Skocz do zawartości

badanie dodatkowe skierowany przez policję


cortez76

Rekomendowane odpowiedzi

Powinno się wykonać takie BT, o które prosi klient.

Przepraszam, ale jeszcze raz pójdę w drugą stronę.

Jestem klientem i w opisywanej sytuacji wnoszę o wykonanie sprawdzenia czy mam lusterko całe i wystawienie mi zaświadczenia. W zaświadczeniu proszę mi wpisać czy usunąłem usterkę czy nie :oops: I żadnych tam więcej uwag nie życzę sobie :!:

 

To zmierza do jakiejś paranoi w tym kraju. Chcecie bronić koniecznie klienta, proszę bardzo. Ciekawy jestem, gdyby klient nie odwołał się do jakiejś waszej decyzji w ciągu np 30 dni, tłumacząc się, że to jego żona odebrała decyzję, a on biedaczek był na wyspach kanaryjskich przez 60 dni, więc nie mógł......................

 

No to jeszcze dużo odwołań i naginania prawa można napisać - może np że zaświadczenie z policji nie jest dokumentem ......... :-P

Wszystko dla klienta 8)

 

[ Dodano: 07-04-2013, 10:12 ]

Przy okazji zadam jeszcze jedno pytanie:

Czy klient na nieważnym PC (minął czasookres jego ważności) może wykonać badanie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 551
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • brodatymazur

    59

  • aboz

    58

  • Grzegorz Łódź

    57

  • michal_k

    44

Top Posters In This Topic

Posted Images

ketiw38, starasz się udowodnić nam jakieś tezy, ale podstaw prawnych nie przedstawisz. Tu nikt nie broni klienta. Kolega wykonał sprawdzenie usterek i pyta w zrobił dobrze. Jeśli uważasz, że nie zrobił to podaj dlaczego i podeprzyj swoje słowa podstawą prawną, a nie tylko pusta paplanina jak to strasznie kombinujemy. I powiedz mi gdzie w przepisach jest napisane, że zaświadczenie z TNBT jest ważne tylko 30 dni. Mamy dziurawe przepisy, a ty będziesz je łatał po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketiw38, to nie jest tak jak piszesz! Naszym zadaniem nie jest obrona klienta, ale też nie jesteśmy od tego aby go pogrążać. Pamiętaj, że wszelkie niejasności w przepisach powinny być rozstrzygane na korzyść petenta! Z przepisów nie wynika, że zaświadczenie z BT jest ważne 30 dni co może prowadzić do pewnej patologii ale to nie wina diagnosty a ustawodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art 78

2. Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:

1) nabyciu lub zbyciu pojazdu;

2) zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.

Chce podkreślić, że wpisanie nowego terminu do DR jest też zmianą danych.

Nie zawiadomił, musi być wydane "świeże" zaświadczenie - nie mylić z duplikatem z przed 3 miesięcy :x

A co :twisted:

 

A co z moim ostatnim pytaniem, bo tak jakoś wszyscy je pominęli ;)

Czy klient na nieważnym PC (minął czasookres jego ważności) może wykonać badanie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zaświadczenie o badaniu jest ważne 30 dni (czyli jakby nie patrzeć - jest nieważne), to trzeba na mój rozum jeszcze raz zrobić OBT. B

Bo na jakiej podstawie WK przyjmnie nieważne zaświadczenie?

 

Bzdura. Zaświadczenie jest ważne tak długo jak długi jest termin na nim wpisany.

 

To zmierza do jakiejś paranoi w tym kraju. Chcecie bronić koniecznie klienta, proszę bardzo. Ciekawy jestem, gdyby klient nie odwołał się do jakiejś waszej decyzji w ciągu np 30 dni, tłumacząc się, że to jego żona odebrała decyzję, a on biedaczek był na wyspach kanaryjskich przez 60 dni, więc nie mógł......................

 

O co chodzi? Jakiej decyzji?

 

[ Dodano: 07-04-2013, 10:42 ]

Chce podkreślić, że wpisanie nowego terminu do DR jest też zmianą danych.

 

Naciągane bardzo. Gdyby tak było to musiałbyś każde wykonane OBT zgłaszać staroście :)

 

Nie zawiadomił, musi być wydane "świeże" zaświadczenie - nie mylić z duplikatem z przed 3 miesięcy :x

A co :twisted:

 

:razz:

 

Czy klient na nieważnym PC (minął czasookres jego ważności) może wykonać badanie :?:

 

Osobiście uważam, że może, ale zawsze pozostawiam to do indywidualnej decyzji diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce podkreślić, że wpisanie nowego terminu do DR jest też zmianą danych.
Jakie dane zmieniasz wpisując TNBT w dowód? Gdzie na zaświadczeniu z BT masz napisany jego termin ważności? Od tak doświadczonego diagnosty nie spodziewałbym się takich bzdur.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketiw38 napisał/a:

To zmierza do jakiejś paranoi w tym kraju. Chcecie bronić koniecznie klienta, proszę bardzo. Ciekawy jestem, gdyby klient nie odwołał się do jakiejś waszej decyzji w ciągu np 30 dni, tłumacząc się, że to jego żona odebrała decyzję, a on biedaczek był na wyspach kanaryjskich przez 60 dni, więc nie mógł......................

 

 

O co chodzi? Jakiej decyzji?

No właś

2) zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.

Ja tak nie uważam - spróbój mnie przekonać!

A co z moim ostatnim pytaniem, bo tak jakoś wszyscy je pominęli

Czy klient na nieważnym PC (minął czasookres jego ważności) może wykonać badanie

Chce podkreślić, że wpisanie nowego terminu do DR jest też zmianą danych.

nie ketiw38, o jaką decyzję chodzi, bo diagnosta nie wydaje żadnych decyzji!

Na ten temat była juz dyskusja na forum 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie np starając się o zapomogę, dofinansowanie i inne masz na zaświadczeniu termin ważności :?:

A jednak żądają nowego (30 dni), pomimo tego ,ze stan twojego zatrudnienia, stanowiska i tak dalej nie zmienił się, ale mógł.

Jak widać na przytoczonym stan techniczny pojazdu zmienił się, więc :?:

 

[ Dodano: 07-04-2013, 10:53 ]

Czyli DR z ważnymi badania technicznymi, czy z nieważnymi ma te same dane :?::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie np starając się o zapomogę, dofinansowanie i inne masz na zaświadczeniu termin ważności :?:

 

Ale mieszasz. Być może są przepisy regulujące wydawanie zapomogi i wymaga się zaświadczenia nie starszego niż 30 dni. Natomiast takich przepisów dotyczących BT po prostu nie ma.

 

W tym przypadku stan techniczny się zmienił, ale OBT jest ważne. Dlatego właśnie istnieją DBT, na które może kierować policja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z moim ostatnim pytaniem, bo tak jakoś wszyscy je pominęli ;)

Czy klient na nieważnym PC (minął czasookres jego ważności) może wykonać badanie :?:

Na ten temat była już dyskusja na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli DR z ważnymi badania technicznymi, czy z nieważnymi ma te same dane :?::evil:
A może nie? Dane właściciela, pojazdu czy organu rejestrującego nie uległy zmianie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszam, bo klienci czytają i nie wykonują swoich obowiązków.

A wystarczy trochę dobrej woli, wystarczy, że WK nie przyjmie takie zaświadczenia, ponieważ na dostarczenie tego dokumentu minął termin :cool:

 

Dobrze, że za marzenia nie krają :evil:

 

[ Dodano: 07-04-2013, 11:09 ]

Czyli DR z ważnymi badania technicznymi, czy z nieważnymi ma te same dane :?::evil:
A może nie? Dane właściciela, pojazdu czy organu rejestrującego nie uległy zmianie.

No to poproszę wyjaśnij mi pkt po pkt jakie dane zawiera DR :?:

 

[ Dodano: 07-04-2013, 11:23 ]

Czy klient na nieważnym PC (minął czasookres jego ważności) może wykonać badanie :?:

 

Osobiście uważam, że może, ale zawsze pozostawiam to do indywidualnej decyzji diagnosty.

Czy podtrzymujesz swoje zdanie w kontekście legalizacji tablic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketiw38, proponuję się najpierw czy termin jest daną, bo co do tego to ja mam powazne watpliwości. Data, masa, numer to jak najbardziej sa danymi ale termin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poproszę wyjaśnij mi pkt po pkt jakie dane zawiera DR :?:
A po co, jak i tak będziesz mi próbował udowodnić, że coś pominąłem. Posłużę się przepisami. Art. 78 PoRD mówi:
2.Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:

1) nabyciu lub zbyciu pojazdu;

2) zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.

3. Zdarzenia, o których mowa w ust. 2, są dokumentowane w karcie pojazdu; odpowiednich wpisów dokonuje starosta.

Gdzie w KP wpisuje się TNBT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo ciekawe spostrzeżenie - to może WK powinien jednak wpisywać termin ważności badań w KP w adnotacjach :?::evil:

A właściciel powinien to zgłaszać :idea::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszam, bo klienci czytają i nie wykonują swoich obowiązków.

 

Jakich obowiązków? Nawet jeśli takowe są to nie jest to sprawa diagnosty, ale właściciela.

 

A wystarczy trochę dobrej woli, wystarczy, że WK nie przyjmie takie zaświadczenia, ponieważ na dostarczenie tego dokumentu minął termin :cool:

 

Nie ma takiego terminu, więc WK musi przyjąć zaświadczenie.

 

[ Dodano: 07-04-2013, 11:51 ]

Czy podtrzymujesz swoje zdanie w kontekście legalizacji tablic?

 

Rozwiń myśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszam, bo klienci czytają i nie wykonują swoich obowiązków.

 

No właśnie i dzięki temu stajesz się nieobiektywny widzisz tylko swoją rację z pozycji diagnosty a nie widzisz racji po stronie drugiej osoby :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż faktycznie nie mówisz tu o wyniku badania. :cry:

 

Jednakże nie zmienia to faktu, że dokument stracił swoją ważność.

To wyjaśnij jak diagnosta ma (może - bo to ma być znów jego decyzja, a nie ogólnie przyjętych zaleceń) wykonać badanie porównując dane z nieważnym dokumentem. Skoro dokument jest nie ważny, więc i dane zawarte w nim też nie są ważne (nie uprawniają do posługiwania się nim - nimi).

 

[ Dodano: 07-04-2013, 12:17 ]

Mieszam, bo klienci czytają i nie wykonują swoich obowiązków.

 

No właśnie i dzięki temu stajesz się nieobiektywny widzisz tylko swoją rację z pozycji diagnosty a nie widzisz racji po stronie drugiej osoby :?

 

Czyli uważasz, że jest to prawidłowe postępowanie, że klient nie wykonuje swoich obowiązków, bo brak jest konsekwencji.

Można wysnuć daleko dalej idące wnioski - kierujący pojazdem (właściciel też) nie odpowiada za stan techniczny pojazdu, więc powinno się wystąpić z roszczeniem do diagnosty dlaczego policja zabrała DR jeśli diagnosta dopuścił go do ruchu :nook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketiw38, wiedziałem, że podważysz to co napisałem. Ale ustawa jasno określa zmianę których danych należy zgłosić (vide mój cytat). Wymiana dowodu z powodu braku miejsca na wpis nie jest związana ze zmianą danych w dowodzie. Są osobne przepisy dotyczące zmiany danych, a osobne dotyczące wymiany dowodu z powodu braku miejsca na wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dokument jest nie ważny, więc i dane zawarte w nim też nie są ważne (nie uprawniają do posługiwania się nim - nimi).

 

OBT właśnie potwierdza, że te dane odpowiadają stanowi faktycznemu. A to, że upłynął termin ważności, nie oznacza automatycznie, że dane są nieważne. Dlatego uważam, że nie jest błędem wykonanie badania na podstawie PC po upływie daty w polu H, ale jednocześnie nigdy bym nie zmusił diagnosty do wykonania takiego badania, gdyż może uważać, podobnie jak Ty, że taki dokument już dokumentem nie jest.

 

[ Dodano: 07-04-2013, 12:37 ]

Czyli uważasz, że jest to prawidłowe postępowanie, że klient nie wykonuje swoich obowiązków, bo brak jest konsekwencji.

 

Diagnosta nie jest od tego by "pilnować" obowiązków klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz, że jest to prawidłowe postępowanie

 

Nie nie uważam tego za prawidłowe postępowanie, ale zapisy prawa są takie a nie inne, więc dla mnie wpisanie do pokwitowania usterki w postaci braku aktualnego BT w przypadku gdy widzi się zaświadczenie z badania z ważnym terminem to przegięcie ze strony policjanta, a niezgłoszenie wymiany DR w terminie 30 dni to przegięcie ze strony klienta choć póki co bez konsekwencji finansowych dla niego. U nas w PL zawsze musisz mieć bat nad sobą w postaci kary żebyś robił wszystko tak jak się należy bo inaczej olewasz to sobie przykre ale takie jest podejście większości ludzi w tym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w PL zawsze musisz mieć bat nad sobą w postaci kary żebyś robił wszystko tak jak się należy bo inaczej olewasz to sobie przykre ale takie jest podejście większości ludzi w tym kraju.

 

A czemu nie olać? Po co płacić za nowy DR skoro można jeździć z zaświadczeniem? Przecież nie wyrządzam tym nikomu szkody, a w kieszeni zostaje ponad 50 zł, czyli połowa opłaty za OBT :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to idźmy w tą stronę. :twisted:

Po co jeździć na BO (załóżmy w kieszeni co roku 98zł) skoro pojazd jest kontrolowany przez policję co 10 lat :x

:shock::shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co jeździć na BO (załóżmy w kieszeni co roku 98zł) skoro pojazd jest kontrolowany przez policję co 10 lat :x

 

Teoretycznie po to, by sprawdzić stan techniczny, czyli nie powodować zagrożenia dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.