Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

piotrek1818

Pierwsza rejestracja ze Szwajcarii (Motocykl)

Polecane posty

piotrek1818

Witam tak jak w temacie, przymierzam się do rejestracji motocykla - sprowadzony w 2006, mam do niego komplet przetłumaczonych dokumentów , umowę kupna sprzedaży. Na chwilę obecną muszę zrobić przegląd - i tu pojawia się kilka problemów a mianowicie:

-brak lusterek

-brak poprzedniej tablicy rejestracyjnej

-brak akumulatora , przedniej pozycji i stopów (stop działa z akumulatorem )

-opony do wymiany - jest to motocykl enduro i czy przejdzie przegląd z założonymi kostkami ?

Oczywiście nie planuje przeglądu na lewo, ale czy to nie za dużo aby ktoś zrobil przegląd w zamian za przysłowiową flaszkę :x ?

Przy takich brakach raczej nie przejdzie przeglądu, prawda ?

Jak wygląda sprawa z tablicą ? Dostanę tymczasową aby pojechać na przegląd czy będą problemy ?

No i dodatkowe pytanie, czy na umowie kupna /sprzedaży konieczne są numery pesel kupca i sprzedawcy ?

Grzegorz Łódź
Oczywiście nie planuje przeglądu na lewo, ale czy to nie za dużo aby ktoś zrobil przegląd w zamian za przysłowiową flaszkę

Kolego czy nie pomyliłeś "Forum" ????

piotrek1818

Nie pomyliłem, łamać prawa nie zamierzam chociaż co prawda zabrzmiało to jednoznacznie :P . Diagnostą nie jestem ale chciałbym czegoś dowiedzieć się nt. mojego przypadku. Chcę wiedzieć co koniecznie muszę jeszcze zrobić aby maszyna przeszła przegląd a co mogę zostawić do zrobienia "na potem" .

blakop

Ty Piotrek chyba świeżo po testach gimnazjalnych jesteś, co? ;)

- pojazd na badaniu musi być w pełni sprawny (oświetlenie się wlicza do "sprawności")

- pojazd na badaniu musi być w pełni wyposażony zgodnie z przepisami o ruchu drogowym (czyli np. lusterka itp.)

- pojazd na badaniu musi posiadać tablicę rejestracyjną

A resztę możesz zostawić na potem 8)

Qnick
-brak lusterek

Kupić i zamontować dwa lusterka.

-brak poprzedniej tablicy rejestracyjnej

Do wydziału komunikacji pobrać tablice czasowe i pozwolenie czasowe.

-brak akumulatora , przedniej pozycji i stopów (stop działa z akumulatorem )

Kupić i zamontować akumulator oraz oczywiście sprawdzić światła.

opony do wymiany -

Kupić i wymienić opony.

Oczywiście nie planuje przeglądu na lewo, ale czy to nie za dużo aby ktoś zrobil przegląd w zamian za przysłowiową flaszkę

Zdecyduj się, albo robisz jak trzeba albo kombinujesz, a za flaszkę nikt z tu piszących Ci zrobi przeglądu, nie te czasy :) niektórzy jednak potrafią myśleć.

Kupiłeś motor, nie masz na części a jeździć chcesz, to go lepiej sprzedaj jak Cię nie stać na utrzymanie go :razz:

biker100
ale czy to nie za dużo aby ktoś zrobil przegląd w zamian za przysłowiową flaszkę ?
to prowokacja chyba :razz:

piotrek1818

Gimnazjalne prawie 4 lata temu miałem ;) Na części mnie stać tylko chcę wiedzieć na co wydawać w pierwszej kolejności ale widzę, że rzeczy "na potem" to tu nie ma .

A co do umowy k/s - potrzebne są te pesele czy bez nich też umowa jest coś warta ?

Co do kwestii akumulatora - bez niego oświetlenie i kierunkowskazy działają przy odpalonym silniku , ale np kierunkowskazy migają przy wyższych obrotach - czy takie coś przejdzie czy oświetlenie musi być sprawne przy zgaszonym silniku ? Teoretycznie przecież działają .

markes30

Pozwól, że dopytam: Czy na tej "crossów-ce" jest tabliczka znamionowa?

piotrek1818

Tabliczka jest, numery ramy zgadzają się z tymi w dokumentach .

Qnick
Na części mnie stać tylko chcę wiedzieć na co wydawać w pierwszej kolejności ale widzę, że rzeczy "na potem" to tu nie ma

No to wszystko kupuj po kolei, a jak już wszystko pokupujesz to złóż do kupy motor i na przegląd bo na BT ma być cały sprawny :)::hey i nie ma wyjątków.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.