Skocz do zawartości

Jak wykreślić BUS 100


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Wymagałbym badania w zasadzie jakiegokolwiek - np. okresowego z zapisem, że nie spełnia warunków bus 100 albo dodatkowego na bus 100, że nie spełnia, lub ekstremalnie - opisu zmian, po których nie spełnia bus 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno wystarczyć samo to, że zaświadczenie na 100, straciło swoją ważność.

 

To też,ale jak przyjedzie na badanie okresowe z wpisem BUS 100 to chyba trzeba wykonać OBT i dodatkowe,samego okresowego nie można,wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też,ale jak przyjedzie na badanie okresowe z wpisem BUS 100 to chyba trzeba wykonać OBT i dodatkowe,samego okresowego nie można,wg mnie.

To dodatkowe nie wiąże się z okresowym.

Ma swój własny termin ważności który nie musi pokrywać się z okresowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma swój własny termin ważności który nie musi pokrywać się z okresowym.

 

Wg mnie nie,jeżeli jest robione w okresie między przeglądowym to ważność jest do następnego OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym wpisie, nie pojedzie daleko... :-P

 

Już pisałem - proszę o wskazanie podstawy prawnej, że mam mieć ze sobą zaświadczenie BUS100 jeśli mam wpis w DR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie,jeżeli jest robione w okresie między przeglądowym to ważność jest do następnego OBT.

To chyba musisz przerabiać wzór wniosku, bo jest na nim wpisana obligatoryjna ważność tego BT, sześciomiesięczna od daty jego przeprowadzenia. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki jest taki wpis,ale wiem o kolegi który robi często takie badania i to jest wiedza od niego.

Może być z tym wpisem tak,że kiedyś te badanie było powiązane z OBT a po zmianach prawie każde dodatkowe można wykonać niezależnie od OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To badanie na BUS100 jak i ADR to szczególny przypadek DBT z własnym terminem ważności.

O ile przy ADR, praktykuje się żeby ważność tego badania pokrywała się z ważnością ADRu o tyle przy DBT BUS100 jest możliwe że terminy ich wzajemnej ważności mogą się nie pokrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to abym się upierał przy swoim,ale uważam inaczej :)

W ADR wpisujemy termin następnego okresowego badania tech.Czyli jak ktoś zrobi np. po 6 m-cach od okresowego to dostanie termin do NOBT. 6 m-cy czyli data NOBT.Czyli wg mnie ważność jest rownież do nast. badania.Podobnie Taxi L itp.Ps.To jest moje rozumowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

To jak z tym wpisem bus 100km/h zrobić jak właściciel już nie chce badań na 100. Zrobić samo okresowe w 1 pkt napisać wykreślić adnotację 100km/h i po sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej wpisać w pkt.2 zaświadczenia ,nie spełnia warunków BUS-100.Sądzę, że w zaświadczeniu ten pkt.,po to jest, by określać spełnienie lub nie warunków tech. przez pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale, żeby to stwierdzić to należałoby coś zrobić, wykonać jakieś minimalne czynności, a wiadomo, że na stacji każda czynność to organoleptyka=weryfikacja=sprawdzenie=badanie. A jak badanie to od razu wynik, a za niespełnienie to raczej negatywny, a z negatywem to trudno w WK cokolwiek załatwić, no i jeszcze poprawka. Acha, bym zapomniał, przecież za wszystko kasa.

No tak, czy nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.