Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Qnick

Samochód ciężarowy - przewóz pojazdów jaki VAT

Polecane posty

Qnick

Jak w temacie.

Samochód ciężarowy Fiat Ducato z wyglądu jak pomoc drogowa, DMC 3500 kg, zarejestrowany jako sam. ciężarowy przeznaczenie przewóz pojazdów.

I teraz pod jaki VAT go sklasyfikować 3 czy 4 :-P

wojteczek

Uważam że vat-3. Jest otwarta przestrzeń ładunkowa.

biker100
Jest otwarta przestrzeń ładunkowa.
Jest otwarta przestrzeń ładunkowa.
w VAT-4 nie ma ograniczenia, że ma być zamknięta.

Tak prawdę mówiąc to I VAT-3 i VAT-4 wg. mnie pasują, chociaż na VAT-3 to głównie pick-up(y) robią (z tego co się orientuję).

mirek.g

Wg mnie VAT 3

wojteczek

Znaczy kolego Biker jak przyjedzie fiat 125 pickup to zrobisz go na vat-3 ale żuka co ma drewnianą skrzynie ładunkową na vat-4? Żuk z kontenerem izotermicznym też vat-4?

biker100
żuka co ma drewnianą skrzynie ładunkową na vat-4? Żuk z kontenerem izotermicznym też vat-4?
dokładnie tak VAT-4 pojazdów samochodowych, które posiadają kabinę kierowcy i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu;

[ Dodano: 28-05-2013, 15:14 ]

Więcej na temat (nieszczęsnych) VAT-ów http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=5803&postdays=0&postorder=asc&start=0

darkdog

vat-3

Qnick
vat-3

Dlaczego :D

darkdog
Dlaczego

ano dlatego że vat-3 dla poj.sam,które mają otwartą część przeznaczoną do przewozu ładunków.

biker100
dlatego że vat-3 dla poj.sam,które mają otwartą część przeznaczoną do przewozu ładunków.
ale dla VAT-u 4 nie ma nigdzie napisane, że ma mieć zamkniętą przestrzeń przeznaczoną do przewozu ładunków.

michal_k

Wpisz VAT3 i VAT4, gdyż spełnia oba warunki :cool:

Gdybym dostał takie DBT to w DR wpisałbym obie adnotacje :)

biker100
Wpisz VAT3 i VAT4
:lol: w sumie dla klienta to i tak "ganz egal"

Psuj
Gdybym dostał takie DBT to w DR wpisałbym obie adnotacje

I skasował za dwa badania :cool:;)

Qnick
ano dlatego że vat-3 dla poj.sam,które mają otwartą część przeznaczoną do przewozu ładunków.

No a VAT-4 ma mieć kabinę i przestrzeń ładunkową jako dwa oddzielne elementy konstrukcyjne, przecież też tak jest :)

Wpisz VAT3 i VAT4, gdyż spełnia oba warunki

Miałem wpisać VAT 3,5 :D:D:D ale ostatecznie poszło na VAT-4, VAT-3 bardziej dla pick-up'ów mi pasuje. :-D

michal_k
I skasował za dwa badania :cool:;)

Bardziej bym się skłaniał w kierunku podwójnego odliczania ::D

darkdog

No a VAT-4 ma mieć kabinę i przestrzeń ładunkową jako dwa oddzielne elementy konstrukcyjne, przecież też tak jest :)

Wpisz VAT3 i VAT4, gdyż spełnia oba warunki

Miałem wpisać VAT 3,5 :D:D:D ale ostatecznie poszło na VAT-4, VAT-3 bardziej dla pick-up'ów mi pasuje. :-D

powiem tak na mój głupi rozum :-P vat-3 otwarta część ładunkowa,czyli doki,pomoc drogowa,a vat-4 jak dla mnie to np.izotermy,kontenery tak ja to rozumuje ;) ale czy dobrze to nie wiem ::hey

Qnick
powiem tak na mój głupi rozum vat-3 otwarta część ładunkowa,czyli doki,pomoc drogowa,a vat-4 jak dla mnie to np.izotermy,kontenery tak ja to rozumuje ale czy dobrze to nie wiem

No też tak do dziś rozumowałem :D ale potraktowałem konstrukcję jako dwa oddzielne elementy (kabina+paka) podobnie jak właśnie kontener i dlatego zrobiłem VAT-4 czy dobrze też nie wiem ::hey dlatego postanowiłem się tu podpytać jak inni to widzą i widzę że widzą tak samo jak ja czyli nie wiadomo jak :lol::D:D

JACEK GUZ
powiem tak na mój głupi rozum vat-3 otwarta część ładunkowa,czyli doki,pomoc drogowa,a vat-4 jak dla mnie to np.izotermy,kontenery tak ja to rozumuje ale czy dobrze to nie wiem

No też tak do dziś rozumowałem :D ale potraktowałem konstrukcję jako dwa oddzielne elementy (kabina+paka) podobnie jak właśnie kontener i dlatego zrobiłem VAT-4 czy dobrze też nie wiem ::hey dlatego postanowiłem się tu podpytać jak inni to widzą i widzę że widzą tak samo jak ja czyli nie wiadomo jak :lol::D:D

Wg. mnie 4 jest tak samo zasadna jak 3-ka i nie ma tu błędu :ok

michal_k
Wg. mnie 4 jest tak samo zasadna jak 3-ka i nie ma tu błędu :ok

To dlaczego nie określić 3 i 4 ? :P

danielg539

Ja sklasyfikował bym jako VAT-4.

darkdog
Ja sklasyfikował bym jako VAT-4.

Matko z ojcem :evil: Zobaczcie Przyjaciele moi mili :P niby pozorne pytanie,nie wspomnę o odpowiedzi :) a ile interpretacji,czy nie można :? stworzyć prostych i przejrzystych przepisów,ale po co lepiej dzielić włos na czworo :razz:

danielg539
czy nie można stworzyć prostych i przejrzystych przepisów

Niestety jak za określanie warunków technicznych biora się urzędnicy ze skarbówki to wychodzą takie kwiatki :(

darkdog
Niestety jak za określanie warunków technicznych biora się urzędnicy ze skarbówki to wychodzą takie kwiatki

Nie tylko oni :x

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.