Skocz do zawartości

Przepisy wątpliwe, zbędne i niepotrzebne


vacum

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o pomyśle stworzenia listy, zestawienia, przepisów, które są głupie, nielogiczne, szkodliwe, sprzeczne ze sobą ? Albo takie, które zamiast coś usprawnić, uprościć, komplikują tylko życie i zabierają czas.

Albo mają chore interpretacje, na zasadzie prawa powielaczowego ? A może należałoby coś jeszcze uregulowac prawnie, dodać jakiś przepis, bo on by dany problem pozwolił bez kłopotu rozwiązać ?

Każdy z nas może podrzucić coś od siebie, jak choćby ta sprawa z terminem ważności zbiornika gazu w autach.

 

Tak szczegółowo, z podaniem podstawy prawnej i komentarzem autora, uzasadniającym wybór.

 

Może jak taka lista się pojawi, w jednym miejscu zbierze się i pokaże publicznie ile jest takich kwiatków,

jak dużo jest niedoróbek w niewielkim przecież wycinku przepisów prawnych, to komuś wstyd sie zrobi ?

A może jakaś wpływowa, opiniotwórcza gazeta to podchwyci i nagłosni, jako przejaw sprzeciwu obywatelskiego, wobec niefrasobliwego psucia prawa. Może czasem coś skonsultują z dołami, czyli z nami ?

I jak coś nowego będą wymyślać, albo coś zmieniać, to zrobią to odpowiedzialnie, z głową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pomysłu !!!!!

Myślę, że gdy stworzymy taką listę i prześlemy pod klika adresów: ministerstwo, sejm etc. to nie tyle wstydu nabiorą a wiadomości jak to jest skopane.

 

Zgłaszam 1 bubel !!!

 

1. Brak warunkowego dopuszczenia do ruchu, gdy wynik badania jest negatywny. Na dzień dzisiejszy samochód z dziurawym tłumikiem lub rakiem światła pozycyjnego powinien opuścić SKP na lawecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Pierwszy kwiatek już mamy. Sprawa jest rzeczywiście bardzo istotna. Nie rozumiem, czym kierował się ustawodawca, kiedy zlikwidował - formalnie - taką możliwość. Wiadomo przecież, że wszyscy ( pomijam różne skrajne przypadki ) i tak jeżdżą po negatywie, bo przy spokojnej jeździe nikomu nic nie grozi. Warto byłoby to usankcjonować, a nowela z rozporządzeniem w tej sprawie, nie będzie jakimś nadzwyczajnym wysiłkiem dla ministerstwa.

 

Prośba do moderatora. Może da się ten temat trochę wyeksponować, bo upchnięty głęboko nie ma szans na większy odzew ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ZA jak najbardziej , absurdalny przepis który każdy inaczej interpretuję .

Warunkowe dopuszczenie było bardzo dobrym rozwiązaniem . A może koledzy

którzy byli w Mikołajkach mogą coś powiedzieć nowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absurdalny przepis który każdy inaczej interpretuję

 

Tyle, że interperetacja poprawan jest jedna :( - nie ma takiej możliwości.

 

Zniesienie obowiązku zatrzymywania dowodu rejestracyjnego przy wyniku negatywnym.

A co w wypadku gdy auto łamie się na pół? Ja bym to widział tak:

1. Do DR "wielka czerwona pieczęć" - zakaz poruszania się .

2. Informacja do CEPiK - zakaz poruszania się - tyle że cepik musi działać.

3. I niech sobie klient DR i samochód zabiera :) - a policja ściga się z nim po ulicach.

 

p.s.

Za DR klient zdaje się płaci, więc to chyba niezbyt zgodne z konstytucją zabierać coś komuś bez wyroku sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nominacja w kategorii "Bezsens roku": badania techniczne wynikające z ustawy o podatku od towarów i usług ze szczególnym uwzględnieniem punktu 1 i 2 :D

I coś z zupełnie innej beczki: zakres badań przeprowadzanych przez "panów w czerni". W laboratoriach NASA mają mniejsze wymagania :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najbardziej podoba mi się zatrzymanie dowodu rej i odesłanie go do Wk dlatego, iż nr silnika( już nieaktualne) lub nr nadwozia się niezgadza ze stanem faktycznym. Hahaha, a mamy tego troche i to dlatego że ktos pomylił się przy rejestacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najbardziej podoba mi się zatrzymanie dowodu rej i odesłanie go do Wk dlatego, iż nr silnika( już nieaktualne) lub nr nadwozia się niezgadza ze stanem faktycznym. Hahaha, a mamy tego troche i to dlatego że ktos pomylił się przy rejestacji

 

Numer silnika to masz z głowy a co do reszty to zawsze można zadzwonić każdy może się pomylić. Więcej życzliwości, mniej stresu a i o nas będą mówić lepiej.Ja jeśli chodzi o WK mam raczej zdanie pozytywne i zawsze dochodze do porozumienia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najbardziej podoba mi się zatrzymanie dowodu rej i odesłanie go do Wk dlatego, iż nr silnika( już nieaktualne) lub nr nadwozia się niezgadza

 

No numer silnika mnie nie obchodzi, ale wczoraj skasowałem gostkowi dowód za niezgodną pojemność i moc (w dow. 2.0 a pod machą V6 3.0)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem dlaczego we wszelkich ustawach i rozporządzeniach wiele punktów brzmi -nie dotyczy

pojazdów sił zbrojnych . Ja pracuje na stacji MON i twierdze że jest absurdem , dwa takie

same pojazdy jeden porusza się w cywilu drugi jest pojazdem wojskowym i np.nie musi

miec światła przeciwmgielnego , czy świateł awaryjnych i jeszcze wiele absurdów które mógłbym wymieniać bez końca. Nieraz muszę się spierać ,gdyż wymagam tego co

trzeba , bo jeżeli pojazd wychodzi z fabryki kompletny a ktoś demontuje sobie jakieś

światło -to jest głupota ludzka . Pojazdy poruszające sie po drogach publicznych powinny

spełniać te same wymogi .

A tachografy - czyli czas pracy kierowcy :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie beznadziejny przepis to pomiar poziomu hałasu.Gdzie to robić jak w koło hałas, chociaż stanowisko jak najbardziej istnieje.A tak dokładnie opisywany jest ten pomiar przez Dz.U.Czy nie ma ważniejszych spraw do rozwiązania niż ta głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tachografy są dość ciekawe. Nawet nie możemy sprawdzić ważności ich legalizacji.

A przeciez jest to jak najbardziej urządzenie wpływające na bezpieczeństwo.

Co to za różnica czy kierowca wykonuje transport czy tez jedzie prywatnie lub jest rolnikiem? zmięcznie nie jest zależne od rodzaju przewozu tylko od czasu ile kierowca siedzi za kółkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

4. Mocowanie zbiorników (butli) do pojazdu powinno zabezpieczac przed ich

przemieszczeniem przy działaniu na pojazd przyspieszenia wyra0onego iloczynem liczby i

przyspieszenia ziemskiego - "g":

1) w przypadku samochodów osobowych i samochodów cie0arowych o dmc do 3,5 t:

a) w kierunku wzdłu0nym do przodu - 20 g,

b) w kierunku poprzecznym - 8 g;

spróbujcie to sprawdzić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niezasadnym jest urządzenie LUZ 1 do badania luzu sumarycznego w układzie kierowniczym. Ostatnio z ciekawości je otworzyłe aby zobaczyc jak się czuje. Bo chyba cierpi na brak zainteresowania i to chyba u większości z nas. Przygarnijcie LUZ 1. :lol:

 

:D Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się że już nie ma w wykazie ale chyba w szafie jeszcze leży bo na pewno nikt tego nie wyrzucił. Chyba że znaleźliście kupca na ten sprzęt. U nas pomimo, że wchodza nowe rozporządzenia odnośnie wyposażenia SKP stary sprzęt zostaje na stacji i sobie leży latmi w szafie. Nas rozliczają z posiadanego sprzętu, sprawdzają czy jest i czy aby nie jest w złym stanie technicznym. W końcu za wszystko płacą podatnicy więc nie można sobie pozwolić na zdanie do magazynu gdzie po jakimś czasie dostanie V kat. i złom.. Musi być na widoku, a przepisy może kiedyś się zmienią i znowu LUZ wróci do łask.

 

:D Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyrządy przyrządami, ale trochę za daleko się zagalopowali. Skreślili wózek do sprawdzania gazu z listy przyrządów a załącznik nr 5 został bez zmian. I ciekawe czym teraz według załącznika przeprowadzić badanie gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.