Skocz do zawartości

Fabia van jaki vat?


nowicjusz55555

Rekomendowane odpowiedzi

Czy skoda fabia van+ podchodzi pod vat ,był u nas przed chwilą klient takim samochodem i tłumaczymy mu że 2 rzędy siedzeń eliminują go z vat a on się delikatnie mówiąc upiera że ma jeszcze jedno takie auto i w innej stacji przeszedł na vat aby my mamy problem .Teraz to juz sami zwątpiliśmy czy z tą skodą nie jest czasami tak jak z seiczento van ??? ::(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w innej stacji przeszedł na vat aby my mamy problem

A raczej ta "inna" stacja ma problem-jeżeli to oczywiście prawda.

Dlatego w dalszym ciągu twierdzę że powinniśmy reagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a on się delikatnie mówiąc upiera że ma jeszcze jedno takie auto i w innej stacji przeszedł na vat aby my mamy problem

 

Ale w czym masz problem? Klient chce na siłę zostawić w kasie 50 zł a Ty mu uparcie odmawiasz...

 

U mnie jakby tak sie upierał bez problemu przeszedł by badanie na vat. A w drugim punkcie (na drugiej stronie) miałby pięknie napisane:

"pojazd NIE odpowiada dodatkowym warunkom"

art. 3 ust. 2 pkt 2 (dwa) *) Ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym (Dz. U. z 2010 r., nr 247, poz. 1652). [VAT2]"

I fakturka i 50 zł do kasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym masz problem? Klient chce na siłę zostawić w kasie 50 zł a Ty mu uparcie odmawiasz...

 

No właśnie ja też bym mu zrobił badanie :razz: .

 

A tak przy okazji Vat'u czy spotkał się ktoś z przesuwaną przegrodą w aucie ciężarowym :lol: bo miałem dziś chętnego do vat'u, był to Opel Movano czy jakoś tak, miał jeden lub dwa rzędy siedzeń w zależności od tego jak była rozsunięta przegroda bo była suwana po podłodze a drugi rząd siedzeń składany, w DR S.1= 7. Posłałem go na drzewo bo ani pod VAT-1 ani pod VAT-2 bo paka była mniejsza po rozłożeniu tylnej kanapy i przegroda nie była trwale przymocowana i nie była pełna a auto miało DMC 3300 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

art. 3 ust. 2 pkt 2 (dwa) *) Ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym (Dz. U. z 2010 r., nr 247, poz. 1652). [VAT2]"

Panowie jak to jest z tą podstawą prawną. Niby w objaśnieniach do zaświadczenia pisze, że ten paragraf powinien być wpisywany do 31.12.2012 a programy drukują j.w. Gdzieś mi się obiło o uszy , że to się na razie nie zmieniło ( czy zostało przesunięte w czasie) ale nie bardzo wiem gdzie to jest napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał jeden lub dwa rzędy siedzeń w zależności od tego jak była rozsunięta przegroda

O ilości miejsc w samochodzie decyduje obecność punktów kotwienia siedzeń a nie sama obecnośc foteli, czyli w przypadku tego Opla pasuje on do VAT-2 ale nie spełnia on wymogów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest to:

w DR S.1= 7.

Później nie interesuje

miał jeden lub dwa rzędy siedzeń w zależności od tego jak była rozsunięta przegroda
tylko ma mieć tyle ile w DR

Następnie dodatkowo możesz sprawdzić:

obecność punktów kotwienia siedzeń

Ale nie ma to wpływu (nie chcę być opatrznie zrozumiany – może mieć miejsc kotwiczenia 9 a w DR S.1 – 3) na

O ilości miejsc w samochodzie decyduje obecność punktów kotwienia siedzeń a nie sama obecnośc foteli,

W związku z powyższym, że ma w DR w pozycji S1 – 7 ma spełnić wszystkie wymiary dla

dwa rzędy siedzeń

czyli w przypadku tego Opla pasuje on do VAT-2

Przepraszam autorów postów za pocięcie ich wypowiedzi i zmianę kontekstu, jednak celem tego było wyjaśnienie sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A ja mam pytanie Skoda Fabia VAN , liczba miejsc w dowodzie S=2 , kratka zamontowana fabrycznie za przednimi fotelami, rok produkcji 2013. Łapie sie na Vat 1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie Skoda Fabia VAN , liczba miejsc w dowodzie S=2 , kratka zamontowana fabrycznie za przednimi fotelami, rok produkcji 2013. Łapie sie na Vat 1 ?

Jeśli w dowodzie rej.rodzaj pojazdu-samochód ciężarowy,liczba miejsc 2 to spełnia warunki VAT 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie Skoda Fabia VAN , liczba miejsc w dowodzie S=2 , kratka zamontowana fabrycznie za przednimi fotelami, rok produkcji 2013. Łapie sie na Vat 1 ?

A ciężarowa i kombi? (przegroda...................)

Zawsze mówiłem, że nie powinno być pytań bez odpowiedzi, ale nie przesadzajmy - tam wszystko napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w dowodzie samochod ciezarowy, ale nie kombi tylko zwykly.

 

I co z tego że zwykła. Jak ma jeden rząd siedzeń i za nim przegrodę w postaci kratki i jeszcze dodatkowo w DR ma wpisane Fabia VAN chyba w poz. D.3. to VAT-1 jak najbardziej mu się należy.

 

Robiłem ostatnio takich chyba z 10 sztuk po kupnie z salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa handlowa (potoczna) nie musi mieć wiele wspólnego z homologowanym podrodzajem

 

No nie musi, ale jak ktoś wpisał w ten DR VAN to chyba wiadomo w jakim celu.

 

Mi osobiście takie zapisy nie przeszkadzają a wręcz pomagają bo odpada dylemat czy to Van czy może furgon czy jakiś jeszcze inny podrodzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście takie zapisy nie przeszkadzają a wręcz pomagają bo odpada dylemat czy to Van czy może furgon czy jakiś jeszcze inny podrodzaj.

raczej wielozadaniowy :D do vat 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie musi, ale jak ktoś wpisał w ten DR VAN to chyba wiadomo w jakim celu.

 

Mi osobiście takie zapisy nie przeszkadzają a wręcz pomagają bo odpada dylemat czy to Van czy może furgon czy jakiś jeszcze inny podrodzaj.

 

To bardzo źle rozumujesz. Takie seicento VAN na przykład, miało homologację jako furgon uniwersalny. I co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo źle rozumujesz

 

Pewnie wiele rzeczy robię źle ale cóż w tym zawodzie już tak jest że nie da się wszystkiego robić poprawnie :razz:

 

To może wytłumacz mi po co takie zapisy typu Fabia VAN lub Seicento VAN znajdują się w DR skoro jest to furgon i nie tłumacz że jest to nazwa potoczna bo to już mi wytłumaczyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.