DK-94 Napisano 7 Maj 2013 Napisano 7 Maj 2013 Witam, na początku chciałem powiedzieć, że nie jestem diagnostą ale potrzebuję kilka danych i szukam odpowiedzi na parę pytań. 1. Posiadam przyczepę D44A która jak sama literka "A" wskazuje jest przyczepą ciężarową, czy diagnosta może mi ją na przeglądzie "przerobić" na przyczepę rolniczą. To pytanie nasunęło mi się po tym jak wyczytałem na pewnym portalu rolniczym, że diagnosta zmienił użytkownikowi tego portalu przyczepę D-83 na rolniczą. A doszły mnie słuchy, że jak ma "A" to się nic nie da zrobić" 2. W starym dowodzie mam wpisane marka D44A ale w nowym jest to D1, D2, D3 to co ma być w D1 skoro w D3 będzie D44A. Na tabliczce pisze Zakłady Mechaniczne Opole oddział produkcyjny Kluczbork. 3. Na tabliczce ładowność mam wpisaną 3000 natomiast w dowodzie jest 4000, prawdopodobnie ktoś w latach 80 wpisał DMC jako ładowność. Masa własna 1350, czy nie będzie problemu z odkręceniem tej pomyłki? 4. Gdzie mam szukać numerów ramy w tej przyczepie, ponieważ malowałem ją ale nie znalazłem ich. A sama tabliczka chyba na przeglądzie nie wystarczy. 5. To pytanie mam bardziej ogólne. Czy za taką przyczepę trzeba płacić podatek od środków transportowych. Ile wynosi średnio koszt przeglądu ciężarowej a rolniczej. I czy ktoś zna w przybliżeniu wysokość stawki OC? Z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam. Cytuj
Olga Napisano 7 Maj 2013 Napisano 7 Maj 2013 5. (...) Czy za taką przyczepę trzeba płacić podatek od środków transportowych. Jeśli przyczepa ta jest wykorzystywana wyłącznie w działalności rolniczej prowadzonej przez podatnika podatku rolnego, to wówczas nie trzeba płacić podatku od śr. transp. Z tym, że trzeba w Urzędzie Gminy/ Miasta złożyć stosowne oświadczenie. Cytuj
biker100 Napisano 7 Maj 2013 Napisano 7 Maj 2013 1. Posiadam przyczepę D44A która jak sama literka "A" wskazuje jest przyczepą ciężarową, czy diagnosta może mi ją na przeglądzie "przerobić" na przyczepę rolniczą. To pytanie nasunęło mi się po tym jak wyczytałem na pewnym portalu rolniczym, że diagnosta zmienił użytkownikowi tego portalu przyczepę D-83 na rolniczą. A doszły mnie słuchy, że jak ma "A" to się nic nie da zrobić" - http://forum.norcom.pl/viewtopic.php?p=150834 Cytuj
Nikita_Bennet Napisano 8 Maj 2013 Napisano 8 Maj 2013 ...5. To pytanie mam bardziej ogólne. Czy za taką przyczepę trzeba płacić podatek od środków transportowych. Ile wynosi średnio koszt przeglądu ciężarowej a rolniczej. I czy ktoś zna w przybliżeniu wysokość stawki OC? ... p-pa ciężarowa - płacisz podatek, no chyba że składasz oświadczenie o którym pisze Olga. P-pa ciężarowa-rolnicza - nie płacisz podatku. Koszt przeglądu tzw OBT jest dużo wyższy, na tyle wyższy że jeżeli masz zamiar ją użytkować np 10 lat opłaci się zrobienie z niej p-py ciężarowej rolniczej bo przeglądy będą niższe i będą na 2 lata a nie co roku jak jest w p-pie ciężarowej. Cytuj
DK-94 Napisano 8 Maj 2013 Autor Napisano 8 Maj 2013 Czyli jak dobrze rozumiem ten temat co podałeś to jak moja przyczepa występuje w wersjach A-ciężarowa i B-rolnicza to mojej D44A nie będzie problemu z przekształceniem na rolniczą. Co do tego podatku to zgłupiałem. Jak daliście mi odpowiedź to z szukałem w internecie wysokość tego podatku i natrafiłem na zapis. przyczepy i naczepy, które łącznie z pojazdem silnikowym posiadają dopuszczalną masę całkowitą od 7 ton i poniżej 12 ton, z wyjątkiem związanych wyłącznie z działalnością rolniczą prowadzoną przez podatnika podatku rolnego, przyczepy i naczepy, które łącznie z pojazdem silnikowym posiadają dopuszczalną masę całkowitą równą lub wyższą niż 12 ton, z wyjątkiem związanych wyłącznie z działalnością rolniczą prowadzoną przez podatnika podatku rolnego, Z którego wynika, że tak czy siak na DMC poniżej 7 ton nie trzeba płacić? Jeszcze chciałem się zapytać gdzie mam szukać numerów ramy w tej przyczepie. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.