Skocz do zawartości

Stare warunki techniczne motocykla - wymiary


blakop

Rekomendowane odpowiedzi

W Dz.U.Nr 32 mamy taki fragment:

 

11. Wysokość motocykla, motoroweru oraz niektórych pojazdów czterokołowych nie może przekraczać 2,50m.

12. Szerokość motocykla i motoroweru oraz niektórych pojazdów czterokołowych nie może przekraczać 2,00m, a jednośladowego motoroweru 1,00 m.

13. Przepisy ust. (...) 11 i 12 stosuje się do pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1998 r.

 

Moje pytanie brzmi - JAKIE BYŁY I SĄ WYMAGANIA (I NA PODSTAWIE CZEGO) DLA TYCH POJAZDÓW REJESTROWANYCH WCZEŚNIEJ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było:

Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 1 lutego 1993 r. w sprawie warunków technicznych i badań pojazdów.

http://isap.sejm.gov.pl/RelatedServlet?id=WDU19990440432+2003%2403%2413&type=4&isNew=true

 

[ Dodano: 15-04-2013, 23:12 ]

Dz.U. 1996 nr 155 poz. 772 Obwieszczenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 23 grudnia 1996 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia w sprawie warunków technicznych i badań pojazdów. http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19961550772+1999%2405%2430&min=1

 

[ Dodano: 15-04-2013, 23:14 ]

Dz.U. 1999 nr 44 poz. 432 Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 1 kwietnia 1999 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19990440432+2003%2403%2413&min=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi - JAKIE BYŁY I SĄ WYMAGANIA (I NA PODSTAWIE CZEGO) DLA TYCH POJAZDÓW REJESTROWANYCH WCZEŚNIEJ?

Szczerze mówiąc ja nie znalazłem konkretnej odpowiedzi :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że pierwszym aktem prawnym, który normował wymiary motocyki był Dz U 44 z 1.04.1999r a wskazane tam wymiary zaczeły obowiązywać od 30.06.1999.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 58. 1. Pojazdy zarejestrowane przed terminami określonymi w przepisach § 2 ust. 13 i 14, §3 ust. 10, § 7 ust. 4 pkt 6, § 11 ust. 1 pkt 18 i 19 oraz § 23 ust. 4 pkt 7 mogą spełniać wymagania zawarte w tych przepisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mogą, ale nie muszą. A jak nie muszą to jakie mają mieć te wymiary??

Na mój gust takie, jakie są ogólnie określone dla zwykłych pojazdów w cytowanych tu wcześniejszych Dz.U. No bo jakieś granice trzeba przyjąć...

 

Też tak rozumujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust takie, jakie są ogólnie określone dla zwykłych pojazdów w cytowanych tu wcześniejszych Dz.U. No bo jakieś granice trzeba przyjąć...

 

Też tak rozumujecie?

 

Z przepisów tak właśnie to wynika ale zdrowy rozsądek podpowiada co innego, bo jakś nie widzi mi się motocykl o wysokości 4m :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.