Skocz do zawartości

Termin następnego OBT


laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Już PZU wyznacza nam , co mamy robić.

Moja pierwsza reakcja była dokładnie taka sama. Ale co w przypadku jak odmówią mu wypłaty odszkodowania i klient przyjdzie na SKP ? Obłęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już PZU wyznacza nam , co mamy robić.

 

Do tego prowadzi działalność tego Pana, wszyscy go mają serdecznie dość i pisze gdzie popadnie żeby potwierdzić swoje teorie. Moim zdaniem jest z tego więcej szkody niż pożytku ale cóż na to wpływu nie mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co w przypadku jak odmówią mu wypłaty odszkodowania i klient przyjdzie na SKP ?

 

Takie rzeczy załatwia się przez sąd, który tak dopierd...li PZU, że się prędko nie pozbierają, a nie na skp.

 

Co Wy na to?

 

Typowa zagrywka typu ja tak uważam, a każdego kto myśli inaczej postraszę ***

 

*** - wpisać odpowiednio - sądem, odszkodowaniem, zabraniem uprawnień, osobistą wizytą, nasłaniem ruskich, przyczłapką od bulgulatora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmy ubezpieczeniowe są od pobierania składek, ale wypłata odszkodowania to dla nich jak "ból zęba ... "

dlatego każdy pretekst jest dobry

 

Niestety działalność SITK'u Krosno a w zasadzie pewnego Pana z Łodzi prowadzić będzie do takich sytuacji że ubezpieczyciele naczytają się takich pism, jedynie słusznych interpretacji, a potem będą się sądzić z diagnostami. Niepotrzebnie Pan G.K. wkłada kij w mrowisko musi tylko uważać żeby nie dostać drugim końcem tego kija :razz: Jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem czytać to coś i zastanawiałem się o co Wam chodzi. Dopiero jak jeszcze raz spojrzałem na daty zrozumiałem o co chodzi. Najlepszy fragment tego czegoś

Podczas prezentacji materiałów szkoleniowych przedstawimy kolejne stanowisko

(wysłane do MTBiGM) potwierdzające, że diagnosta nie jest uprawniony

do dopełniania terminów badań technicznych.

Czy może mi ktoś wyjaśnić co za "ludzie" stoją za tymi wypocinami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z pisma PZU w Warszawie:

„W związku z tym, jeżeli PZU SA stwierdzi, że został określony nieprawidłowy okres

ważności badania technicznego

 

Ciekawe z jakiego to "pisma"... :cool:

Czyli do kogo to takie pismo PZU?

Najciekawsze jednak na podstawie jakiej wykładni /czyli czyjej :) / miałoby PZU uznać nieważność tak określonego NTBO 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przecież wszyscy wiemy, że terminy w jakich właściciel pojazdu ma przedstawić pojazd do OBT określone są w PoRD i nie są sztywne. Właściciel zobowiązany jest do dokonania kolejnego OBT" przed upływem" a nie "po upływie" roku, pół roku dwóch lat czy trzech lat.

Wszelkie nasze działania i nasze istnienie, określa PoRD oraz rozporządzenia które znajdują delegację w tej ustawie.

Nie jestem prawnikiem, ale nie natrafiłem w PoRD na zapis, który obligował by diagnostów w swym postępowaniu do stosowania zapisów KPA.

KPA dotyczy urzędników i to w sprawach związanych z decyzjami w postępowaniach administracyjnych. Ma się to tak do siebie, jak zeszłoroczny śnieg w Europie do plonów płodów rolnych na Marsie. Nie dajmy się zwariować. :shock:

Problemem dla diagnosty może być jedynie sytuacja, kiedy pod wpłwem pewnych sugestii, organ nadzorujący wystawi inne wytyczne. Wyroki sądowe świadczą o tym, że interpretacja organu nadzorującego jest wyrocznią.

Jeżeli macie wątpliwości, poproście na piśmie o stanowisko organu nadzorującego Waszą pracę i bez względu jakie ono jest, stosujcie się do niego.

Zamęt , który wprowadza pewna osoba, nie służy naszemu środowisku. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.