Skocz do zawartości

Szwedzcy piraci w opałach?


berecik

Rekomendowane odpowiedzi

Szwedzki oddział Międzynarodowej Federacji Przemysłu Fonograficznego oraz organizacja Antipiratbyran uzyskały prawo do swobodnego identyfikowania i gromadzenia adresów IP oraz personaliów internautów podejrzewanych o nielegalne dystrybuowanie w Sieci plików muzycznych i filmowych. Wcześniej organizacje mogły identyfikować internautów dopiero po uzyskaniu zgody szwedzkiego Generalnego Inspektora Danych Osobowych.

Obie organizacje wystąpiło o przyznanie im pozwolenia na swobodne gromadzenie danych piratów po tym, jak w czerwcu tego roku przedstawiciele Antipiratbyran otrzymali zdecydowaną reprymendę z biura Generalnego Inspektora Danych Osobowych. Szwedzki GIODO zarzucił organizacji, że bezprawnie gromadzi dane personalne internautów ( bez znaczenia był fakt, iż internauci ci podejrzewani byli o nielegalne działania ). Pisaliśmy o tym w tekście "Antypiraci" łamią prawo - http://www.idg.pl/news/79835.html.

 

Uzyskanie zgody na identyfikowanie internautów nie oznacza, że organizacje antypirackie bez problemu będą zdobywały dane osób podejrzanych o piractwo. Do tego niezbędna będzie współpraca dostawców usług internetowych ( tylko oni są w stanie określić, kto korzysta z danego adresu IP ) - a ci wcale nie zamierzają udostępniać informacji o swoich klientach. "Nie zamierzamy podawać żadnym organizacjom danych naszych klientów. Nie planujemy również wysyłać do nich żadnych listów ostrzegawczych" - powiedział dziennikarzowi magazynu The Local rzecznik firmy Telia Sonera Sweden.

 

źródło http://komputery.wp.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa ,że w Finladii od zeszłego tygodnia weszło najbardziej rygorystyczne prawo dotyczące piractwa komputerowego. Zgodnie z nim nie można wykonać kopii zapasowej płyty, poszczególnego utworu, filmu czy programu. Czyli jeśli kupię w sklepie płytę CD z muzyką a w samochodzie mam odtwarzacz MP3 to nie mogę przekonwertować jej zawartości by posłuchać muzyki w samochodzie . Paranoja.

Poza tym w chwili gdy padnie mi nośnik jestem zmuszony kupić nową płytę jeśli minął czas gwarancji. Ehhh A teraz Szwecja udostępnia IP byle komu.

Czasy Wielkiego Brata, który wszystko kontroluje pod przykrywką walki z przestępczością zbliżają się nieubłaganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.