Skocz do zawartości
stabilo

masa czterokołowca G czy G1

Rekomendowane odpowiedzi

stabilo

Witam, mam na stacji pojazd czterokołowy Simpa Abaca, we francuskim dowodzie widnieją dwie masy G-375 i g1-349 kilo, w dowodzie jest podana kategoria homologacyjna L6e- czterokołowiec lekki, dzwoniłem do kilku wydziałów komunikacji i usłyszałem różne odpowiedzi, raz ze jest to lekki a raz ze nie. Moje pytanie pod co go podpiąć Pod lekkiego czy cięzkiego, jak można jeszcze prosić o dokładne rozkodowanie skrótu G i G1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pentagram

Ja wpisuję masę z poz G1. Podaj więcej danych do porównania - żeby można było zakwalifikować go jako czterokołowiec lekki, sama masa własna (349kg) nie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stabilo

diesel, 505 cm3, 4 kw, prędkość ograniczona do 45 km/h, w dowodzie z francji Kat. homologacyjna L6e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pentagram

Podaj jeszcze F1 z TZ lub francuskiego DR.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stabilo

650 kg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pentagram

650-349=301kg.

Jeśli F1=650kg, to niestety nie łapie się pod lekkiego, jedynie jako czterokołowiec do przewozu rzeczy (ładowność przekracza 200kg).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stabilo

no tak tylko w którym miejscu definicji czteroołowca lekkiego czy ciężkiego pod uwagę brane jest DMC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Psuj
no tak tylko w którym miejscu definicji czteroołowca lekkiego czy ciężkiego pod uwagę brane jest DMC

Jest brana pod uwagę masa własna i ładowność, więc... kalkulator Ci się popsuł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pentagram

Patrz Dz.U.32 par.3 ust 8-11 - wymagania dotyczące mas m/i pojazdów czterokołowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stabilo

a co z tą kategorią L6e w dowodzie francuskim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pentagram
a co z tą kategorią L6e w dowodzie francuskim

U nas nie przejdzie :evil: .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stabilo

a co z czterokołowcami 4 osobowymi, kategorii L7e, które są homologowane i rejestrowane w Polsce np: Aixam Crossover GTR, ich ładowność też musi wynosić 200 kilo, a75+68+68+68=200 kilo???

[ Dodano: 04-04-2013, 16:54 ]

+płyny i paliwo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pensioner

Wg dyrektywy WE 9727 masa własna pojazdu z wyposażeniem fabrycznym i płynami eksploatacyjnymi na full, paliwo 90% z kierowcą G, u nas bez kierowcy G1. Dane które podałeś nijak się mają do tego bo masa kierowcy wg tego co podałeś wynosi 26kg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stabilo

w tym przypadku nie odnoszę sie do mojej dmc tylko piszę ogólnie, ze takie pojazdy są rejestrowane, których ładownosc z urzędu nie pasuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pentagram
w tym przypadku nie odnoszę sie do mojej dmc tylko piszę ogólnie, ze takie pojazdy są rejestrowane, których ładownosc z urzędu nie pasuje

I przy pierwszym OBT ZONK :evil: .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi