Skocz do zawartości

jaka dmc przyczepy z hamulcem w actrosie 2550


stabilo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie jak w temacie: Actros v8 2550 6x2 hakowiec, z briefu: O1 3500kg, O2 750kg, w uwagach do wartości O masa przyczepy z układem hamulcowym zespolonym: 24000kg, masa przyczepy z hamulcem: 12500kg, DMC pojazdu 26000kg, Masa zespołu 40000kg, w ruchu kombinowanym: 44000 kg. Jaką mam wpisać wartość w polu O1 przyczepy z hamulcem

 

[ Dodano: 11-04-2013, 08:43 ]

podaje nr vin WDB9302041L077537

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja optuje przy opcji O1 - 24000 kg. Myslę, że gdyby tłumacz był kumaty to troche inaczej by to przetłumaczył. Warto jeszcze sprawdzic jaki uciąg ma zaczep, bo to może coś wyjaśnic odnosnie tych mas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi jak to sie ma do dmc zestawu 40000kg

 

[ Dodano: 11-04-2013, 09:02 ]

bo według tego to 14000kg

 

[ Dodano: 11-04-2013, 09:04 ]

czy to są dwie oddzielne kwestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi jak to sie ma do dmc zestawu 40000kg

Masa zestawu odnosi się do mas rzeczywistych, czyli suma masy pojazdu i przyczepy nie może przekroczyć 40t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca jest takie oczywiste. Myślę, że dokąd nikt nie uporządkuje znaczenia pojęć stosowanych w dokumentacji pojazdów to wygłaszanie takich kategorycznych stwierdzeń należałoby uzupełnić o wyrażenie "moim zdaniem". Chodzi o to aby czytający nie odniósł mylnego wrażenia, że opinia powyższa jest prawdą absolutną i nie miał przez to kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca jest takie oczywiste.

abcs, moszesz napisać jak Ty to widzisz?

wygłaszanie takich kategorycznych stwierdzeń należałoby uzupełnić o wyrażenie "moim zdaniem".

Wszystkie wypowiedzi na forum ja traktuje jako prywatne wypowidzi i w żadnym przypadku nie zakładam ich nieomylności.

Jeżeli chodzi o ten konkretny przypadek, to bez wglądu w homo żadnego z powyższych stwierdzeń nie można być pewnym, dlatego też w pierwszej swej wypowiedzi zawarłem stwierdzenie:

Ja optuje przy opcji O1 - 24000 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z briefu: O1 3500kg, O2 750kg, w uwagach do wartości O masa przyczepy z układem hamulcowym zespolonym: 24000kg, masa przyczepy z hamulcem: 12500kg, DMC pojazdu 26000kg, Masa zespołu 40000kg,

 

Cały trik polega na tym, jaki pojazd ma zaczep i czy ma instalację hamulcową na przyczepy (prawda blakop? :) )

Jak ma kulę i brak instalacji to O.1 3500, jak ma zaczep ciężarowy i instalacje pneumatyczną to będzie zapewne 24000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj, jeszcze jest jedna mozliwość, bo pojazd jednoczesnie może posiadać oba zaczepy.

masa przyczepy z hamulcem: 12500kg,

może masz jakąs koncepcje skąd wziął się ten zapis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca jest takie oczywiste.

abcs, moszesz napisać jak Ty to widzisz?

Chodzi mi o to, że wprawdzie ustawodawca wykonał unik w sprawie definicji dopuszczalnej masy całkowitej zespołu pojazdów, ale istnieje definicja w PN mówiąca, że dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów jest sumą dopuszczalnych mas całkowitych pojazdów składowych. Ja uważam ją za niewłaściwą ale istnieć istnieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ją za niewłaściwą ale istnieć istnieje

Ja też tak uważam i myślę, że w dyrektywach WE można znaleźć odmienna definicję DMC zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca jest takie oczywiste.

abcs, moszesz napisać jak Ty to widzisz?

Chodzi mi o to, że wprawdzie ustawodawca wykonał unik w sprawie definicji dopuszczalnej masy całkowitej zespołu pojazdów, ale istnieje definicja w PN mówiąca, że dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów jest sumą dopuszczalnych mas całkowitych pojazdów składowych. Ja uważam ją za niewłaściwą ale istnieć istnieje.

 

Uważam że ustawodawca w warunkach technicznych określił dość precyzyjnie DMC zespołu pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że ustawodawca w warunkach technicznych określił dość precyzyjnie DMC zespołu pojazdu.
Jeśli kolega jest już taki precyzyjny to zwrócę uwagę, że mówimy o definicji DMCZ nie o wartościach administracyjnych w Polsce. ::hey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.