dokonania wpisu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
crackers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blakop

Może wymiana DR?? Albo przerejestrowanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
crackers

to pomogliście koledze mcgyverowi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
michal_k
Może wymiana DR?? Albo przerejestrowanie?

No chyba, że tak. To wtedy faktycznie najpierw badanie pozytywne bez wpisu, a potem wymiana DR łącznie z wpisem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blakop
to pomogliście koledze mcgyverowi

Oj tam... Nie ma za co 8)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
crackers

ale ja się poduczyłem :x:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Regan55

Bez problemu... ;) Chociaz dla Ciebie to juz nie jestem taki pewny... :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mcgyver555

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie moją sprawą, bardzo szybkie i liczne odpowiedzi.

Sprawa została rozwiązana. Najpierw udałem się do wydziału komunikacji gdzie do dowodu został wbity GAZ-LPG. Urzędnicza zauważyła, że przegląd jest nie ważny ale nie robiła z tego tytułu żadnych problemów.

Następnie udałęm się na stacje diagnostyczną gdzie dokonano przeglądu za 162 pln. Z dokumentów wymaganych w WK Pan diagnosta potrzebował jedynie atestu zbiornika.

Jak wspominali Koledzy - przed montażem LPG warto sprawdzić termin przeglądu i zrobić go przed wizytą u gazowników - 63 pln do przodu ;)

Dzięki raz jeszcze

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
michal_k
Sprawa została rozwiązana. Najpierw udałem się do wydziału komunikacji gdzie do dowodu został wbity GAZ-LPG. Urzędnicza zauważyła, że przegląd jest nie ważny ale nie robiła z tego tytułu żadnych problemów.

Czyli, nie chwaląc się, wyszło na moje :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
crackers
:D po prostu wybrał drogę podaną przez Ciebie :D ,może nie chciał mieć UD w rejestrze,taki porządniś :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Qnick
Czyli, nie chwaląc się, wyszło na moje

Równie dobrze mogło wyjść na moje i też byłoby dobrze :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
S.K.P-POZNAŃ

Czy możemy uznać duplikat poświadcząjacy wykonanie badania zbiornika gazu w którym wyszczególniono: nr TDT 12...,nr zbiornika..

na orginalnym druku STAKO ,ale bez żadnej pieczątki TDT.

Na drugiej stronie jest:

potwierdzamy że protokół tdt nr taki a taki ,o poniższych parametrach itd........

Podpisał ten duplikat dyrektor do spraw....w Stako.

Klient otrzymał to bezpośrednio z firmy STAKO.-w cztery dni .a przez TDT trwało by to ponad dwa tygodnie -tak twierdził i za badanie opłata jeszcze raz :-P

Jest to w/g mnie potwierdzenie przez Stako że taki zbiornik miał wykonane badanie i dostał poświadczenie TDT z takim ,a takim numerem,wykonane w dniu... ,przez........

Nie jest to duplikat wydany i podpisany przez TDT ,a wiec czy możemy go uznać na bt ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DARIO64
Nie jest to duplikat wydany i podpisany przez TDT .

Amen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Grzegorz Łódź
Nie jest to duplikat wydany i podpisany przez TDT ,a wiec czy możemy go uznać na bt ???

Ja nie uznałbym go

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi