Skocz do zawartości

badanie dodatkowe skierowany przez policję


cortez76

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie przyjeżdża klient na badanie jak w temacie i na skierowaniu jest napisane , brak aktualnego badania technicznego , uszkodzone lusterko , niesprawne wiatło pozycyjne lewe tylne.

Klient pokazuje , zaświadczenie o badaniu technicznym okresowym z dnia 15,01,2013 z ważnym terminem badania do 15,01,2014 i mówi że policjant tego mu nie uznał .

Ja sprawdziłem usunięcie pozostałych usterek i wykonałem badanie tylko dodatkowe czy dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 551
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • brodatymazur

    59

  • aboz

    58

  • Grzegorz Łódź

    57

  • michal_k

    44

Top Posters In This Topic

Posted Images

Domyślam się, że klient nie dopilnował swoich obowiązków (30 dni od wydania zaświadczenia).
No i co z tego. Pokaż teraz podstawę do nieuznania OBT na zaświadczeniu. W takim przypadku (poza pozostałymi usterkami) nie byłoby podstaw do zatrzymania DR.

cortez76, dobrze zrobiłeś bo OBT klient ma ważne, więc jedna podstawa z pokwitowania odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient pokazuje , zaświadczenie o badaniu technicznym okresowym z dnia 15,01,2013 z ważnym terminem badania do 15,01,2014 i mówi że policjant tego mu nie uznał .

 

No i skarga na policjanta niech się douczy albo głupot nie pisze w pokwitowaniach, no chyba że podczas kontroli nie pokazał tego zaświadczenia bo u ludzi to różnie bywa co innego mówią a co innego robią :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego.

I tak większość podchodzi, dlatego potrzeba bata, a nie świadome społeczeństwa z polaków robić :x

 

To Policja winna,, że nie dopilnowała - no właśnie czego?

To Policja winna nie wymieniła uszkodzone lusterko

To Policja winna nie naprawiła niesprawne światło pozycyjne lewe tylne.

To policjanta trzeba douczyć co ma wpisać w zaświadczenie :P

Brońmy biednego kierowce przed Policją. :evil: To kierowca ma rację :!:

:shock: :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że klient nie dopilnował swoich obowiązków (30 dni od wydania zaświadczenia).
No i co z tego. Pokaż teraz podstawę do nieuznania OBT na zaświadczeniu. W takim przypadku (poza pozostałymi usterkami) nie byłoby podstaw do zatrzymania DR.

cortez76, dobrze zrobiłeś bo OBT klient ma ważne, więc jedna podstawa z pokwitowania odpada.

W Policji też mają swoich interpretatorów .

http://isp.policja.pl/portal/isp/12/2479/Gdy_brak_miejsca_na_wpis_w_dowodzie_rejestracyjnym.html

Co prawda sprawa dotyczy braku miejsca w DR , ale ten fragment stosują też w innych przypadkach .

Zgodnie bowiem z art. 78 ust. 2 pkt. 2 ustawy Prd, właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany w terminie nieprzekraczającym 30 dni, zawiadomić starostę o zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym. Niewątpliwie z taką sytuacją mamy do czynienia, gdy wpis w dowodzie rejestracyjnym stanowiący o dacie kolejnego badania technicznego jest nieaktualny, tj. niezgodny ze stanem faktycznym (data w zaświadczeniu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketiw38, nie pisz głupot. Dziurawe prawo, ale mamy go przestrzegać, więc skoro nie ma do czegoś podstaw to nie ma. I napisałem wyraźnie, że mój komentarz dotyczy wyłącznie zatrzymania DR, gdy brak w nim TNBT ale jest zaświadczenie.

DARIO64, strasznie to naciągane bo niezgodność ze stanem faktycznym nie odnosi się do terminu OBT, więc wg. mnie nadal brak podstaw do egzekucji tegoż przepisu. I tu jest pies pogrzebany. Jestem za tym żeby to w jakiś logiczny sposób usystematyzować np. odpowiednimi karami finansowymi. Póki co mamy co mamy i trzeba przełknąć ten stan rzeczy.

PS. Osobiście wszystkie obowiązkowe sprawy zgłaszam do WK najpóźniej w kilka dni od momentu zaistnienia faktu. Jak mi się DR skończył, to po OBT pojechałem od razu do WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketiw38, nie pisz głupot. Dziurawe prawo, ale mamy go przestrzegać, więc skoro nie ma do czegoś podstaw to nie ma. I napisałem wyraźnie, że mój komentarz dotyczy wyłącznie zatrzymania DR, gdy brak w nim TNBT ale jest zaświadczenie.

Proszę i to natychmiast wskazać, gdzie napisałem głupoty :!::evil:

:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę i to natychmiast wskazać, gdzie napisałem głupoty :!::evil:
Prosz
To Policja winna,, że nie dopilnowała - no właśnie czego?

To Policja winna nie wymieniła uszkodzone lusterko

To Policja winna nie naprawiła niesprawne światło pozycyjne lewe tylne.

To policjanta trzeba douczyć co ma wpisać w zaświadczenie :P

Brońmy biednego kierowce przed Policją. :evil: To kierowca ma rację :!:

Gdzie ja choćby przez moment wskazałem, że uważam jak napisałeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ty tak uważasz, ale wiem, że tacy jak ten klient (badanie 15.01 dzisiaj 6.04 - o te prawie trzy miesiące się czepiają) ma pretensje do całego świata, a on święty. Policjant niedouczony, a kierowca - święty?

Jeżeli uważasz to za głupoty - to ja się z tobą nie zgadzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku tateoria:

Niewątpliwie z taką sytuacją mamy do czynienia, gdy wpis w dowodzie rejestracyjnym stanowiący o dacie kolejnego badania technicznego jest nieaktualny, tj. niezgodny ze stanem faktycznym

jest trochę naciągana, bo data to nie stan faktyczny. Zresztą jak to u nas zwykle bywa jest jeszce inne inna interpretacja wydana przez biuro ruchu drogowego z której wynika, że nie wpisanie TNBT do DR nie jest podstawa do zatrzymania DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą jak to u nas zwykle bywa jest jeszce inne inna interpretacja wydana przez biuro ruchu drogowego z której wynika, że nie wpisanie TNBT do DR nie jest podstawa do zatrzymania DR.

Wiem o tym że jest inna interpretacja . Podałem tę nowszą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketiw38, chodziło mi o Twoje stwierdzenie, że należy policjanta obwiniać za usterki. Ja nawet przez moment nie wskazałem czegoś takiego i jak pisałem wcześniej, odniosłem się do zatrzymania DR tylko w tym jednym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjant niedouczony, a kierowca - święty?

 

Każdy tu "przegiął" i policjant i klient. Policjant że wpisał do pokwitowania coś "wątpliwego" (brak badań gdy widział zaświadczenie z SKP) a klient wiadomo minęło 30 dni od badania. Dopóki nie będzie kary za przekroczenie tego terminu tak będzie.

Mam taką klientkę która jeździ już na "kartkach" ze 3 lata nie zgłasza się po nowy DR bo jakieś sprawy spadkowe się toczą odnośnie tego auta i po prostu nie dostanie nowego DR bo właściciel już nie żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że wszyscy przyjęli, że klient mówi prawdę i okazał Policjantowi zaświadczenie.

Może założymy temat o tekstach klientów do diagnostów, an temat tego jakie informacje uzyskał i od kogo - aby być świętym :evil:

 

Ja nie zgadzam się z takim tokiem myślenia. Papier mówi, że klient kłamie, że okazał zaświadczenie. Powiem więcej skoro ma zaświadczenie z wynikiem pozytywnym to niech zasuwa do WK - po co zawraca głowę diagnoście :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier mówi, że klient kłamie, że okazał zaświadczenie.
Ciekawe jak to odczytałeś. Dario podał jaką interpretację podaje KGP, więc jeśli policjant nią się posłużył to wziął DR mimo posiadanego zaświadczenia z OBT. Gdybym nie znał podobnych sytuacji i jednej zbliżonej do tej, którą opisał Qnick, to bym może przystał na Twój punkt widzenia. Jesteś strasznie pewny siebie.
Powiem więcej skoro ma zaświadczenie z wynikiem pozytywnym to niech zasuwa do WK - po co zawraca głowę diagnoście :evil: :evil: :evil:
A pozostałe usterki wymienione w skierowaniu? Załóżmy, że ten klient pojawia się u Ciebie, to kasujesz go za OBT czy w ogóle nie robisz BT?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakie skierował?

na skierowaniu jest napisane , brak aktualnego badania technicznego , uszkodzone lusterko , niesprawne wiatło pozycyjne lewe tylne.
Z tym, że ma zaświadczenie z OBT z ważnym TNBT i Ci je przedstawia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jak pokazuje zaświadczenie, że ma sprawne auto to może też miał sprawne lusterko w chwili zatrzymania oraz światło :?: Bo przecież Policjantowi pokazał, że ma sprawne :?:

Tylko złośliwy policjant.......................

Można wykonać cały zakres badania okresowego...............A może należy.......

A kto tu zamieszał, aż tak mocno, że wszyscy szukają wyjścia, a on czeka jak to wykorzystać na swoją korzyść.

Jedną tezę ma już podsuniętą, policjant jest niedouczony :/

Druga diagnosta jest niedouczony

A jak pójdzie do WK to tam też okaże się, że urzędnik niedouczony.

 

Więc odpowiedz na pytanie:

data z zaświadczenia o wykonaniu BO 15.01

Następnie zostaje skierowany na BO w dniu 6.04

To jaka jest podstawa odmówić wykonania takiego badaniu lub jak wolisz zaniechać :?:

Musisz zdecydować, bo będziesz następny na liście klienta jako niedouczony :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie zostaje skierowany na BO w dniu 6.04

 

Na BO nie można skierować.

 

To jaka jest podstawa odmówić wykonania takiego badaniu lub jak wolisz zaniechać :?:

 

Powinno się wykonać takie BT, o które prosi klient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zawrzało. Klient pokazał zaświadczenie policjantowi , ale on go nie uznał za aktualne twierdząc , że zaświadczenie jest ważne 30 dni . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale on go nie uznał za aktualne twierdząc , że zaświadczenie jest ważne 30 dni .

 

Uznają go natomiast w WK, więc nie ma sensu wykonywać OBT. Jeśli był skierowany na DBT to wystarczy samo DBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem tak obyty w sprawach badań jak wy (nawet jak pozdaję egzaminy, to i tak sporo wody jeszcze upłynie, jak nabiorę jakiejś wprawy) ale ....... Skoro zaświadczenie o badaniu jest ważne 30 dni (czyli jakby nie patrzeć - jest nieważne), to trzeba na mój rozum jeszcze raz zrobić OBT. B

Bo na jakiej podstawie WK przyjmnie nieważne zaświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.