Skocz do zawartości

Opłata za powtórne badanie.


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

- a kiedy test amortyzatorów wynikający z 996 podczas badania się robi???

Wiadomo, że w powypadkowym i w tym po stwierdzeniu w trakcie badania uszkodzeń mogących zagrażać BRD.

 

[ Dodano: 09-02-2014, 16:19 ]

A tyle było skreślaniu artykułu 66 bądź nie. :hah:

Ten przykład tym bardziej pokazuje, że należy tylko jedno z dwóch skreślać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    10

  • biker100

    9

  • Psuj

    8

  • Paprock

    8

np. poz 996 zał. nr 1 poz. 5.3.2.a lub b;

- no ale to są niedomagania stwierdzone podczas oględzin pojazdu na kanale przeglądowym lub na dźwigniku

i tak samo należy organoleptycznie postąpić na "poprawce" za 20 złotych,

a nie stosować 14 złotych, które do działania amortyzatorów jednej osi się odnosi.

Działania, czyli tłumienia, czyli testu po mojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- no ale to są niedomagania stwierdzone podczas oględzin pojazdu na kanale przeglądowym lub na dźwigniku

i tak samo należy organoleptycznie postąpić na "poprawce" za 20 złotych,

a nie stosować 14 złotych, które do działania amortyzatorów jednej osi się odnosi.

Działania, czyli tłumienia, czyli testu po mojemu.

 

Po pierwsze - podczas badania nic nie zabrania użycia testera

Po drugie - jeśli stwierdzisz "mokry" amortyzator, to wypada użyć testera, żeby stwierdzić czy to wyciek oleju, czy klient w kałużę wjechał przed stacją.

Po trzecie - nawet jak stwierdzisz i dasz N za sprawdzenie organoleptyczne, to jak najbardziej możesz sprawdzić poprawność naprawy na testerze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - podczas badania nic nie zabrania użycia testera

Po drugie - jeśli stwierdzisz "mokry" amortyzator, to wypada użyć testera, żeby stwierdzić czy to wyciek oleju, czy klient w kałużę wjechał przed stacją.

Po trzecie - nawet jak stwierdzisz i dasz N za sprawdzenie organoleptyczne, to jak najbardziej możesz sprawdzić poprawność naprawy na testerze...

Nie żebym tam się zaraz przekomarzał, ale "prikazu" też nie ma.

Jest to umieszczone w ciągu technologicznym linii, trwa krótko, idzie sprawnie to się trzepie dla dodania powagi całej sytuacji, a i wydruk wygląda pełniej,

no i klient razem z diagnostą o stanie amortyzatorów mają poszerzoną wiedzę jak oczywiście ten pierwszy zainteresowany jest.

Nie wypominając stacjom usługi tej oferowanej jako tak zwany "test amortyzatorów gratis" przy okresowym badaniu.

Coś tak podobnie jak "dozwolone" użycie szarpaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypominając stacjom usługi tej oferowanej jako tak zwany "test amortyzatorów gratis" przy okresowym badaniu.

Ten "gratis' może się zakończyć negatywnym wynikiem pomiaru i co wtedy z wynikiem OBT ?

Dlatego może lepiej bez takich "gratisów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "gratis' może się zakończyć negatywnym wynikiem pomiaru i co wtedy z wynikiem OBT ?

- wynik badania taki sam jaki w teście wyszedł. :x

Oczywiście trza dojechać zakres z tabeli do:

5.3.2. Amortyzatory: Oględziny pojazdu na kanale przeglądowym lub na dźwigniku,

aby z czystym sumieniem zapodać w zaświadczeniu:

b) Amortyzator jest uszkodzony i wykazuje duże wycieki lub uszkodzenie.

;)

(sposób wpisywania usterek jest znany myślę, no przecież 1.2.1. z załącznika numer 2 nie wklepię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Jak w temacie;

Na badaniu okresowym wpisujemy dwie usterki UI;

5.3.4.a oraz 2.7.1.a

na poprawkowym obie kasujemy z poz. 2.5 cennika

Czy Waszym zdaniem poprawnie jest skasować raz, czy podwójnie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterki dotyczą 2 układów i podlegają dwom niezależnym opłatom.

 

Ja bym się spierał, poz 2.5 w cenniku mówi zarówno o układzie kierowniczym jak również i zawieszeniu, pobrałbym tylko i wyłącznie opłatę 1x20 zeta z poz 2.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie kasujemy raz.

Gdyby to było skierowane przez policje to jak najbardziej podwójnie (4.1-osobno za każdy badany układ-kierowniczy,zawieszenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przedwczoraj skasowałem tylko raz poz. 2.5, ale tylko dlatego, że klient przejął się tym bardzo, wymienił wszystko i wrócił w tym, samym dniu. Jednak uważam, że dopóki mamy to w 996-tce rozpisane to jako dwa oddzielne układy, to pomimo wspólnej pozycji cennika (to jedyny taki przypadek )powinniśmy to kasować oddzielnie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopóki mamy to w 996-tce rozpisane to jako dwa oddzielne układy,

Bo to są dwa oddzielne układy.Jak może być inaczej :?

Moim zdaniem to tabele opłat trzeba dostosować do 996 a nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o tabeli opłat , to się podłączę.

WK wysłał (wysłał - nie skierował) klienta na BT - podobno miał w umowie kupna: wyłamane drzwi.

Ja umowy nie widziałem.

I teraz pytanie : jakie badanie i jaka opłata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie : jakie badanie i jaka opłata?

 

Daj klientowi wniosek do podpisania, że wnioskuje o pokolizyjne w związku z zapisami w umowie. Robisz pokolizyjne, kasa 94 zeta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczyło to zmiennika (mojego).

Zrobił okresowe na żądanie klienta - i tak zapisał w uwagach - klient to zaakceptował.

Za chwilę tel. z WK - " a jak pan dostaje skierowanie od policji , to za ile pan robi badanie?"- w domyśle 20zł.

Powiedział , że nie dostał żadnego skierowania.

Teraz klient się piekli- gość w WK go podpśucił (wcześniej klient się zgodził na BO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział , że nie dostał żadnego skierowania.

 

I dobrze powiedział.

 

Teraz klient się piekli- gość w WK go podpśucił (wcześniej się zgodził na BO).

 

To niech teraz odbije piłeczkę i powie, że jak cffaniaczki w WK nie wiedza co chcą, to niech zawód zmienią na młynarza. A jak chcą badanie dodatkowe to niech dają skierowanie PISEMNE z zaznaczonym typem badania. A wyżywać się to niech idzie do trepa w okienku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.