Skocz do zawartości

ZABIERZ PAN DR LUB PC


jjk1972

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka dni temu przyjechał do mnie przedstawciel handlowy z Górnego Śląska na BT. Zanim przystąpiłem do czynności - powiedział o usterkach, że szef nie daje pieniędzy na naprawy bieżące. Potwierdziłem usterki, znalazłem inne - razem 12 usterek, zatrzymałem PC. Dziś dzwoni do mnie szef firmy i wytrząsa się nade mną. Oświadczyłem mu, że auto ma być sprawne, a BT jest od tego aby wychwycić wszelkie nieprawidłowości, usterki.

A teraz czekam na jakąś ewentualna skargę.

Pozdrawiam forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz czekam na jakąś ewentualna skargę.

 

Komu ta skarga miałaby być złożona :lol::lol::lol:

 

Wyślij ten DR do WK razem z zaświadczeniem i niech Cię "cmoknie w pompę" ten właściciel.

12 usterek to jeszcze raz za całe BT trza płacić :):) no to się można wkurzyć :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek. Czasem kierowca nie jest idiotą i jedzie na SKP, żeby zabrali DR i nie zgadza się na "N", bo chce jeździć bezpiecznie. Niestety często to jedyna metoda na pracodawcę. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety często to jedyna metoda na pracodawcę.

 

Niestety :razz: . Mój brat kiedyś postąpił podobnie jak nie chcieli mu wymienić opon. Spotkał patrol Policji zatrzymał się powiedział o co chodzi i zabrali mu DR a on dostał pouczenie :lol: i w ciągu tygodnia miał nowe 4 szt. opon na kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedział o usterkach, że szef nie daje pieniędzy na naprawy bieżące.

Tylko żebyś nie wkopał niechcący szofera , forum jest dostępne dla wszystkich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedzie na SKP, żeby zabrali DR i nie zgadza się na "N"

Nie możemy zatrzymać DR nie dając "N" ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możemy zatrzymać DR nie dając "N" ,,,

ale obecnie mamy

N = UI

& N = USZ

czyli nie zgadza się na pierwszą opcję :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale obecnie mamy

Przedtem też były dwie możliwości i też zatrzymanie DR to było "N", nie wiemy co miał na myśli "skpauto",,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedzie na SKP, żeby zabrali DR i nie zgadza się na "N"

Nie możemy zatrzymać DR nie dając "N" ,,,

 

Odpowiadam. Bo możemy dać "N" i nie zabrać DR, jak napisał Jacdiag, a wówczas właściciel ma też inną opcje. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kiedyś klient na mnie próbował "warczeć" przy N, bardzo grzecznie go pouczyłem, że może napisać na mnie skargę do pana starosty, ale niech się mocno nad tym zastanowi, bo może to odnieść skutek odwrotny od zamierzonego. :D:D:D

 

a tak odbiegając od tematu: zauważyłem, ze coraz więcej ludzi jak przyjeżdża to wali tekstem: jak coś będzie nie tak to proszę napisać na karteczce,

 

ludziska nie rozumieją że na BT można dostać N, myślą że BT to jest takie sobie sprawdzenie autka i stempel nie mówi o sprawności pojazdu, a o tym że oni byli na przeglądzie. :(

 

 

co do karteczki - ja oczywiście piszę - tylko nie zawsze są później zadowoleni hehehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziska nie rozumieją że na BT można dostać N, myślą że BT to jest takie sobie sprawdzenie autka

I nie zrozumieją dopóki nie będzie stosownego zapisu w ustawie PoRD że kierowca odpowiada za stan techniczny pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo możemy dać "N" i nie zabrać DR, jak napisał Jacdiag, a wówczas właściciel ma też inną opcje. :x

Tę "inną opcję " (jeśli masz na myśli, że pójdzie na inną stację) właściciel ma również wtedy, gdy DR zatrzymamy,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę "inną opcję " (jeśli masz na myśli, że pójdzie na inną stację) właściciel ma również wtedy, gdy DR zatrzymamy,,,

Na podstawie czego zrobi badanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem, ze coraz więcej ludzi jak przyjeżdża to wali tekstem: jak coś będzie nie tak to proszę napisać na karteczce

Tak to niestety wygląda :( . Jak OBT zakończy się N to klient jest wielce zaskoczony w konsekwencji czego w następnym roku na OBT jedzie na pocztę :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie czego zrobi badanie?

Możliwości, by Cię uniknąć ma kilka, aż do pobrania Tablic tymczasowych w ostateczności,,,

 

6. Badania technicznego pojazdu polegającego na ponownym sprawdzeniu zespołów i układów, w których stwierdzono usterki, dokonuje się w zakresie ich usunięcia, jeżeli w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia badania sprawdzenia dokonuje stacja, w której te usterki stwierdzono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziska nie rozumieją że na BT można dostać N, myślą że BT to jest takie sobie sprawdzenie autka

I nie zrozumieją dopóki nie będzie stosownego zapisu w ustawie PoRD że kierowca odpowiada za stan techniczny pojazdu.

 

Przecież jest taki zapis:

 

Rozdział 1

Warunki techniczne pojazdów

Art. 66. 1. Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:

1) nie zagrażało bezpieczeństwu osób ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest taki zapis:

 

Rozdział 1

Warunki techniczne pojazdów

Art. 66. 1. Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:

1) nie zagrażało bezpieczeństwu osób ...

zbyt mało radykalny i egzekwowany w niewielkim zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest taki zapis:

 

Rozdział 1

Warunki techniczne pojazdów

Art. 66. 1. Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:

1) nie zagrażało bezpieczeństwu osób ...

Zgadza się.Tylko z niego nie wynika kto za to utrzymanie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z niego nie wynika kto za to utrzymanie odpowiada.

najpewniej ten co daje mu (pojazdowi) "jeść" - tzn tankuje ... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.