Skocz do zawartości

zakres uprawnień SKP a uprawnienia indywidualne diagnostów


jusznw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zwracam sie do forumowiczów z zapytaniem dotyczącym zagadnienia jak w temacie. ::?

Czy wszyscy diagności zatrudnieni na SKP powinni posiadać uprawnienia PEŁNE i ZGODNE z zakresem stacji?

np. Stacja = AB/cf, diagnosta 1 = AB/c, diagnosta 2 =AB/cf, itd.

Jakie przepisy regulują i określają taką zależność?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszyscy diagności zatrudnieni na SKP powinni posiadać uprawnienia PEŁNE i ZGODNE z zakresem stacji?

Zdania są podzielone, ale życie wykazuje, że nie muszą. Już pisałem na ten temat, po prostu nie mogą wykonywać badań do których nie mają uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania są podzielone, ale życie wykazuje, że nie muszą.

Tak zadania sa podzielone i sa powiaty gdzie wszyscy diagności musza mieć przynajmniej takie uprawnienia jakie ma SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie, życiem ...

Na zeszłorocznej kontroli TDT zakwestionował uprawnienia jednego diagnosty, w stosunku do uprawnień SKP (konkretnie chodziło o SAM), na jakiej podstawie nie napisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zeszłorocznej kontroli TDT zakwestionował uprawnienia jednego diagnosty,

Miałem to samo, na kontroli wpisali do uwag, a następnie dostałem pismo, że nie narusza to zasad prowadzenia działalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, na kontroli wpisali do uwag, a następnie dostałem pismo, że nie narusza to zasad prowadzenia działalności.

tzn. jakie kroki dalej poczyniłeś ... ? co zrobiono, jakieś działania?

Drążę temat bo lada chwila przyjadą ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. jakie kroki dalej poczyniłeś ... ? co zrobiono, jakieś działania?

 

Ale co miał podejmować, skoro dostał pismo, że to NIE NARUSZA zasad?? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas kontroli, panowie z TDT-u, stwierdzili, że skoro kolega nie ma uprawnień takich samych jak stacja, to nie może pracować na tej stacji. W protokole pokontrolnym napisano, tak jak przytoczyłem wcześniej. Wiem, że przed zatrudnieniem kolegi, starostwo pytało o to centralę TDT-u i nie mieli nic przeciwko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

::?

No to w końcu od kogo dostaliście pismo, że nie ma zastrzeżeń w prowadzeniu działalności, skoro w uwagach pokontrolnych TDT kontrolujący urzędnik dokonał takego wpisu.

Starosta "o...ł" uwagi TDT. Czy mając odpowiedź kierownictwa TDT, że taka sytuacja może mieć miejsce przyjął że kontrolujący nadinterpretuje (nie zna się!).

I co dalej diagnosta pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pismo dostałem ze starostwa, jak wspomniałem, przed wyrażeniem zgody na pracę kontaktowali się z TDT i nikt nie zgłaszał problemu. Nie olał, a po prostu miał swoje zdanie, poparte odpowiedzią z tdt-u. Tak, diagnosta, nadal pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym TDT w przypadku kontroli SKP jest jedynie narzędziem Starostwa, bo to ono podejmuje ostateczną decyzję. Jak w Starostwie pracują kompetentni ludzie to wiele spraw zmienia bieg w stosunku do opinii TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.