Skocz do zawartości

BT po kolizji - błędnie wypełnione pokwitowanie


eborg

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dziś koledzy BT ciągnika siodłowego, po kolizji.

Nie ma tu nic nadzwyczajnego, tyle że policjant zamiast VIN , wpisał nr polisy........

Dowód zabrany gdzieś (daleko) w Polsce.

Dzwonię do WK, Naczelnik mówi mi, że jeśli nr rej. się zgadza to można zrobić...........

Fakt, że pojazd już u mnie był, rok temu.

Co Panowie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak to się ma do identyfikacji?

 

Przecież miałeś go rok temu więc porównałeś z rejestrem swoim :-P Myślę że nie powinno być problemu a jakbyś chciał być upierdliwy to klient musiałby prostować wpis w pokwitowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież może się tak zdarzyć

 

Decyzja należy do Ciebie jak zawsze. Twoja decyzja, Twoje stemple ja bym zrobił bo pomylić się jest rzeczą ludzką myślę tu o Policjancie, a co miałby zrobić klient gdybyś odmówił badania musiałby dymać do komendy która wystawiła pokwitowanie na drugi koniec Polski żeby poprawić :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, chodzi o podejście WK, dlatego zadzwoniłem - chciałem zrobić nie nadstawiając czterech liter.

Ale , jak ktoś chciałby zrobić zadymę , to by zrobił. W końcu rozmawiałem tylko przez tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, chodzi o podejście WK, dlatego zadzwoniłem

 

Wiem, ja też bym zadzwonił. A WK jak ktoś będzie chciał zrobić dym to zrobi, pretekst zawsze się znajdzie prędzej czy później. Czasem trochę zrozumienia dla drugiego człowieka nie zaszkodzi oczywiście w granicach rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem podobny przypadek. Policjant w pokwitowaniu "po dzwonie" napisał tylko numer rejestracyjny i to wszystko. Właściciel z centralnej Polski, policjant z sąsiedniego powiatu, urlop, odebrany pojazd z warsztatu i zonk, bo nie wiem co za pojazd, jakie warunki zastosować bo nie ma nawet daty rejestracji. Załatwiłem wszystko telefonicznie. W magistracie pojazdu mieli takie samo pokwitowanie, więc pani podała mi markę i datę pierwszej rejestracji - vin kazała spisać z natury, zrobić adnotację, że ustalono to telefonicznie z magistratem. Następnie po telefonie do naczelnika komisariatu oddzwonił policjant, który dokonał tak istotnych zapisów w pokwitowaniu - przekazał wszelkie informacje na temat uszkodzeń. Dokonałem adnotacji, że uszkodzenia ustalono z odpowiednią KPP. Uzbrojony w tak skonstruowane zaświadczenie właściciel odebrał DR - oddzwonił, że wszystko w porządku i podziękował, że nie musiał ganiać od miasta do miasta aby uzupełniać kwitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego nas te różne nagonki doprowadziły? Boimy się być ludzcy. Często proste rozwiązania, logiczne urastają do rangi przestępstwa. To jest chore Koledzy. :cry::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wszystko cacy, dopóki ktoś się tej rozmowy nie wyprze...

 

Niestety miałem w pracy taki przypadek... Wolałbym nie opisywać publicznie, ale osoba konsultująca sprawę telefonicznie wyparła się rozmowy... W innych przypadkach z kolei w ogóle rozmowy nie było, choć notatka o jej przeprowadzaniu się pojawiała itd...

Niestety takie życie... Złotego środka nie ma.. Ludziom trzeba pomagać - jasne. Ale czasami niestety rodzi to konsekwencje :? Własne wyczucie, intuicja... Nie wiem co najlepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie taką pozycję w rejestrze uwagi? Tam wpisujecie wasze działania bo za rok zapomnicie. Jest to użyteczne bo w razie "w"można odtworzyć .Ja wpisuję z kim , kiedy i co wyjaśniałem.Zgadzam się, że jesteśmy dla klienta ale czasami" kto ma miękkie serce ten ma twardą ......", stąd tak się zabezpieczam w w/w sytuacjach. Zawsze jednak jest to duże ryzyko jak u kol.blakopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszesz w uwagach, że ustaliłeś coś telefonicznie- problem w tym, że ty masz potwierdzenie wpisane w uwagach, ale czy ten na linii, po drugiej stronie to potwierdzi za pół roku? Tak marzę sobie o zapisie w PoRD " decyzja diagnosty jest niepodważalna" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decyzja diagnosty jest niepodważalna

 

No a jest w praktyce? :) Na pracownika WK to jeszcze się poskarżysz, od decyzji się odwołasz... A diagnosta? Komu i gdzie i na co mogę się poskarżyć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A diagnosta? Komu i gdzie i na co mogę się poskarżyć? :)
zawsze można pracodawcy, chyba, że tymże diagnostą jest właściciel stacji to wtedy upssss :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decyzja diagnosty jest niepodważalna

 

No a jest w praktyce? :) Na pracownika WK to jeszcze się poskarżysz, od decyzji się odwołasz... A diagnosta? Komu i gdzie i na co mogę się poskarżyć? :)

 

No jak się nie poskarżysz? Do starostwa, jako organu nadzorującego. I jeżeli masz rację to dopiero się dzieje. Ciach i po uprawnieniach na 5 lat. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam życie to nie potwierdzi.I stąd zapis w uwagach.

A skoro nie potwierdzi to czy sam " zapis w uwagach" potwierdzi :?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.