Skocz do zawartości

Chevrolet Aveo z fabrycznym gazem.


Demart

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuję poradę czy dobrze zrobiłem. Dzisiaj miałem Chevrolet Aveo z fabrycznym gazem z 2010r. Gaz nie wbity do dowodu. Badanie okresowe miał wbite na trzy lata. Miał protokół i decyzję TDT na zbiornik STAKO. Z tym że homologację na instakację miał jakąś po włosku i nie było w niej nr.Vin auta, ani nic więcej żeby można było zidentyfikować czy ta instalacja jest od tego auta. Na instalacji były oznaczenia E67R01. Dałem mu Pozytwa oczywiście na rok i poinformowałem że ma uzupełnić dane o gazie w WK. Moje pytanie: czy dobrze zrobiłem dając P z taką homologacją i czy wbiją mu GAZ w WK na podstawie takiej Homologacji. Dodam jeszcze że nie było tam wyczczególnione tak jak w naszych homologacjach: reduktor, zawór, zbiornik itd. Był tylko jeden nr. E67R01 na całą instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    14

  • biker100

    14

  • Grzegorz Łódź

    13

  • michal_k

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Trzeba było wystawić zaświadczenie do WK o treści "Brak adnotacji w DR o przystosowaniu pojazdu w ints.gaz.

 

Ale po co jak teraz brak adnotacji GAZ w DR to UD wg.996.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Łódź, nie pierwszy i nie ostatni raz. W zeszłym roku mieliśmy na badaniu Mazdę CX-7 z 2009 roku, z instalacją LPG z salonu, ze zbiornikiem Irene poświadczonym przez UDT. Oczywiście z urzędu auto dostało TNBT na trzy lata. Jakie było zdziwienie właściciela jak dostał informację, że musi przywieźć protokół z TDT i dostanie TNBT na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z instalacją LPG z salonu, ze zbiornikiem Irene poświadczonym przez UDT.
miałem wczoraj takie "cudo" na badaniu, wynik "N", klient mało nie wyszedł z siebie i pojechał, pojechał do NWK :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wytłumaczcie mi w takim razie jak to jest możliwe że WK rejestrując nowe auto z "fabrycznym gazem" nic nie wie o jej posiadaniu (instalacji gazowej) :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klienta najbardziej wyprowadził z równowagi fakt, że dwa lata ktoś badanie z wynikiem "P" mu robił a tu nagle zonk.

 

Koledzy wytłumaczcie
uważa, że to pytanie retoryczne. Chyba, że kolega blakop ma jakieś wytłumaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważa, że to pytanie retoryczne. Chyba, że kolega blakop ma jakieś wytłumaczenie.

to wszystko :-( i te nasze przepisy Przyjacielu :? to o kant d..y potłuc :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wytłumaczcie mi w takim razie jak to jest możliwe że WK rejestrując nowe auto z "fabrycznym gazem" nic nie wie o jej posiadaniu (instalacji gazowej)
Miałem przypadek ze WK dokonał wpisu do DR a TNBT nie zmienił/oczywiscie nówka/...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przypadek ze WK dokonał wpisu do DR a TNBT nie zmienił/oczywiscie nówka/...

ło takich przypadków to ci u mnie sporo :-D tylko dziwi mię to że Wk nie zwraca na to uwagi :-( no przecież jesteśmy UE ponoć :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wytłumaczcie mi w takim razie jak to jest możliwe że WK rejestrując nowe auto z "fabrycznym gazem" nic nie wie o jej posiadaniu (instalacji gazowej)

 

Prosta sprawa. Auto jest rejestrowane nowe jest bez gazu bo papiery z gazu (wyciąg ze świadectwa homologacji) trochę idą od producenta instalacji a po otrzymaniu ich właściciel powinien zgłosić się do WK celem dokonania wpisu gaz i skrócenia terminu OBT. Właściciel nie zgłasza gazu do WK i jeździ 3 lata bo taki ma termin w DR. Kwiatki dopiero wychodzą podczas OBT lub gorzej podczas kolizji i konieczności wypłaty odszkodowania z AC wówczas ubezpieczyciel może się "wypiąć" z wypłatą odszkodowania :razz: i jest ból.

Miałem klienta który nie dostał ani złotówki z AC i musiał zapłacić za naprawę swojego "cudeńka" 17 000 zł :razz::razz::razz: właśnie w takim przypadku :P

 

[ Dodano: 01-06-2013, 21:25 ]

Miałem przypadek ze WK dokonał wpisu do DR a TNBT nie zmienił/oczywiscie nówka/...

 

Ja miałem przypadek że WK postąpił prawidłowo a klient zawalił temat. Robiłem OBT po trzech latach dałem na dwa natępne, klient za dwa miesiące zamontował instalację, zgłosił się do WK w celu dokonania wpisu, WK dokonał wpisu i skrócił termin. Klient patrzył na moją pieczątkę i jeżdził. Termin wyznaczony przez WK minął a mój jeszcze był "ważny". Miał stłuczkę ze swojej winy, miał ubezpieczenie AC i nie dostał ani zeta z tego ubezpieczenia, był u prawnika i dowiedział się że ma 50 % szans na wygraną i jeszcze poniesie koszty prawnika. Gość odpuścił i naprawił z własnej kieszeni :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem klienta który nie dostał ani złotówki z AC

a to czemu :shock:

Autocasco jest dobrowolnym ubezpieczeniem twojego pojazdu od szkód, których sam jesteś sprawcą

Szkoda taka może powstać wskutek:

zderzenia z innym pojazdem,

potrącenie pieszego lub zwierzęcia,

uderzenia w budynek, drzewo lub jakiś przedmiot;

gwałtownego działania żywiołów (burze, wichury, powódź);

uszkodzenia auta w wyniku czyjegoś działania;

kradzieży pojazdu, jego części lub wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autocasco jest dobrowolnym ubezpieczeniem twojego pojazdu od szkód, których sam jesteś sprawcą
Trzeba czytać OWU. Druga sprawa to fakt, że TU może uznać pojazd za niesprawny przy braku OBT, a co za tym idzie niedopuszczony do ruchu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem wczoraj takie "cudo" na badaniu, wynik "N", klient mało nie wyszedł z siebie i pojechał, pojechał do NWK :evil:

 

A zgodnie z ustawą w ogóle nie powinieneś wykonać tego badania...

 

że TU może uznać pojazd za niesprawny przy braku OBT, a co za tym idzie niedopuszczony do ruchu

 

O ile dobrze pamiętam, to taka klauzula jest niedozwolona. Czyli brak OBT nie może oznaczać automatycznie niesprawności pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa. Auto jest rejestrowane nowe jest bez gazu bo papiery z gazu (wyciąg ze świadectwa homologacji) trochę idą od producenta instalacji

Według mnie jest coś nie tak.Skoro auto ma "fabryczny gaz"to czemu nie jest on ujęty w homologacji pojazdu (np.rodzaj paliwa)????. Bo inne przypadki według mnie to nie "fabryczny gaz" tylko dokładana poza fabryką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o inne przypadki według mnie to nie "fabryczny gaz" tylko dokładana poza fabryką.

 

Zapewne poza fabryką, ale w salonie. Dlatego w pierwotnej homologacji, na podstawie której był rejestrowany, nie ma mowy o gazie. Dopiero później dealer dosyła klientowi fakturę za montaż i homologację od gazu - a klient widocznie nie udał się z tym do WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne poza fabryką, ale w salonie.

Właśnie o to mi chodziło.Czyli nie może być mowy auto z fabrycznym gazem(w tym przypadku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie może być mowy auto z fabrycznym gazem(w tum przypadku)

 

No chyba, że jednak z fabrycznym, a WK przegapił gaz w homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zgodnie z ustawą w ogóle nie powinieneś wykonać tego badania...

Badanie wykonujesz, a w wynik masz zgodnie z 996 zał. nr 1 pkt. 10.5 ppkt.a (UI).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie wykonujesz, a w wynik masz zgodnie z 996 zał. nr 1 pkt. 10.5 ppkt.a (UI).

 

Błąd. Ustawa jest ważniejsza niż rozporządzenie i mówi:

 

12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.
klient nie przedstawia wymaganego dokumentu no i wynik masz tak jak napisałem powyżej. Nikt z kontrolujących nie zarzucił błędnego postępowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z kontrolujących nie zarzucił błędnego postępowania.

 

A powinien - bo bez wymaganego dokumentu nie możesz wykonać badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powinien - bo bez wymaganego dokumentu nie możesz wykonać badania.
michal_k nie podważam Twojego zdania ale jak to w naszej profesji jest co kraj (czyt. podległość pod WK) to obyczaj. Niestety :shock: . Nie jest to pierwszy i na pewno ostatni przykład do czasu kiedy przepisy będą klarowne i jednoznaczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.