Skocz do zawartości

Fabia van jaki vat?


nowicjusz55555

Rekomendowane odpowiedzi

No to mam tłumaczyć, czy nie??

 

No chyba nie muszę Ci tłumaczyć, że podrodzaju pojazdu (a więc czy to VAN, wielozadaniowy czy co tam jeszcze) nie wpisuje się do DR, bo nie ma na to takiej rubryki.

 

Do dowodu wpisuje się to, co producent ma w homologacji. W polu D3 o którym wspomniałeś wpisuje się nazwę handlową pojazdu, którą wymyśla sobie producent. I nikt mu tam nie zabroni wpisać dowolnej nazwy. A to że bywa to mylące... No cóż...

Po prostu weź pod uwagę, że to, że producent wymyślił sobie nazwę handlową dla modelu VAN, to nie znaczy, iż pojazd jest de facto do tej kategorii homologowany. Słowo VAN jest po prostu szeroko stosowane i ma wiele znaczeń jak widać... Czy to czyjaś wina??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to czyjaś wina

 

No pewnie że to czyjaś wina (najpewniej Tuska :) ) bo takie rzeczy nie powinny być wpisywane właśnie po to żeby nie mylić, ale cóż producent sobie wymyślił i już.

 

To jeszcze z czystej ciekawości może wiesz kto określa podrodzaj pojazdu podczas homologacji producent czy jednostka wykonująca homologację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że to czyjaś wina (najpewniej Tuska )

o i tej wersji się trzymajmy :P

 

[ Dodano: 17-05-2013, 14:37 ]

czy jednostka wykonująca homologację ?

to bardziej bym obstawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY1) z dnia 24 października 2005 r. w sprawie homologacji typu pojazdów samochodowych i przyczep2) Dz. U. nr 238 poz. 2010; zał. nr 1

A. Definicje Kategorii Pojazdu, 3. W odniesieniu do pojazdów kategorii N: kod: BB nazwa - van - definicja: samochód ciężarowy o kabinie kierowcy zawartej w bryle nadwozia.

Jeżeli pojazd określony jako BB o maksymalnej masie nieprzekraczającej 3 500 kg:

- ma więcej niż 6 miejsc siedzących (bez kierowcy), lub

- spełnia następujące warunki:

a) liczba miejsc siedzących (bez kierowcy) nie przekracza sześciu,

b) P - (M + N x 68) Ł N x 68

gdzie P, M oraz N określono w pkt 1, tak jak dla nadwozia wielozadaniowego AF,

to nie jest on uznawany za pojazd kategorii N.

Jeżeli pojazd określony jako BA lub BB o maksymalnej masie przekraczającej 3 500 kg oraz BC lub BD spełnia jeden z następujących warunków:

a) liczba miejsc siedzących (bez kierowcy) przekracza osiem, lub

b) P - (M + N x 68) Ł N x 68

gdzie P, M oraz N określono w pkt 1, tak jak dla nadwozia wielozadaniowego AF,

to nie jest on uznawany za pojazd kategorii N.

 

[ Dodano: 17-05-2013, 14:45 ]

Nazwa handlowa (potoczna) nie musi mieć wiele wspólnego z homologowanym podrodzajem.
chyba blakop nie jest tak do końca jak piszesz.

 

[ Dodano: 17-05-2013, 14:49 ]

kto określa podrodzaj pojazdu podczas homologacji producent czy jednostka wykonująca homologację
moim zdaniem upoważniona jednostka homologująca na wniosek producenta, importera. (par. 5.1 - rozporządzenia).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba blakop nie jest tak do końca jak piszesz.

 

Jest dokładnie tak jak piszę. Mogę sobie nazwać sobie swój samochód VANem, bo jest to określenie wieloznaczne - bo niby kto mi zabroni?? A de facto będzie to podrodzaj AF. Czy Wy nie rozróżniacie nazwy handlowej od kategorii homologacyjnej??

 

To jeszcze z czystej ciekawości może wiesz kto określa podrodzaj pojazdu podczas homologacji producent czy jednostka wykonująca homologację ?

 

Robi to oczywiście we wniosku producent. Organ udzielający jedynie weryfikuje (z założenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy nie rozróżniacie nazwy handlowej od kategorii homologacyjnej
rozróżniam i masz rację możesz nazwać jak tylko sobie życzysz

 

[ Dodano: 17-05-2013, 15:02 ]

Słowo VAN jest po prostu szeroko stosowane i ma wiele znaczeń jak widać...
i tu też trzeba się zgodzić z kolegą blakop-em (jak w opisywanym przypadku: może to być nazwa handlowa lub może to być rodzaj pojazdu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście takie zapisy nie przeszkadzają a wręcz pomagają

Taki zapis jak poniżej to Ci pomorze czy przeszkodzi ? :D

Ford Transit Furgon 280S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście takie zapisy nie przeszkadzają a wręcz pomagają

Taki zapis jak poniżej to Ci pomorze czy przeszkodzi ? :D

Ford Transit Furgon 280S

A w wyciągu se świadectwa homologacji podrodzaj - VAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ford Transit Furgon 280S

 

Taki by mi przeszkodził, no chyba że miałby być to Vat-2 i w górę to nie, ale pozostaje zawsze wyciąg i jak by było w nim :

A w wyciągu se świadectwa homologacji podrodzaj - VAN.

 

To dopiero miałby VAT-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki by mi przeszkodził,

 

Więc nie sugeruj się nazwą handlową, bo jak widzisz na przykładach - bywa ona bardzo myląca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie sugeruj się nazwą handlową, bo jak widzisz na przykładach - bywa ona bardzo myląca.

 

To po kiego wała pisać takie rzeczy w DR :razz: bo sobie ktoś wymyślił to raczej kiepski argument, a poza tym dlaczego nie ma podrodzaju w DR kurde wtedy to już w ogóle byłoby łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza tym dlaczego nie ma podrodzaju w DR kurde wtedy to już w ogóle byłoby łatwiej.
i nie było roku produkcji (nie musiałbyś szukać do DIP-u np.) - rozmarzyłem się :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy nowy postulat dla działań OSDS'u :

 

WYWALIĆ ROK PRODUKCJI Z DR A W TO MIEJSCE WPISAĆ PODRODZAJ POJAZDU :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po kiego wała pisać takie rzeczy w DR :razz:

 

Bo taką nazwę wymyślił producent!! To co - pracownik WK czy diagnosta na SKP maja to samowolnie zmieniać? :shock:

Bo Kolega nie może przełknąć, że nazwa handlowa nie ma nic wspólnego z kategoria homologacyjną, choć w obu przypadkach trafia się podobne nazewnictwo?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Kolega nie może przełknąć

 

W tym kraju wszystko jest możliwe, dlatego ja wszystko łykam jak młody pelikan i nic mnie nie zdziwi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy nowy postulat dla działań OSDS'u :

Poczytaj tezy ,jedna z nich mówi o dostępie do danych homologacyjnych .

 

[ Dodano: 18-05-2013, 08:34 ]

To będzie zadanie dla Ciebie . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.