Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
arekkos

DMC naczepy 1 osiowej

Polecane posty

arekkos

Witam. Jestem tu nowy więc z góry przepraszam jeżeli temat już był, ale nic nie znalazłem.

Jakie największe DMC może mieć naczepa 1 osiowa, i gdzie jest to napisane.

Z góry dziekuję.

blakop

Nigdzie nie jest napisane coś takiego wprost. Przepis mówi, że bez odstępstwa oś pojedyncza może mieć nacisk maksymalny 10 ton - i to jest graniczny nacisk jednostkowy jeśli o to pytasz...

arekkos

Dzięki, ale chodziło mi o to ile mogę maksymalnie według prawa załadować na taką naczepę.

Ponieważ znalazłem, że według prawa przyczepa 2 osiowa 18ton, 3 osiowa 24tony, a ile naczepa 1 osiowa.

michal_k
a ile naczepa 1 osiowa.

Nacisk na oś + nacisk na siodło.

blakop

Nie ma określonego DMC naczepy.

Wartości graniczne będą wynikały z tego co Michał pisze - nacisku na oś.

abcs
Wartości graniczne będą wynikały z tego co Michał pisze - nacisku na oś.
Nie zapominajmy, że czasami producent podaje wartość, która może być ograniczona ze względów konstrukcyjnych (wytrzymałość ramy). Zwłaszcza w przypadku lekkich naczep jednoosiowych. Taka naczepa może mieć daleko mniejszą masę maksymalną niż wynikało by to z nacisku na siodło i nacisku na oś.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.