Skocz do zawartości

Pierwsza rejestracja ze Szwajcarii (Motocykl)


piotrek1818

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie, przymierzam się do rejestracji motocykla - sprowadzony w 2006, mam do niego komplet przetłumaczonych dokumentów , umowę kupna sprzedaży. Na chwilę obecną muszę zrobić przegląd - i tu pojawia się kilka problemów a mianowicie:

-brak lusterek

-brak poprzedniej tablicy rejestracyjnej

-brak akumulatora , przedniej pozycji i stopów (stop działa z akumulatorem )

-opony do wymiany - jest to motocykl enduro i czy przejdzie przegląd z założonymi kostkami ?

 

Oczywiście nie planuje przeglądu na lewo, ale czy to nie za dużo aby ktoś zrobil przegląd w zamian za przysłowiową flaszkę :x ?

 

Przy takich brakach raczej nie przejdzie przeglądu, prawda ?

 

 

Jak wygląda sprawa z tablicą ? Dostanę tymczasową aby pojechać na przegląd czy będą problemy ?

 

No i dodatkowe pytanie, czy na umowie kupna /sprzedaży konieczne są numery pesel kupca i sprzedawcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie planuje przeglądu na lewo, ale czy to nie za dużo aby ktoś zrobil przegląd w zamian za przysłowiową flaszkę

Kolego czy nie pomyliłeś "Forum" ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyliłem, łamać prawa nie zamierzam chociaż co prawda zabrzmiało to jednoznacznie :P . Diagnostą nie jestem ale chciałbym czegoś dowiedzieć się nt. mojego przypadku. Chcę wiedzieć co koniecznie muszę jeszcze zrobić aby maszyna przeszła przegląd a co mogę zostawić do zrobienia "na potem" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Piotrek chyba świeżo po testach gimnazjalnych jesteś, co? ;)

 

- pojazd na badaniu musi być w pełni sprawny (oświetlenie się wlicza do "sprawności")

- pojazd na badaniu musi być w pełni wyposażony zgodnie z przepisami o ruchu drogowym (czyli np. lusterka itp.)

- pojazd na badaniu musi posiadać tablicę rejestracyjną

 

A resztę możesz zostawić na potem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-brak lusterek

Kupić i zamontować dwa lusterka.

-brak poprzedniej tablicy rejestracyjnej

Do wydziału komunikacji pobrać tablice czasowe i pozwolenie czasowe.

-brak akumulatora , przedniej pozycji i stopów (stop działa z akumulatorem )

Kupić i zamontować akumulator oraz oczywiście sprawdzić światła.

opony do wymiany -

Kupić i wymienić opony.

Oczywiście nie planuje przeglądu na lewo, ale czy to nie za dużo aby ktoś zrobil przegląd w zamian za przysłowiową flaszkę

 

Zdecyduj się, albo robisz jak trzeba albo kombinujesz, a za flaszkę nikt z tu piszących Ci zrobi przeglądu, nie te czasy :) niektórzy jednak potrafią myśleć.

 

Kupiłeś motor, nie masz na części a jeździć chcesz, to go lepiej sprzedaj jak Cię nie stać na utrzymanie go :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy to nie za dużo aby ktoś zrobil przegląd w zamian za przysłowiową flaszkę ?
to prowokacja chyba :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gimnazjalne prawie 4 lata temu miałem ;) Na części mnie stać tylko chcę wiedzieć na co wydawać w pierwszej kolejności ale widzę, że rzeczy "na potem" to tu nie ma .

A co do umowy k/s - potrzebne są te pesele czy bez nich też umowa jest coś warta ?

 

Co do kwestii akumulatora - bez niego oświetlenie i kierunkowskazy działają przy odpalonym silniku , ale np kierunkowskazy migają przy wyższych obrotach - czy takie coś przejdzie czy oświetlenie musi być sprawne przy zgaszonym silniku ? Teoretycznie przecież działają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na części mnie stać tylko chcę wiedzieć na co wydawać w pierwszej kolejności ale widzę, że rzeczy "na potem" to tu nie ma

 

No to wszystko kupuj po kolei, a jak już wszystko pokupujesz to złóż do kupy motor i na przegląd bo na BT ma być cały sprawny :)::hey i nie ma wyjątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.