Skocz do zawartości

Przegląd okresowy z nową instalacją gazową


mcgyver555

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem jest to lekkie przegięcie,ale nieraz nasze głupie przepisy zmuszają człowieka do takich postępowań. :razz:

W tym przypadku ja uważam że przepis jest bardzo jasny i czytelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Qnick

    13

  • michal_k

    11

  • blakop

    10

  • Grzegorz Łódź

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja biorę też pod uwagę zaangażowanie klienta który się starał o duplikat ,dostał go

No właśnie w tym sęk, że nie dostał duplikatu, tylko "kwit" od producenta, że zbiornik przeszedł badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na butli jest taki sam numer jak na papierze ,jest znak Stako ,jest wszystko wybite ok. to dla mnie nie ma przeciwskazań dać wynik P.

 

No i właśnie potem trafiają się klienci u nas z tekstem: "czego się pan przypier...lasz, TAM nie mieli problemów..."

 

Proponuję Ci zrobić taki myk na kontroli z WK, zobaczymy co powiedzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym sęk, że nie dostał duplikatu, tylko "kwit" od producenta, że zbiornik przeszedł badanie.

_________________

Czyli jak przeszedł badanie to jest sprawny.

 

Proponuję Ci zrobić taki myk na kontroli z WK, zobaczymy co powiedzą...

Też jestem ciekaw,do tej pory nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę tak, jakby klient nie uzyskał wyciągu ze świadectwa homologacji do rejestracji, tylko ZAPEWNIENIE producenta, że takie homo gdzieś tam jest wydane itd...

 

Nie - no jasne - starania klienta są najważniejsze...

Wiesz janmrek - bardziej bym już poważał Twoje stanowisko jakbyś powiedział, że w ogóle olewasz i robisz bez kwitów na zbiornik takie OBT, bo farmazony jakie wciskasz to wybacz, ale...

 

Mam służbowe auto. Mogę na OBT przyjechać z kserówką DR podbitą przez mojego szefa (właściciela pojazdu)?? No bo oryginał zginął, a już chyba to, że poszedłem do szefa i to zgłosiłem, a on wyjął z akt kserówkę dobrze o mnie świadczy... I o firmie i w ogóle - co??

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz janmrek - bardziej bym już poważał Twoje stanowisko jakbyś powiedział, że w ogóle olewasz i robisz bez kwitów na zbiornik takie OBT, bo farmazony jakie wciskasz to wybacz, ale...

Wiesz blakop - chciał bym zobaczyc jak ty postępujesz ze swoimi klientami ,bo jeżeli tak samo jak odnosisz się do osób na tym forum ,to tylko współczuć ludziom którzy trafią na ciebie w WK , jeżeli w ogóle coś tam robisz ,bo sądząc po twojej aktwności tutaj to czarno to widzę. :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posługujesz się dokumentem wydawanym przez nieuprawniony podmiot i nie bardzo wiesz jak się tu obronić, co?? Bo przepis jest jasny i czytelny jak to już Koledzy wskazali...

 

A co robię - cóż - to już nie Twoja sprawa 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Ci zrobić taki myk na kontroli z WK,

Ciekawe, czy bardzo Cię zdziwi fakt, że są WK, które takie zaświadczenia, podobnie jak protokoły wydane przez UDT uznają za ważne dokumenty,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Ci zrobić taki myk na kontroli z WK,

Ciekawe, czy bardzo Cię zdziwi fakt, że są WK, które takie zaświadczenia, podobnie jak protokoły wydane przez UDT uznają za ważne dokumenty,,,

Zapewne tak.Ale tak po cichu sobie myślę że TDT nie miałby już tak liberalnego podejścia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz wpadłem na "pomysła" ...

12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

czy jest jakiś limit czasu dla wyrażenia "po" :?::?::!:(o ile nie upłynął termin ważności dokumentu)

 

dokument został "przedstawiony" na poprzednim OBT - rok temu - co mam w "archiwum X" w postaci skanu na dysku

a obecne OBT jest jest/będzie* po przedstawieniu z przed roku ...

 

* - wybrać odpowiednie

;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiadomo, że tak naprawdę jeśli tylko Diagnosta i Klient sobie ufają, to tak naprawdę po co co roku wozić ten kwit ze sobą?? Kto to sprawdzi, czy klient to pokazywał? Nr jest w rejestrze - możesz tylko zerknąć do auta, czy to na pewno ten sam zbiornik ciągle i sprawa gra (zakładam że mowa o kliencie związanym z przyzwyczajenia z jedną SKP).

Po co utrudniać klientowi i kazać to wozić? Przecież jak nic się nie zmieniło to w czym problem?? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co pokazywać DR przecież rok temu też klient go pokazywał, a kto to sprawdzi czy pokazywał??? :shock:

 

Trochę nietrafione porównanie, bo DR mógł się zmienić, a papier z TDT przez 10 lat jest niezmienny. A poza tym w DR wbija się pieczątkę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale butlę też można wymienić.

 

Dlatego Blakop napisał:

 

Nr jest w rejestrze - możesz tylko zerknąć do auta, czy to na pewno ten sam zbiornik ciągle i sprawa gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno- chyba na początku roku- chciałem otrzymać duplikat zbiornika z Grodkowa i na ich stronie jest już odsyłacz do TDT. Wcześniej możliwe było z Irene, Grodkowa,Stako otrzymywać odpisy poświadczeń zbiorników bezpośrednio od producenta ,o wiele szybciej niż z TDT .Pewnikiem to było przyczyną wystepowania do nich o odpisy poza formalnym zgłoszeniem do TDT, które zawiera m.innymi dane właściciela pojazdu itp. W oddziale Katowice uzyskałem bez problemu dla pewności wcześniej dzwoniąc ( mając na uwadze złe doświadczenia z TDT Warszawa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Korzystając z tematu spytam kolegów jak pomóc klientowi,który przyjechał na BO pojazd z gazem z drugiego końca Polski w sobotę bez protokołu TDT-u i bez wpisu Gaz w DR.Gaz montowany 3 miesiące temu ,a klient nieświadomy ,że trzeba zrobić wpis w WK i ocknął się jak w niedziele trzeba wracać do domu o braku ważnego BO?

Najprościej to jakby WK robił wpis w DR również z nr i ważnością protokołu TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orzystając z tematu spytam kolegów jak pomóc klientowi,który przyjechał na BO pojazd z gazem z drugiego końca Polski w sobotę bez protokołu TDT-u

 

Nie ma jak za bardzo pomóc legalnie :razz: Gdyby miał protokół i jak dla mnie w tym przypadku fakturę i wyciąg ze świadectwa homologacji na montaż (choć nie możesz tego wymagać zgodnie z prawem) to brak wpisu GAZ w DR jest UD i możesz klepnąć pieczątkę w DR.

Ale są jeszcze faxy, maile poczta, kurier i te papiery jakoś szybko mogłyby dotrzeć na SKP :x ale to już zależy od tego jak bardzo chcesz pomóc :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to jakby WK robił wpis w DR również z nr i ważnością protokołu TDT.

 

Ale nie będzie robił dopóki się przepisy nie zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.