Skocz do zawartości

Interpretacja Ministra Infrastruktury ws numerów silnika


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

W załączeniu najnowsza interpretacja Ministerstwa Infrastruktury ws odczytywania numerów silnika po 21.10.2005r. Numer silnika definitywnie idzien do lamusa. Wszystkie przepisy wykonawcze w zakresie numeru silnika przestają obowiązywać. Napisano czarno na białym.

Pierwsza interpretacja z której jestem wniebowzięty i nie mam żadnych zastrzeżeń.

 

Aby ujednolicić sposób wystawiania zaświadczeń w naszych stacjach zaproponowałem w pozycji zaświadczenia numer silnika by diagności: albo wstawiali 3 gwaizdki albo 3 kreski albo po prostu nic nie wpisywali i wówczas będzie albo puste miejsce albo zapis brak wpisu. Powyższe uzgodniłem również z naszą rejestracją pojazdów.

 

Nie wpisujcie "nie identyfikowano" lub "brak" bo numer silnika nie podlega już identyfikacji a diagnosta nie może sobie tak po prostu odstąpić od nie dokonywania jakiejś czynności.

 

Myślę, że zgodzicie się ze mną, że ta opinia prawidłowo ujednoliciła postępowanie z numerami silnika podczas badania od 21.10.2005r. :D

silnik_01.thumb.gif.838005db4b4f0f7efe97dbe005c751d8.gif

silnik_02.thumb.gif.f40afd71006ede5fd1e24a969db7756f.gif

silnik_03.thumb.gif.9605e19e6cf020b888934d8020422665.gif

silnik.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie NADEJSZŁA WIEKOPOMNA CHWIŁA i polecam bezpiecznie jednego browara za DZ.U.

nr 180

ps:a fiat następny silnik po SOFIM może nazwać HERMENEGILDA { pisane małymi literami }.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba że jesteście z Bydgoszczy bo tam chłopaki dalej musza skrobać w celu ustalenia kodu silnika i "identyfikacji" mocy. Dla mnie to ROTFL roku :)

Jak to mówią: "Bardziej papiescy od papieża" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba że jesteście z Bydgoszczy bo tam chłopaki dalej musza skrobać w celu ustalenia kodu silnika i "identyfikacji" mocy. Dla mnie to ROTFL roku

Jak to mówią: "Bardziej papiescy od papieża"

 

Panie Piotrze. Stanowisko ws numerów silnika to co innego niż pojemność i moc silnika. Nie chce się powtarzać wobec czego odsyłam do linku o tej tematyce, gdzie większość diagnostów prawidłowo zajęła stanowisko.

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=1007

 

Ja się nie wypowiadam czy to jest dobre tylko wskazuje aktualny stan prawny.

Tak więc nie tylko w Bydgoszczy, ale w całej Polsce pojemność i moc podlega sprawdzeniu. A dlaczego? Już o tym pisaliśmy w wspomnianym linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu conajmniej do jutrzejszej narady w WK odczytujemy i wpisujemy numery silnika do zaświadczeń i do DIP-u :cry: ,mam nadzieję że jutro będzie wszystko jasne,aż zazdroszczę innym :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu conajmniej do jutrzejszej narady w WK odczytujemy i wpisujemy numery silnika do zaświadczeń i do DIP-u :cry: ,mam nadzieję że jutro będzie wszystko jasne,aż zazdroszczę innym :roll:

 

Już nie wpisujemy od dzisiaj !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze. Stanowisko ws numerów silnika to co innego niż pojemność i moc silnika. Nie chce się powtarzać wobec czego odsyłam do linku o tej tematyce, gdzie większość diagnostów prawidłowo zajęła stanowisko.

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=1007

 

Ja się nie wypowiadam czy to jest dobre tylko wskazuje aktualny stan prawny.

Tak więc nie tylko w Bydgoszczy, ale w całej Polsce pojemność i moc podlega sprawdzeniu. A dlaczego? Już o tym pisaliśmy w wspomnianym linku.

 

Panie Bogusławie (jedyne forum na świecie gdzie stosuje się tę formułę grzecznościową) w tej sprawie rónież zająłem stanowisko

ironiczne, ale jednak. Dla ułatwienia zadam pytanie jedno bo to nie ten wątek: Czy wegług Pan powinnismy kwestionować DR samochodów zasilanych LPG bo conajmniej dwa wpisy nie są zgodne: masa własna i moc.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to klops

 

Jutro jest spotkanie w WK to fakt. Będą na nim rozdawać Pismo określające stanowisko MI w sprawie odczytywania numerów silnika, ale skoro te pismo już wyszło i KAŻDY z nas je posiada to czemu go nie stosować?

Ja uzyskałem informacje że od dzisiaj można już nie pisać numerów silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Good idea! Diagnosi! Właśnie podzieliłem się z moim przełożonym tą sugestią. Zagadnąłem:

- Wie Pan, w związku oszczędnościami wynikającymi z braku zapotrzebowania na papier ścierny , odrdzewiacze i kremy oparzeniowe czy mógłby Pan...ekhem ...ten...tego dołożyć cosik do wypłaty?

Do tej pory leży na podłodze i nie wiem czy się śmieje czy kona? A może jedno drugie?

Napisze chyba do "przyjaciółki" o poradę co robić.

 

 

;) Pozdro diagnosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak to brak i nie bądźcie nadgorliwi bo za chwile je wprowadzą znowu. Co to za znaczenie co tam będzie gwiazdki, kropki czy cokolwiek innego. Zorientowani i tak wiedzą o co chodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zachodniopomorskim Urząd Celny nie przyjmuje zaświadczeń bez wpisanego numeru silnika Odsyłają z powrotem na SKP celem uzupełnienia, twierdzą ze brak podstaw prawnych do takiego działania .....i chyba mają racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.