Skocz do zawartości

Samochód ciężarowy - przewóz pojazdów jaki VAT


Qnick

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Samochód ciężarowy Fiat Ducato z wyglądu jak pomoc drogowa, DMC 3500 kg, zarejestrowany jako sam. ciężarowy przeznaczenie przewóz pojazdów.

 

I teraz pod jaki VAT go sklasyfikować 3 czy 4 :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • darkdog

    7

  • michal_k

    6

  • biker100

    6

  • Qnick

    5

Jest otwarta przestrzeń ładunkowa.
Jest otwarta przestrzeń ładunkowa.
w VAT-4 nie ma ograniczenia, że ma być zamknięta.

Tak prawdę mówiąc to I VAT-3 i VAT-4 wg. mnie pasują, chociaż na VAT-3 to głównie pick-up(y) robią (z tego co się orientuję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy kolego Biker jak przyjedzie fiat 125 pickup to zrobisz go na vat-3 ale żuka co ma drewnianą skrzynie ładunkową na vat-4? Żuk z kontenerem izotermicznym też vat-4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żuka co ma drewnianą skrzynie ładunkową na vat-4? Żuk z kontenerem izotermicznym też vat-4?
dokładnie tak VAT-4 pojazdów samochodowych, które posiadają kabinę kierowcy i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu;

 

[ Dodano: 28-05-2013, 15:14 ]

Więcej na temat (nieszczęsnych) VAT-ów http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=5803&postdays=0&postorder=asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego

ano dlatego że vat-3 dla poj.sam,które mają otwartą część przeznaczoną do przewozu ładunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego że vat-3 dla poj.sam,które mają otwartą część przeznaczoną do przewozu ładunków.
ale dla VAT-u 4 nie ma nigdzie napisane, że ma mieć zamkniętą przestrzeń przeznaczoną do przewozu ładunków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz VAT3 i VAT4, gdyż spełnia oba warunki :cool:

 

Gdybym dostał takie DBT to w DR wpisałbym obie adnotacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano dlatego że vat-3 dla poj.sam,które mają otwartą część przeznaczoną do przewozu ładunków.

 

No a VAT-4 ma mieć kabinę i przestrzeń ładunkową jako dwa oddzielne elementy konstrukcyjne, przecież też tak jest :)

 

Wpisz VAT3 i VAT4, gdyż spełnia oba warunki

 

Miałem wpisać VAT 3,5 :D:D:D ale ostatecznie poszło na VAT-4, VAT-3 bardziej dla pick-up'ów mi pasuje. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano dlatego że vat-3 dla poj.sam,które mają otwartą część przeznaczoną do przewozu ładunków.

 

No a VAT-4 ma mieć kabinę i przestrzeń ładunkową jako dwa oddzielne elementy konstrukcyjne, przecież też tak jest :)

 

Wpisz VAT3 i VAT4, gdyż spełnia oba warunki

 

Miałem wpisać VAT 3,5 :D:D:D ale ostatecznie poszło na VAT-4, VAT-3 bardziej dla pick-up'ów mi pasuje. :-D

powiem tak na mój głupi rozum :-P vat-3 otwarta część ładunkowa,czyli doki,pomoc drogowa,a vat-4 jak dla mnie to np.izotermy,kontenery tak ja to rozumuje ;) ale czy dobrze to nie wiem ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak na mój głupi rozum vat-3 otwarta część ładunkowa,czyli doki,pomoc drogowa,a vat-4 jak dla mnie to np.izotermy,kontenery tak ja to rozumuje ale czy dobrze to nie wiem

 

No też tak do dziś rozumowałem :D ale potraktowałem konstrukcję jako dwa oddzielne elementy (kabina+paka) podobnie jak właśnie kontener i dlatego zrobiłem VAT-4 czy dobrze też nie wiem ::hey dlatego postanowiłem się tu podpytać jak inni to widzą i widzę że widzą tak samo jak ja czyli nie wiadomo jak :lol::D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak na mój głupi rozum vat-3 otwarta część ładunkowa,czyli doki,pomoc drogowa,a vat-4 jak dla mnie to np.izotermy,kontenery tak ja to rozumuje ale czy dobrze to nie wiem

 

No też tak do dziś rozumowałem :D ale potraktowałem konstrukcję jako dwa oddzielne elementy (kabina+paka) podobnie jak właśnie kontener i dlatego zrobiłem VAT-4 czy dobrze też nie wiem ::hey dlatego postanowiłem się tu podpytać jak inni to widzą i widzę że widzą tak samo jak ja czyli nie wiadomo jak :lol::D:D

 

Wg. mnie 4 jest tak samo zasadna jak 3-ka i nie ma tu błędu :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sklasyfikował bym jako VAT-4.

Matko z ojcem :evil: Zobaczcie Przyjaciele moi mili :P niby pozorne pytanie,nie wspomnę o odpowiedzi :) a ile interpretacji,czy nie można :? stworzyć prostych i przejrzystych przepisów,ale po co lepiej dzielić włos na czworo :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie można stworzyć prostych i przejrzystych przepisów

Niestety jak za określanie warunków technicznych biora się urzędnicy ze skarbówki to wychodzą takie kwiatki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak za określanie warunków technicznych biora się urzędnicy ze skarbówki to wychodzą takie kwiatki

Nie tylko oni :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.