Skocz do zawartości

zatrzymany DR - klient nie chce zapłacić


cychu

Rekomendowane odpowiedzi

witam,panowie mialem taka niemila sytuacje podczas okresowego badania,kobieta byla opryskliwa kiedy zadalem jej pytanie gdzie ma naklejke identyfikacyja na szybie powiedziala mi beszczelnie ze byla i odpadla,w aucie wykrylem sporo usterk

-brak recznego

-braki w oswietleniu

-uszkodzony przewod hamulcowy elastyczny przod lewy

-brak mocowania akumulatora

-reflektor przedni lewy opadniety odblysnik maksymalnie do dolu

po wykonanym badaniu powiedzialem jej ze dzis wydane bedzie zaswiadczenie i wynik badania negatywny dowod zostaje zatrzymany za usterki glownie za przewod hamulcowy.wiec zbulwersowana pani odpowiedziala mi ze nie zaplaci za banie jesli nie dostanie pieczatki.wiec skoro nie chciala zaplacic nie wydalem jej rowniez zaswiadczenia z badania wyprowadzilem auto ze stacji i oddalek kluczyki.czekalem dwa dni czy sie zjawi dzis wlasciwie jest trzeci dzien dokonalem oficjalnie wpisu zatrzymano DR numer i przekazuje dzis DR do WK.to jest moj pierwszy zatrzymany DR i chcialbym zasiegnac opini jak wy byscie postapili w takiej sytuacji uwazam ze zrobilem dobrze mimo naprawde nie milej i napietej sytuacji..

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • cychu

    11

  • Janusz S

    7

  • danielg539

    6

  • wojteczek

    5

Kolego nie będę Ci za bardzo doradzał bo fakt sytuacja nieprzyjemna.Ale według mnie skoro chciałeś zatrzymać DR to trzeba było to zrobić w dniu badania. Żebyś nie miał nieprzyjemności właśnie przez to.(auto stoi na placu a ty wykonałeś badanie)-jeżeli dobrze zrozumiałem Twój post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpis do rejestru zrobilem 2.04.2013 miala sie pokazac na skp i do dzis jej nie ma.dzis tez mija 3 dzien od badania i dzis dokonalem oficjalnie wpisu zatrzymano dr nr... gdyz dzisiaj przesylam DR do WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zrobiłeś wpis do rejestru. Osoba która przyprowadziła pojazd rozumiem nie dostała zaświadczenia z badania?

odpowiedź padła:

dzis wlasciwie jest trzeci dzien dokonalem oficjalnie wpisu zatrzymano DR numer i przekazuje dzis DR do WK.

 

[ Dodano: 04-04-2013, 10:52 ]

poz. 996 § 4.4. Po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu uprawniony diagnosta niezwłocznie dokonuje wpisu o wyniku tego badania do rejestru badań technicznych pojazdów, zwanego dalej „rejestrem”, a także dokonuje wpisu do dowodu rejestracyjnego pojazdu albo wystawia zaświadczenie z badania technicznego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis dokonalem oficjalnie wpisu zatrzymano dr nr...

To w RBT są jakieś wpisy oficjalne i nie oficjalne? Co wpisałeś do rejestru 2 kwietnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie będę Ci za bardzo doradzał bo fakt sytuacja nieprzyjemna.Ale według mnie skoro chciałeś zatrzymać DR to trzeba było to zrobić w dniu badania. Żebyś nie miał nieprzyjemności właśnie przez to.(auto stoi na placu a ty wykonałeś badanie)-jeżeli dobrze zrozumiałem Twój post.

 

nie za bardzo rozumie auto przyjechalo 02.04.2013 tego dnia zaswiadzenie i zatrzymany DR

dzis odsylam DR do WK i dzis dokonalem wpisu ze zatrzymano DR za wskazane usterki .w dobrej wierze zeby uniknac dalszysh nieprzyjemnosci przetrzymalem dowod do dzis myslac ze kobieta wstawi sie na poprawkowe badanie gdzie zgodnie z tym co mowila miala byc juz wczoraj..ale niestety nie przyjechala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zrobiłeś wpis do rejestru. Osoba która przyprowadziła pojazd rozumiem nie dostała zaświadczenia z badania?

odpowiedź padła:

dzis wlasciwie jest trzeci dzien dokonalem oficjalnie wpisu zatrzymano DR numer i przekazuje dzis DR do WK.

 

[ Dodano: 04-04-2013, 10:52 ]

poz. 996 § 4.4. Po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu uprawniony diagnosta niezwłocznie dokonuje wpisu o wyniku tego badania do rejestru badań technicznych pojazdów, zwanego dalej „rejestrem”, a także dokonuje wpisu do dowodu rejestracyjnego pojazdu albo wystawia zaświadczenie z badania technicznego pojazdu.

 

wiem ze tak powinienem zrobic,to jest wlasnie tak ze chcesz komus pojsc na reke a teraz bede sie za to tlumaczyl..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem kiedy zrobiłeś wpis do rejestru. 02-04 czy 04-04

 

wpis zrobilem zaraz po BT czyli 02.04 i zatrzymalem DR kobieta miala sie zglosic na badanie na drugi dzien i nie przyjechala..nie chcac dluzej przetrzymywac DR dzis dokonalem jedynie wpisu zatrzymano DR za wskazane usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze zrobilem dobrze
wiem ze tak powinienem zrobic,to jest wlasnie tak ze chcesz komus pojsc na reke a teraz bede sie za to tlumaczyl..

No to już wiesz, że postąpiłeś źle, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dzisiaj zrobiłeś korekte wpisu ,tak,o to chodzi,czy drugi wpis pod innym nr w rejestrze

 

tak dzis korekte ze zatrzymalem DR bo chce go wyslac do WK

 

[ Dodano: 04-04-2013, 11:02 ]

uwazam ze zrobilem dobrze
wiem ze tak powinienem zrobic,to jest wlasnie tak ze chcesz komus pojsc na reke a teraz bede sie za to tlumaczyl..

No to już wiesz, że postąpiłeś źle, niestety.

 

Tak wiem ze zrobilem dobrze zatrezymujac DR a zle ze nie zrobilem wpisu tego samego dnia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie będę Ci za bardzo doradzał bo fakt sytuacja nieprzyjemna.Ale według mnie skoro chciałeś zatrzymać DR to trzeba było to zrobić w dniu badania. Żebyś nie miał nieprzyjemności właśnie przez to.(auto stoi na placu a ty wykonałeś badanie)-jeżeli dobrze zrozumiałem Twój post.

 

nie za bardzo rozumie auto przyjechalo 02.04.2013 tego dnia zaswiadzenie i zatrzymany DR

dzis odsylam DR do WK i dzis dokonalem wpisu ze zatrzymano DR za wskazane usterki .w dobrej wierze zeby uniknac dalszysh nieprzyjemnosci przetrzymalem dowod do dzis myslac ze kobieta wstawi sie na poprawkowe badanie gdzie zgodnie z tym co mowila miala byc juz wczoraj..ale niestety nie przyjechala

Mnie chodzi że cały cykl badania powinieneś zamknąć w dniu badania.Czyli tego samego dnia wystawić zaświadczenie z adnotacją zatrzymano DR i zamknąć całe badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem,wiem ze tak powinno byc,teraz bede sie przez to tlumaczyl zapewne...

Ja by co to powiedz, że zapomniałeś dopisac tej formułki 2 kwietnia i dopisałeś w momencie wysyłania zatrzymanego DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ze zrobilem dobrze zatrezymujac DR a zle ze nie zrobilem wpisu tego samego dnia..

Dobrze, to by było, gdybyś zatrzymał i od razu dokonał wpisu, jeżeli nie wpisałeś od razu, to lepiej dla Ciebie, mogłeś nie wpisywać wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem to zaświadczenie z badania masz z 2-04 tylko korygowałeś je dziś. DR i duplikat zaświadczenia przekaż do właściwego WK. Jeżeli klientka nie ma zaświadczenia to i tak nikt nie porówna bo nie ma z czym. Tylko na zaświadczeniu nie może być żadnych wpisów DR zatrzymano 4-04 skoro zostało wystawione 2-04.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie najlepiej,żeby ten wpis był wykonany zaraz przy wpisie do rejestru, ale zobaczcie też drugą strone -kolega do dziś nie otrzymał zapłaty za wykonane BT i pewnie juz jej nie dostanie,gdyby DR został u niego na stacji do momentu zapłaty mógł by jeszcze ta opłate otrzymac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został pojazd na placu i ktoś zapewne będzie chciał go odebrać i tu jest jakaś furtka żeby zrobić próbę wyegzekwowania opłaty za badanie. Wiem że nie można zatrzymać cudzej rzeczy ale powoływał bym się na art 461 kodeksu cywilnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie można zatrzymać cudzej rzeczy

 

wyprowadzilem auto ze stacji i oddalek kluczyki

pozdr

 

nie ma zaboru mienia :)

 

Ja by co to powiedz, że zapomniałeś dopisac tej formułki 2 kwietnia i dopisałeś w momencie wysyłania zatrzymanego DR.

 

Korekte możesz zawsze zrobić ,nikt Ci głowy nie urwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został pojazd na placu i ktoś zapewne będzie chciał go odebrać i tu jest jakaś furtka żeby zrobić próbę wyegzekwowania opłaty za badanie. Wiem że nie można zatrzymać cudzej rzeczy ale powoływał bym się na art 461 kodeksu cywilnego.

 

pojazd to raczej został zabrany-tak wynika z wypowiedzi,zreszta pojazdu nie można zatrzymać i dobrze bo to byłby tylko kłopot(trzeba by go jeszcze właściwie zabezpieczyć)

 

uważam,że kolega w tym przypadku nie powinien miec żadnych kłopotów,nie otrzymał zapłaty,nie wydał zaświadczenia,teraz to jeszcze może on złożyc skarge na nieuczciwego klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak auto zostalo zabrane bez DR i nie zalega mi na placu..jedynie ten wpis zrobilem dzis a tak caly przebieg badania tak jak ma byc..tak zrobie jak sie zapytaja dlaczego wpis o zatrzymaniu dodany 4.04 to powiem ze zapomnialem go dodac w dniu badania.moze nie bedzie tak zle ale to nauczka na przyszlosc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.