Skocz do zawartości

jeżdżąca wytwórnia pasz - jak zakwalifikować???


stabilo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy taki pojazd - jeżdżąca wytwórnia pasz można zakwalifikować jako pojazd specjalny i czy podlega on pod UDT albo TDT???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżąca wytwórnia pasz można zakwalifikować jako pojazd specjalny

Jeśli tylko wytwarza to po co jeździ ? A jeśli jeździ, by te pasze rozwozić to nie jest specjalny,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy taki pojazd - jeżdżąca wytwórnia pasz można zakwalifikować jako pojazd specjalny i czy podlega on pod UDT albo TDT???

 

Zapodaj może jakąś fotkę bo tak to ciężko coś powiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to "ustrojstwo" jest zamocowane na stałe do ramy to zrobiłbym go na specjalny co do UDT'u', TDT'u nie wiem, ale raczej nie będzie podlegał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździ po gospodarstwach rolnych i świadczy usługi w takim zakresie

Jeśli nie jest używana do transportu, znaczy wytwarza pasze z surowca świadczeniobiorcy to jak najbardziej specjalny ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zamontowane na stałe, gość kupił samochód ciężarowy - rama i w Niemczech zrobiono mu zabudowę i teraz chodzi o zmiany konstrukcyjne z ciężarowego na specjalny, co do urządzeń dozorowych to jakieś tam pompy to ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to "ustrojstwo" jest zamocowane na stałe do ramy to zrobiłbym go na specjalny

W tym wypadku zgadzam się.Tylko ciekawe jakie przeznaczenie :? (może inny :-? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odnośnie dozoru na pompy bo jakieś tam ma, znalazłem coś o paszowozach że TDT muszą mieć ale ten to paszy nie przewozi tylko wytwarza???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem coś o paszowozach że TDT muszą mieć ale ten to paszy nie przewozi tylko wytwarza???

Mnie też się wydaje że powinien mieć

5) urządzenia do napełniania i opróżniania zbiorników transportowych;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przewozi tylko wytwarza

Tego nie byłbym taki pewny. Pojemnik ma , może jechać do klienta z półproduktami .

Najlepiej odesłać do UDT ,niech zobaczą i się wypowiedzą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie byłbym taki pewny. Pojemnik ma , może jechać do klienta z półproduktami .

 

Dokładnie. Musiałbyś w pary słowach opisać co to są za zbiorniki na nim, do czego służą, jaka jest zasada działania, bo tak po dwóch słowach opisu trudno powiedzieć jakie jest zasadnicze przeznaczenie i zasady wykorzystania tego ustrojstwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dz.u.199 poz 1469 jest zapis

2. Do specjalistycznych urządzeń ciśnieniowych

zalicza się:

2) cysterny ciśnieniowe — zbiorniki wraz z wyposa-

żeniem obsługowym, konstrukcyjnym i osprzętem

zabezpieczającym, trwale połączone z podwoziem

drogowym lub kolejowym, stanowiące nieodłączną

część ramy lub umożliwiające transport multimodalny:

b) napełniane lub opróżniane ciśnieniem (PS) wyższym niż 0,5 bara, w szczególności do przewozu

materiałów stałych (sypkich lub granulowanych),

mieszanek paszowych,

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20061991469

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robi on śrutę z materiału klienta,a potem ją miesza z odpowiednimi składnikami,ma on śrutownik ssąco-tłoczący połączony z mieszalnikiem,dla mnie to pojazd specjalny,pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiornik na pasze ma ładowność coś koło 7 ton opróżniany jest przez dmuchawę zasilaną sprężarką zamontowaną na pojeździe, a do zboża jest specjalny zasyp bezpośrednio z silosu stacjonarnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiornik na pasze ma ładowność coś koło 7 ton opróżniany jest przez dmuchawę zasilaną sprężarką zamontowaną na pojeździe, a do zboża jest specjalny zasyp bezpośrednio z silosu stacjonarnego

 

Niech najlepiej zwróci się do UDT, jeśli nie będzie podlegał to dostanie odpowiednie pismo od nich :) Jak miałem podobny przypadek i gość zwrócił się do UDT'u to dostał pisemko że dane urządzenie nie podlega pod UDT i było po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech najlepiej zwróci się do UDT, jeśli nie będzie podlegał to dostanie odpowiednie pismo od nich Jak miałem podobny przypadek i gość zwrócił się do UDT'u to dostał pisemko że dane urządzenie nie podlega pod UDT i było po problemie.

 

:ok

I to jest najbardziej konkretna odpowiedź :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Witam! Chciałem się podpiąć do tematu. Czy pojazd jak wyżej podlega pod dozór ? Ma ktoś jakieś informacje na ten temat? Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.