Skocz do zawartości

badanie dodatkowe skierowany przez policję


cortez76

Rekomendowane odpowiedzi

Po co jeździć na BO (załóżmy w kieszeni co roku 98zł) skoro pojazd jest kontrolowany przez policję co 10 lat

 

Nie wiem czy wiesz :) ale ponoć takich pojazdów porusza się całkiem sporo bo ich właściciele właśnie wychodzą z takiego założenia, po co jeździć na BT jak można parę lat się "poślizgać" zanim trafi się kontrola a na kontroli mandatu nie ma najwyżej zabiorą DR i wówczas zrobi się BT i przez te parę lat może trochę w kieszeni zostać grosików.

I tu też kłania się kwestia kary :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 551
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • brodatymazur

    59

  • aboz

    58

  • Grzegorz Łódź

    57

  • michal_k

    44

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie wiem czy wiesz :) ale ponoć takich pojazdów porusza się całkiem sporo

 

Ciekawe czy prowadzone są jakieś statystyki, ile % takich pojazdów bierze udział w wypadkach, których powodem jest zły stan techniczny i jak to się ma pojazdów w złym stanem technicznym, ale ważnym OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na jakiej podstawie WK przyjmnie nieważne zaświadczenie?

 

a na jakiej podstawie twierdzisz że zaświadczenie jest nieważne?

 

[ Dodano: 07-04-2013, 18:50 ]

Uznają go natomiast w WK, więc nie ma sensu wykonywać OBT. Jeśli był skierowany na DBT to wystarczy samo DBT.

i takowe badanie zrobiłem

 

[ Dodano: 07-04-2013, 18:58 ]

póki co bez konsekwencji finansowych dla niego. .

 

zarobił 50 zł mandatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na jakiej podstawie WK przyjmnie nieważne zaświadczenie?

a na jakiej podstawie twierdzisz że zaświadczenie jest nieważne?

Jest to może i naciągane, ale policjant stwierdził na piśmie brak badań - nie dość tego zabronił się poruszać pojazdem, czyli stan z przed 3 miesięcy się zmienił - należy wydać nowe zaświadczenie :?

Zaświadczenie nie jest dokumentem - i jak twierdzą niektóre urzędy (nie dotyczy WK - a szkoda) zaświadczenie nie może być starsze niż 30 dni :x itd itp

 

Co ciekawe w całej dyskusji (od pierwszej strony) jest najazd na urzędników, a nikt nie przejechał się po kierowcy pojazdu, nie dość tego nikt nie poddał w wątpliwość jego twierdzenie.A takie przypadki należy napiętnować, żeby służyły jako przykład, że tak nie wypada robić. A nie pisać brak bata - to wolno .......................

 

Proponuję w związku z powyższym, aby klient nie zawracał głowy diagnoście i WK tylko jeździł dalej na Pokwitowaniu, a co ;)

 

[ Dodano: 07-04-2013, 20:10 ]

PS. Oczywiście cortez76 gdyby nie było zdania w twojej wypowiedzi mówi że policjant tego mu nie uznał - jako pierwszy bym napisał, że prawidłowo zrobiłeś :ok

Co nie zmienia mojego prywatnego stosunku do sprawy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pisać brak bata - to

To znaczy, że mamy szerzyć jakiś populizm w wyniku czego wzrośnie bezpieczeństwo na drogach bo kilkanaście osób się posłucha i wykona OBT?

Ja uważam, że nie tędy droga i dlatego mam cień nadziei, że pewne działania w tym również OSDS-u mogą coś zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy prowadzone są jakieś statystyki, ile % takich pojazdów bierze udział w wypadkach, których powodem jest zły stan techniczny i jak to się ma pojazdów w złym stanem technicznym, ale ważnym OBT.

 

 

Znając nasze polskie realia Policji lepiej, bezpieczniej i wygodniej wpisać "niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze" lub "niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu" po co się niepotrzebnie głowić i ustalać prawdziwą przyczynę "dzwona" bo to są koszty które trzeba ciąć i jeszcze zwłaszcza jak takich spraw każdy policjant ma dziesiątki. Ja uważam że stan techniczny jest przyczyną znacznie większej ilości wypadków i kolizji niż podają statystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że nie tędy droga i dlatego mam cień nadziei, że pewne działania w tym również OSDS-u mogą coś zmienić.

Mam też taki cień nadziei, że OSDS coś zmieni, ale czy my diagności chcemy jakiś zmian :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie natura polaka :roll:
Określasz również samego siebie, no chyba, że Polakiem nie jesteś. Z jednej strony piętnujesz kierowcę, a z drugiej sugerujesz działanie niezgodne z prawem. Czy tego chcesz czy nie policjant popełnił błąd. Kierowcy się należało, ale nie w ten sposób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tego chcesz czy nie policjant popełnił błąd.

Ty to wiesz, a ja śmiem twierdzić, że nie popełnił i kto ma rację :?:

Ty już go osądziłeś - jak wszyscy :shock:

Ja dalej będę go bronił, a oskarżał kierowcę :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketiw38, podałem Ci podstawy prawne, które jasno mówią, że działanie policjanta choć logiczne było nieuzasadnione. Mógł wystawić pokwitowanie za pozostałe usterki i finisz. WK pewnie i tak by nie wydał DR bez ważnego OBT, więc klient czy tego chce czy nie musiałby zaświadczenie dostarczyć.

Inna spraw poruszona przez Ciebie to nieuznawanie zaświadczenia z TNBT po 30 dniach. To w przypadku stwierdzenia usterek powodujących zatrzymanie DR, mimo że był w nim ważny TNBT powinno powodować konieczność wykonania OBT. Przecież pojazd jest niesprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę podważyć wypowiedź klienta :"mówi że policjant tego mu nie uznał "

Twierdzę, że Policjant nie widział tego zaświadczenia - mamy opinię tylko jednej strony - dla mnie wypowiedź klienta podczas badania jest niewiarygodna :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzę, że Policjant nie widział tego zaświadczenia - mamy opinię tylko jednej strony - dla mnie wypowiedź klienta podczas badania jest niewiarygodna :x
Czyli z marszu założyłeś, że klient kłamie. Ciekawa praktyka. Ale podejdźmy do tego inaczej. Klient przyjeżdża na SKP i prosi o sprawdzenie usterek z pokwitowania, bo OBT ma zrobione i przedstawia Ci rzeczone zaświadczenie. Co robisz? Moim zdaniem sprawdzenie usterek i do WK. W innym wypadku jest to naciąganie klienta, bo OBT ma zrobione i jest ważny TNBT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient przyjeżdża na SKP i prosi o sprawdzenie usterek z pokwitowania, bo OBT ma zrobione i przedstawia Ci rzeczone zaświadczenie. Co robisz? Moim zdaniem sprawdzenie usterek i do WK. W innym wypadku jest to naciąganie klienta, bo OBT ma zrobione i jest ważny TNBT.
:ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to może i naciągane, ale policjant stwierdził na piśmie brak badań - nie dość tego zabronił się poruszać pojazdem, czyli stan z przed 3 miesięcy się zmienił - należy wydać nowe zaświadczenie :?

 

Nie wiadomo dlaczego tak stwierdził, ale fakty mówią co innego. Jest ważne OBT i z tym nie da się dyskutować.

 

Zaświadczenie nie jest dokumentem - i jak twierdzą niektóre urzędy (nie dotyczy WK - a szkoda) zaświadczenie nie może być starsze niż 30 dni :x itd itp

 

Jak to nie jest dokumentem? Właśnie jest. Nie ma też określonej ważności jako takiej poza następnym terminem OBT, więc można go wykorzystać aż do ostatniego dnia ważności OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo dlaczego tak stwierdził, ale fakty mówią co innego. Jest ważne OBT i z tym nie da się dyskutować.

Zdam to pytanie wprost bo widzę, że nikt go nie zauważył.

Kto jest pewny, że klient pokazał zaświadczenie policjantowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jest pewny, że klient pokazał zaświadczenie policjantowi?

 

Nikt, ale jakie to ma znaczenie? Ma ważne OBT. Pokaże je w WK i temat OBT załatwiony. Pozostaje ewentualnie dodatkowo DBT jeśli został na nie skierowany.

 

Nie wiem dlaczego z takim uporem chciałbyś naciągnąć klienta na nowe OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak udał się do urzędu :shock:

nie wiedział, że lusterko pęknięte :x

 

A tak w ogóle to o czym my dyskutujemy? czy nie o niedouczonym policjancie :?:

 

Bo jeżeli tak to szkoda mojego czasu.

Jeżeli dyskutujemy o nierzetelnym kliencie to jest to jest to jakiś krok na przód. :x

Jak zaczniemy dyskutować o obowiązkach właściciela i kierowcy w kontekście winy - to jest to już sukces :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczniemy dyskutować o obowiązkach właściciela i kierowcy w kontekście winy - to jest to już sukces :ok

 

Jedyną winą było to, że pojazd był niesprawny. Natomiast sam fakt braku wymiany DR żadną winą nie jest.

 

Ale, według Ciebie, powinien mieć nauczkę i wykonać karnie OBT - tylko po co? Od tego jest właśnie DBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketiw38, widzę u Ciebie zapędy do samowolnego wymierzania kar za rzeczy, które uważasz za niewłaściwe, ale nie mające poparcia w przepisach. Myślę, że w obliczu pełnionej przez Ciebie funkcji nie wypada takich tez głosić publicznie. Zawalcz o zmianę tych regulacji prawnych i będziemy rozmawiali o winie i karze. Inaczej będzie to zwykła samowolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.