Skocz do zawartości

Przegląd okresowy z nową instalacją gazową


mcgyver555

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Koledzy i Koleżanki,

 

Sprawa jest następująca:

 

- Termin badania technicznego w samochodzie minął 20.03.2013

- W samochodzie zainstalowano LPG 18.03.2013

 

Wiadomo, że najprościej byłoby zrobić badanie przed montażem. Tak sie jednak nie stało dlatego mam pytanie:

 

Czy na stacji diagnostycznej musi być zrobiony przegląd dodatkowy? (są wszystkie papiery, ale nie ma 'GAZ-LPG' w DR)

 

W WK poinformowano mnie, że dodatkowy przegląd nowej instalacji (do 30 dni) nie jest wymagany a diagnosta jedynie dokonuje jakiejś adnotacji. Niestety panowie z dwóch stacji diagnostycznych, które odwiedziłem mają inne zdanie na ten temat. Uważają, że należy wykonać przegląd za 162 zł i najlepiej gdyby w DR był już wbity gaz. Kto ma racje?

 

Szukałem dość długo podstaw prawnych na ten temat ale nie znalazłem nic konkretnego. Z góry dziękuje za wyjaśnienie tematu. Będe bardzo wdzięczny za wskazanie 'paragrafów' które regulują tą kwestie.

 

Serdecznie pozdrawiam

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Qnick

    13

  • michal_k

    11

  • blakop

    10

  • Grzegorz Łódź

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wpisz gaz w WK, a później jedź na badanie i po sprawie.

 

Albo jedź na SKP zrób badanie okresowe za które zapłacisz 162 zł, brak wpisu to usterka drobna z którą pojazd może przejść badanie z wynikiem pozytywnym a potem dokonasz wpisu w dowodzie rejestracyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potem dokonasz wpisu w dowodzie rejestracyjnym.

 

a potem udasz się po wpis do DR do WK :P

 

[ Dodano: 21-03-2013, 20:42 ]

trzeba było zrobić przegląd dzień przed montażem :)
:ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na stacji diagnostycznej musi być zrobiony przegląd dodatkowy? (są wszystkie papiery, ale nie ma 'GAZ-LPG' w DR)

Nie ma takiego przeglądu

.

Uważają, że należy wykonać przegląd za 162 zł i najlepiej gdyby w DR był już wbity gaz. Kto ma racje?

 

Skoro WK nie chce wpisać do DR adnotacji GAZ (bo już nieaktualne OBT) należy wykonać OBT pojazdu z GAZem (98zł +63+1). Brak adnotacji GAZ w DR jest to teraz UD gdzie można dać wynik badania P.Na przegląd musisz zabrać ze sobą DR,protokół TDT na zbiornik,świadectwo homologacji(akurat w tym przypadku diagności mogą wymagać).

Po przeglądzie (już z ważnym OBT) udasz się do WK z dokumentami od instalacji gazowej po wpis GAZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mcgyver555 napisał/a:

Czy na stacji diagnostycznej musi być zrobiony przegląd dodatkowy? (są wszystkie papiery, ale nie ma 'GAZ-LPG' w DR)

 

Nie ma takiego przeglądu

.mcgyver555 napisał/a:

Uważają, że należy wykonać przegląd za 162 zł i najlepiej gdyby w DR był już wbity gaz. Kto ma racje?

 

 

Skoro WK nie chce wpisać do DR adnotacji GAZ (bo już nieaktualne OBT) należy wykonać OBT pojazdu z GAZem (98zł +63+1). Brak adnotacji GAZ w DR jest to teraz UD gdzie można dać wynik badania P.Na przegląd musisz zabrać ze sobą DR,protokół TDT na zbiornik,świadectwo homologacji(akurat w tym przypadku diagności mogą wymagać).

Po przeglądzie (już z ważnym OBT) udasz się do WK z dokumentami od instalacji gazowej po wpis GAZ.

no to koniec tematu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz gaz w WK, a później jedź na badanie i po sprawie.

 

Przesadzasz Michał. Nawet bez adnotacji gaz OBT i tak gość zrobi wynik "P" i tak dostanie, więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz Michał. Nawet bez adnotacji gaz OBT i tak gość zrobi wynik "P" i tak dostanie, więc...

 

A do czego to OBT potrzebne w WK? Do niczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wymiana DR?? Albo przerejestrowanie?

 

No chyba, że tak. To wtedy faktycznie najpierw badanie pozytywne bez wpisu, a potem wymiana DR łącznie z wpisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz gaz w WK, a później jedź na badanie i po sprawie.

 

Przesadzasz Michał. Nawet bez adnotacji gaz OBT i tak gość zrobi wynik "P" i tak dostanie, więc...

Bez problemu... ;) Chociaz dla Ciebie to juz nie jestem taki pewny... :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie moją sprawą, bardzo szybkie i liczne odpowiedzi.

 

Sprawa została rozwiązana. Najpierw udałem się do wydziału komunikacji gdzie do dowodu został wbity GAZ-LPG. Urzędnicza zauważyła, że przegląd jest nie ważny ale nie robiła z tego tytułu żadnych problemów.

Następnie udałęm się na stacje diagnostyczną gdzie dokonano przeglądu za 162 pln. Z dokumentów wymaganych w WK Pan diagnosta potrzebował jedynie atestu zbiornika.

 

Jak wspominali Koledzy - przed montażem LPG warto sprawdzić termin przeglądu i zrobić go przed wizytą u gazowników - 63 pln do przodu ;)

 

Dzięki raz jeszcze

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa została rozwiązana. Najpierw udałem się do wydziału komunikacji gdzie do dowodu został wbity GAZ-LPG. Urzędnicza zauważyła, że przegląd jest nie ważny ale nie robiła z tego tytułu żadnych problemów.

 

Czyli, nie chwaląc się, wyszło na moje :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy możemy uznać duplikat poświadcząjacy wykonanie badania zbiornika gazu w którym wyszczególniono: nr TDT 12...,nr zbiornika..

na orginalnym druku STAKO ,ale bez żadnej pieczątki TDT.

 

Na drugiej stronie jest:

potwierdzamy że protokół tdt nr taki a taki ,o poniższych parametrach itd........

 

Podpisał ten duplikat dyrektor do spraw....w Stako.

Klient otrzymał to bezpośrednio z firmy STAKO.-w cztery dni .a przez TDT trwało by to ponad dwa tygodnie -tak twierdził i za badanie opłata jeszcze raz :-P

 

Jest to w/g mnie potwierdzenie przez Stako że taki zbiornik miał wykonane badanie i dostał poświadczenie TDT z takim ,a takim numerem,wykonane w dniu... ,przez........

 

Nie jest to duplikat wydany i podpisany przez TDT ,a wiec czy możemy go uznać na bt ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.