Skocz do zawartości

Opłata za powtórne badanie.


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

Ale na zaświadczeniu, to góra 7 dni da się jeździć.

Dziwi mnie tylko jedno, że za usterkę kasujemy dodatkowo, a w tym samym przypadku na skierowanie po kolizji, wielu nie chce zaakceptować pobierania opłat za zakres okresowego, które i tak wykonują. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    10

  • biker100

    9

  • Psuj

    8

  • Paprock

    8

wielu nie chce zaakceptować pobierania opłat za zakres okresowego, które i tak wykonują. :D

 

Bo ja nie wykonuję zakresu okresowego, tylko punkty od 0 do 10... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielu nie chce zaakceptować pobierania opłat za zakres okresowego, które i tak wykonują. :D

 

Bo ja nie wykonuję zakresu okresowego, tylko punkty od 0 do 10... :D

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam kolegów. Dopinam się do tego tematu gdyż miałem gorącą dyskusję ze współpracownikami. Podpowiedzcie mi w takim temacie. Autko dostało np wynik negatywny za pęknięta szybę, brak nalepki na szybie, pęknięte lusterko zewnętrzne, brak wycieraczki (urwana). Auto przyjeżdża po 4 dniach na badanie ponowne-wszystko zrobione. Czy pobieramy opłatę zgodnie z cennikiem pozycję 2.2.10 -Wszystkich innych usterek łącznie= 20 zł, czy za każdą usterkę osobno 4x20=80zł. ???

 

[ Dodano: 05-02-2014, 14:32 ]

Oczywiście zakładamy że badanie okresowe zostało wykonane na tej samej stacji i nie było zatrzymanego dowodu przez policję za usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy za każdą usterkę osobno 4x20=80zł. ???

tak

Możesz to uzasadnić - jak dla mnie jest to naciągane. Ja bym zastosował poz. 2 z cennika, a jeżeli nie są one wymienione w poz.2 to 20zł wszystkich innych usterek łącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy czytacie przepisy ???

W ilu Waszym zdaniem "zespołach i układach" w tym przypadku stwierdzono usterki ???

bo chyba za tyle usterek należy pobrać opłatę ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy czytacie przepisy ???

W ilu Waszym zdaniem "zespołach i układach" w tym przypadku stwierdzono usterki ???

bo chyba za tyle usterek należy pobrać opłatę ,,,

A Ty czytasz , kiedy należy brać za każdy badany zespół :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty czytasz

Tak par.6 pkt. 6 mi wystarczy ,,,

Nie wiem do czego się odwołujesz , ale zapewne nie przeczytałeś ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do czego się odwołujesz

Sam widzisz, że gdybyśmy chcieli stosować cennik literalnie to nie jest on dostosowany do 996, zatem nie powinniśmy robić badań,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ,że 20zł za każdy badany układ powinno się brać , gdy pojazd jest skierowany przez starostwo lub policję. Natomiast jak stwierdzono usterki na badaniu okresowym i przy ponownym sprawdzaniu usterek stosujemy poz.2 z cennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie widzę że zdania są tak samo podzielone jak u mnie w pracy. I tu się osobiście przychylam do zdania Yeti, że bezwarunkowo za każdą usterkę wtedy gdy skierowane przez policję lub starostę. Gdyby w usterkach negatywnych było coś o hamulcach czy sprawdzeniu zawieszenia to wtedy jak najbardziej : hamulce 20 zł; zawieszenie (luzy czy amortyzatory) 20zł; wszystkie inne łącznie 20zł (i tu wymieniona szyba, nalepka, lusterko).

Czy to nie jest bardziej logiczne, tym bardziej ze wyszczególnione jest w cenniku w badaniach ponownych ??

 

[ Dodano: 05-02-2014, 16:29 ]

Idźmy dalej: podpunkt 3 w objaśnieniach cennika:

 

(3) W przypadku gdy opłata za badanie techniczne pojazdu powstała z połączenia opłat określonych w lp. 4.1 i 5.1 tabeli byłaby większa od opłaty określonej w lp. 1 tabeli, pobiera się opłatę określoną w lp. 1 tabeli.

 

Nic nie pisze o tym że każdą usterkę się sumuje w badaniach ponownych. Bierzemy sobie do ręki dziennik z naszą sławna tabelką, pomnóżcie każdą usterkę przez 20 to ile to wyjdzie?

To w zasadzie od razu zrobić drugie badanie okresowe bo kwota przekracza wartość badania okresowego.

Może trochę przesadziłem bo w efekcie końcowym to i tak dowód do zatrzymania.

 

[ Dodano: 05-02-2014, 16:33 ]

Bardzo chętnie poczytam później rozważania kolegów na ten temat, gdyż teraz czeka mnie wywiadówka u dzieci i też może być nie wesoło.

Na razie pozdrawiam i czekam na pomysły. Coraz więcej zjawia się cwanych klientów: "A proszę mi podać podstawę prawną".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz, że burzę tym wywołałeś,,,

czy za każdą usterkę osobno 4x20=80zł. ???

Ponieważ jak byś nie porównywał cennika ze 155-tki z rozp.996 to w przykładowych usterkach nie możesz tak skasować, gdyż doprowadzisz za chwilę do paradoksu, iż brak pozycyjnego z przodu i z tyłu to dwie oddzielne usterki ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy za każdą usterkę osobno 4x20=80zł. ???

tak

 

ja bym pobrał jak już to 2x20 - identyfikacja tj. 0.1.f i widoczność tj. 3.2.a; 3.3.b; 3.4.a; :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym pobrał jak już to 2x20

Dokładnie, tylko to się wydaje prawidłowe wg 996,

jednak pozycje cennika mówią inaczej ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna chwila, lesli opisał przypadek gdy podczas wykonywania OBT stwierdzono [uI]. Po usunięciu tychże usterek pojazd wraca na badanie OKRESOWE więc należy pobrać opłatę zgodnie z CENNIKIEM poz. 2.1 do 2.10 a nie jak niektórzy tutaj sugerują 20PLN za każdy z układów, czyli zarezerwowane dla DODATKOWEGO badania (skierowanego za warunki techniczne).

W tym konkretnym przykładzie, o którym pisze lesli, zastosowanie ma poz. 2.10 CENNIKA, czyli 20PLN ponieważ usterki stwierdzone podczas OBT nie zostały wymienione w cenniku w poz 2.1 do 2.9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym konkretnym przykładzie, o którym pisze lesli, zastosowanie ma poz. 2.10 CENNIKA, czyli 20PLN ponieważ usterki stwierdzone podczas OBT nie zostały wymienione w cenniku w poz 2.1 do 2.9.

 

Dokładnie - za to co napisał, poprawka 20 zł plus cepik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym konkretnym przykładzie, o którym pisze lesli, zastosowanie ma poz. 2.10 CENNIKA, czyli 20PLN ponieważ usterki stwierdzone podczas OBT nie zostały wymienione w cenniku w poz 2.1 do 2.9.

 

Dokładnie - za to co napisał, poprawka 20 zł plus cepik

Nie inaczej. Zwłaszcza, że cennik dokładnie określa w jaki sposób pobierać opłaty w tym przypadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna chwila, lesli opisał przypadek gdy podczas wykonywania OBT stwierdzono [uI]. Po usunięciu tychże usterek pojazd wraca na badanie OKRESOWE więc należy pobrać opłatę zgodnie z CENNIKIEM poz. 2.1 do 2.10 a nie jak niektórzy tutaj sugerują 20PLN za każdy z układów, czyli zarezerwowane dla DODATKOWEGO badania (skierowanego za warunki techniczne).

W tym konkretnym przykładzie, o którym pisze lesli, zastosowanie ma poz. 2.10 CENNIKA, czyli 20PLN ponieważ usterki stwierdzone podczas OBT nie zostały wymienione w cenniku w poz 2.1 do 2.9.

 

Pobieram jak wyżej w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też tak samo stosuję cennik jak pisze psuj i pentagram , ale gdy wynik badania kończy się N za niesprawne amortyzatory to wtedy jaką pobieracie opłatę 14 zł czy 20 zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gdy wynik badania kończy się N za niesprawne amortyzatory to wtedy jaką pobieracie opłatę 14 zł czy 20 zł ?

- a jak się objawiała owa niesprawność???

 

Jeśli to amortyzatory, to 14 zł

- a z jakiej usterki wynika ta kwota???

 

Mam nadzieję, że piszecie o dodatkowym badaniu zakończonym konkretnym wynikiem.

A tyle było skreślaniu artykułu 66 bądź nie. :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- a jak się objawiała owa niesprawność???

np. poz 996 zał. nr 1 poz. 5.3.2.a lub b;
Marek1 napisał/a:

Jeśli to amortyzatory, to 14 zł

 

- a z jakiej usterki wynika ta kwota???

cennik:

2 Ponowne sprawdzenie mechanizmów i zespołów w pojeździe, w którym stwierdzono usterki w trakcie badań technicznych w zakresie:

2.7 działania amortyzatorów jednej osi 14,00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.