Skocz do zawartości

Chevrolet Aveo z fabrycznym gazem.


Demart

Rekomendowane odpowiedzi

Uprawniony diagnosta zatrzymuje dowód rejestracyjny i w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym

pojazdu dokonuje wpisu „zatrzymano dowód rejestracyjny nr ...”, z zastrzeżeniem ust. 5. Przepis § 5 ust. 7 stosuje się odpowiednio.

raczej nie wchodzi to rachubę, bo brak dokumentu i tabliczki znamionowej na zbiornik i butlę zakwalifikowali jako UI, a przecież w tym przypadku nie zabieramy DR.

 

W ogóle moim skromnym zdanie nie trzyma się to .... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    14

  • biker100

    14

  • Grzegorz Łódź

    13

  • michal_k

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 years later...

Miałem na badaniu Opel Astra fabryczny LPG.

Gaz wpisany do DR na podstawie homologacji auta.

W homologacji auta rodzaj paliwa P/LPG

Zbiornik Stako, na tabliczce nabita cecha TDT z numerem inspektora.

Papier na zbiornik tylko pierwsza strona z danymi producenta.

Brak drugiej strony tj protokołu/decyzji TDT.

Czy na taki zbiornik można uzyskać duplikat TDT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na taki zbiornik można uzyskać duplikat TDT ?

Można. Chyba taka zagrywka z protokołem weszła na stałe w Stako . Miałem auta nówki sztuki na VAT zasilane gazem ,protokoły duplikat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy skąd te zbiorniki były brane, bo mogło być tak jak się w rumuńskiej marce spotkałem, że stakowskie zbiorniki poza granicami PL pomontowane, a protokoły w Dąbrowie Górniczej czy gdzieś, ale już u nas w kraju przez inspektorów TDT naprędece były pisane. Wiadomo, że autka były przeznaczone na rynek polski.

Spotkałem też tedetowski protokół wystawiony w Konyi. 8/

Wniosek prosty, że nie wszystkie polskie zbiorniki mają tedetowskie decyzje/protokoły.

A ile to razy w aucie sprowadzonym z LPG polski zbiornik w kole zapasowym i zapomnij, żeby w komplecie decyzja była i protokół.

Dlatego napisałem, żeby o szczegóły dopytywać, bo może okazać się, że nie ma do czego wystawić duplikatu, a tylko wykonać nowe badanie odbiorcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z fabrycznym gazem jest tak ,że nie wiadomo czy to auto idzie na rynek zewnętrzny czy kraj dlatego nie ma TDT , do krajowych musi być TDT . Sam takiego kupiłem z francji ze zbiornikiem stako jak napisałem do TDT o duplikat odpisali ,że nie mają takiego zbiornika w archiwum , musiałem zmienić zbiornik na dozorowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie mam wbitego w adnotacji gazu, to nie wpuszczam auta na stacje.

A możesz wyjaśnić na jakiej podstawie odmawiasz badania ?

 

lepiej nie patrz się na to, że to jest usterka drobna.

 

Właśnie jest to UD tylko i wyłącznie!

 

Drukuję zaświadczenie z usterką, powiadamiam o tym klienta aby zgłosił się do WK i w jego kwestii leży dalszy rozwój sprawy. Nie zrobi tego, to trafi na pana na drodze, który to wychwyci i wtedy stwierdzi niezgodność danych DR ze stanem faktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak nie mam wbitego w adnotacji gazu, to nie wpuszczam auta na stacje.
:x Czyżby nadgorliwość? A jak wiadomo nadgorliwość jest gorsza od..... :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak nie mam wbitego w adnotacji gazu, to nie wpuszczam auta na stacje.

 

A klienci powinni omijać ją szerokim łukiem...

 

I lepiej nie patrz się na to, że to jest usterka drobna.

 

...zawsze :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie zachowanie można podciągnąć baaardzo różnie.

 

Starosta cofa diagnoście uprawnienie jeśli stwierdzi:

 

1) przeprowadzenie przez diagnostę badania technicznego niezgodnie z określonym zakresem i sposobem wykonania;

2) wydanie przez diagnostę zaświadczenia albo dokonanie wpisu do dowodu rejestracyjnego pojazdu niezgodnie ze stanem faktycznym lub przepisami.

 

Nie było badania - żaden warunek nie będzie spełniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuś kto tak dziwnie się zachowuje bez problemu się coś w rejestrze znajdzie.

A takie postępowanie to głośna prośba o doraźną kontrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem nadgorliwy. Klienci mnie tego nauczyli z gazem. Uważam, że powinna to być usterka istotna, a nie jak to ustawodawca sobie wymyślił. Jest to moja prywatna opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko przypomnę, że brak wpisu gaz można również, zgodnie z przepisami, zakwalifikować jako UI . Zainteresowanych proszę o użycie opcji SZUKAJ, bo nie będę dublował tematów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę dublował tematów...
A ja tylko przypomnę, że brak wpisu gaz można również, zgodnie z przepisami, zakwalifikować jako UI
Będziesz tak uprzejmy i wskażesz ?

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=214363#214363

i tu

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=184423#184423

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na badaniu Opel Astra fabryczny LPG.

Gaz wpisany do DR na podstawie homologacji auta.

W homologacji auta rodzaj paliwa P/LPG...

Nawet zadzwoniłem do WK , który wydał dowód (bo auto było kilkudniowe na TAXI) i dostałem jeszcze burę , że ich sprawdzam i odpowiedź w stylu "że do rejestracji nowego nie potrzeba decyzji tylko homologację".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź w stylu "że do rejestracji nowego nie potrzeba decyzji tylko homologację

Bo to prawda, do wpisu LPG nie jest wymagany protokół/decyzja , chociaż byli nadgorliwcy co stawiali stempel na dozorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym prosić aby ktoś mnie oświecił bo chyba nie do końca rozumiem pewnych rzeczy. Powiedzmy kupuję w salonie auto mające hak oraz instalację gazową (montowaną przez salon). Jeżeli mam używać haka to muszę jechać do diagnosty, przejść badanie dodatkowe, pojechać do WK i tam uzyskać wpis w dowodzie rejestracyjnym. W przypadku gazu nic takiego nie jest wymagane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie tak całkiem dawno było wymagane dodatkowe badanie po montażu LPG.

Było ale kilka lat temu się zbyło. Nie pamiętam ile dokładnie, a dokładnie to liczyć mi się nie chce. ;)

Na dzisiaj wpis LPG w adnotacjach dowodu powstaje w Wydziałach Komunikacji na podstawie przedłożenia Świadectwa Homologacji Montażu Gazu*.

(* nazwa świadectwa w brzmieniu potocznym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.