Skocz do zawartości

Sprężarka


rzakol

Rekomendowane odpowiedzi

Mogą sprawdzić dozór zbiornika. W końcu jest to urządzenie ciśnieniowe. Ja nie mam tego problemu. Na stacji nie mam sprężarki, mam tylko ujęcie sprężonego powietrza. Sprężarka stoi u chłopaków na warsztacie. A więc przy kontroli samej stacji mogą sobie napsikać, bo ja nie mam sprężarki :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...
Mogą sprawdzić dozór zbiornika. W końcu jest to urządzenie ciśnieniowe. Ja nie mam tego problemu. Na stacji nie mam sprężarki, mam tylko ujęcie sprężonego powietrza. Sprężarka stoi u chłopaków na warsztacie. A więc przy kontroli samej stacji mogą sobie napsikać, bo ja nie mam sprężarki :twisted:

 

Dokładnie tak samo u nas, jeżeli znajduje się na terenie stacji- dozór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Wszystko jedno :)

Interesują się tylko prawidłowym ciśnieniem tj. co najmniej 0,6 MPa.

Natomiast UDT podlega każdy zbiornik którego iloczyn ciśnienia i pojemności przekracza 50 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Koledzy czy placicie okresowo urzedowi dozoru technicznego za sprezarke? Dostalem wezwanie do zaplaty z uzasadnieniem ze prowadze dzialalnosc gospodarcza i uzywam urzadzenia technicznego (sprezarki) podlegajace dozorowi technicznemu. Musze placic? Czy Wy tez placicie za to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam , odgrzewam stary kotlet bo nie mogę znaleźć, czy sprężarka na przyczepce która porusza się po drogach publicznych podlega pod UDT czy TDT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Yeti napisał:

sprężarka na przyczepce która porusza się po drogach publicznych podlega pod UDT czy TDT

a co to, to już na przyczepce dla swojego widzimisię nie mogę  przewozić co mnie się podoba?, a teraz poważnie, zaraz jakiś (prze) biegły w przepisach napisze co i jak ale ja bym się skłaniał w tym przypadku ku UDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, cezary napisał:

a co to, to już na przyczepce dla swojego widzimisię nie mogę  przewozić co mnie się podoba?

To  nie jest platforma a na niej sprężarka tylko tylko sprężarka na kołach z tablicami rej. oświetleniem itp. zarejestrowana jako przyczepa specjalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest to agregat sprężarkowy. Kluczowe pytanie, to czy ten agregat posiada zbiornik sprężonego powietrza, bo to on ewentualnie podlega pod dozór a nie sama sprężarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod UDT to bardziej coś co dźwiga i unosi. Pod TDT baniaki co transportują gazy i ciecze pod ciśnieniem. Ten kompresor na kołach to nie wiem. Ja bym dozoru nie wołał. Z drugiej jednak strony były już przerabiane MIKSO-KRETY zdaje się, ale finału tych spraw nie pamiętam.

Poza tym ta sprężarka/kompresor w ruchu drogowym raczej jest urządzeniem jałowym. Jego funkcje sprężania i magazynowania powietrza wykorzystywane są na postoju gdzieś no na placach, na budowach, a tam to kierownika budowy pytać pod co podlega taki sprzęt jako stacjonarny sprzęt. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma zbiornik i na tabliczce jest 16 at. jest też naklejka z UDT ,ale nie ma papierów , bardziej interesuje mnie czy jak porusza się po drogach to nie powinno być przez TDT.

49 minut temu, Paprock napisał:

Poza tym ta sprężarka/kompresor w ruchu drogowym raczej jest urządzeniem jałowym. Jego funkcje sprężania i magazynowania powietrza wykorzystywane są na postoju gdzieś no na placach, na budowach, a tam to kierownika budowy pytać pod co podlega taki sprzęt jako stacjonarny sprzęt

Pompy do podawania betonu też pracują tylko na budowie nie w czasie jazdy , a podlegają pod dozór.

Edytowane przez Yeti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Yeti napisał:

Ma zbiornik i na tabliczce jest 16 at. jest też naklejka z UDT ,ale nie ma papierów

Moim zdaniem to nici z przeglądu.

Podlegać to będzie raczej pod UDT, bo gdy się taki agregat porusza po drodze to niejako nie pracuje a więc należy go uznać za urządzenie stacjonarne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Yeti napisał:

Pompy do podawania betonu też pracują tylko na budowie nie w czasie jazdy , a podlegają pod dozór.

 

- dlatego wspomniałem o Mikso-Kretach...

Na dzisiaj sprawa z poddozorami robi się coraz bardziej zagmatwana. Sam Dozór nie bardzo wie co podlega, a co nie i zaleca aby zgłosić się do nich ze sprzętem osobiście a oni już podejmą decyzję czy tak, czy nie i dadzą to na piśmie. Samo życie. No nie ma innej rady jak pokierować klienta. Niech nacyka kilka fot i wstępnie czegoś w dozorze się dowie. Jak nie w UDT, to w TDT.;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego:

Urzędowi dozoru technicznego (UDT) podlegają urządzenia ciśnieniowe, w których znajdują się ciecze lub gazy pod ciśnieniem różnym od atmosferycznego. Będą to zbiorniki stałe, dla których iloczyn nadciśnienia i pojemności jest większy niż 50 barów x dm3, a nadciśnienie jest wyższe niż 0,5 bara, przeznaczone do magazynowania cieczy lub gazów albo prowadzenia w nich procesów technologicznych.

Podstawa prawna:

§ 1 rozporządzenia Rady Ministrów z 16 lipca 2002 r. w sprawie rodzajów urządzeń technicznych podlegających dozorowi technicznemu (Dz.U. nr 120 poz. 1021, ze zm.).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.