Skocz do zawartości

Inne badania na OSKP


blakop

Rekomendowane odpowiedzi

czy stanowisko kontrolne w SKP można wykorzystywać do innej działalności gospodarczej.

 

Ja bym zaryzykował stwierdzenie, że jak najbardziej można, ale oczywiście nie jednocześnie - tzn. nie w taki sposób żeby inne pojazdy czy przyrządy przeszkadzały w aktualnie przeprowadzanym badaniu technicznym.

 

Dopóki nie ma jednoznacznej podstawy na to, że nie można - to można :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    12

  • Psuj

    11

  • Grzegorz Łódź

    9

  • biker100

    9

nie można - to można :P

I odwrotnie :x:lol:

Chyba jednak nie. Co nie jest zabronione to jest dozwolone. Ale to tylko teoria. Gdzie słyszałem, że wykonywanie innych czynności kontrolnych (nie związanych z badaniami technicznymi) jest jak najbardziej dozwolone. Niestety nie pamiętam od kogo, a dobrze to uzasadnił. Ehhh skleroza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze mi znajdź czym się różni stacja kontroli pojazdów od stacji diagnostyczne

 

SKP zatrudnia UDS i ma cennik urzędowy, działa wg ściśle określonych przepisów, ma zakres kontroli i kryteria oceny, uprawniona jest do wykonywania czynności urzędowych związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu, odpowiedzialność karną, podlega kontroli TDT , warunki lokalowe, wyposażenie itd................. Nie ma co sie oszukiwać-jesteśmy kontrolerami a nie diagnostami. My zadajemy sobie pytanie -"czy" - diagnosta "dlaczego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co myślicie wprost - można na OSKP prowadzić inna dzialalność z wykorzystaniem stanowiska diagnostycfznego, czy nie?
ankieta??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można na OSKP prowadzić inna dzialalność z wykorzystaniem stanowiska diagnostycfznego, czy nie?
Póki OSKP będzie prywatnym przedsiębiorstwem to jakaś swoboda działalności musi być, nawet w działalności regulowanej. Zwłaszcza jeśli mają to być badania dopuszczające do ruchu a nie mieszczące się w zakresie głównej działalności OSKP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co myślicie wprost

Ja uważam, że w obecnym stanie prawnym można, inna sprawa, że kwestia ta powinna być jednoznacznie uregulowana przepisami i jestem za wprowadzeniem zapisu, że na stanowisku przeglądowym w SKP nie można wykonywać żadnychinych czynności poza badaniami echnicznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nikt z Was nie zgadza się ze stanowiskiem ministerstwa przestawionym w cytowanym tu piśmie?

To pismo to mi wygląda na pobożne życzenie ale w prawie to ono raczej umocowane nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pismo to mi wygląda na pobożne życzenie ale w prawie to ono raczej umocowane nie jest.

I chyba trochę stare.Może już nieaktualne :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co myślicie wprost - można na OSKP prowadzić inna dzialalność z wykorzystaniem stanowiska diagnostycfznego, czy nie?

Nasz radca prawny stwierdził, że nie można. Wywód swój oparł na definicji działalności regulowanej i zapisie w Dz. U 40 z 2006r mówiącym:

"§ 3. Jeżeli stacja kontroli pojazdów stanowi część podmiotu prowadzącego także inną działalność i nie znajduje się w odrębnym pomieszczeniu, to powinna być na całej długości stanowiska kontrolnego oddzielona do sufitu stałą przegrodą budowlaną lub trwałą ścianą działową. W przypadku stacji znajdującej się w pomieszczeniu wyższym niż określona w § 11 ust. 7, wysokość stałej przegrody budowlanej lub trwałej ściany działowej powinna wynosić co najmniej 2,5 m."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"§ 3. Jeżeli stacja kontroli pojazdów stanowi część podmiotu prowadzącego także inną działalność i nie znajduje się w odrębnym pomieszczeniu, to powinna być na całej długości stanowiska kontrolnego oddzielona do sufitu stałą przegrodą budowlaną lub trwałą ścianą działową.

i ja tak mam :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem prawnikiem ale coś mi tu nie gra :?

§ 3. Jeżeli stacja kontroli pojazdów stanowi część podmiotu prowadzącego także inną działalność i nie znajduje się w odrębnym pomieszczeniu, to powinna być na całej długości stanowiska kontrolnego oddzielona do sufitu stałą przegrodą budowlaną lub trwałą ścianą działową.

Ciekawe co to znaczy ta inna działalność w przypadku samej SKP.Czy ten przepis w ogóle dotyczy samej SKP.Bo według mnie dotyczy on podmiotu który prowadzi i SKP i serwis naprawy.

Z przepisu tego według mnie nie wynika że na SKP nie można wykonać badania innego niż badanie techniczne.Nie mogę wykonać naprawy (bo to już inna działalność)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 3. Jeżeli stacja kontroli pojazdów stanowi część podmiotu prowadzącego także inną działalność i nie znajduje się w odrębnym pomieszczeniu, to powinna być na całej długości stanowiska kontrolnego oddzielona do sufitu stałą przegrodą budowlaną lub trwałą ścianą działową.
z tego przepisu wynika tylko i wyłącznie (wg mnie oczywiście), że pomieszczenie SKP ma stanowić ma stanowić odrębną przestrzeń:

1- jako odrębne pomieszczenie (budynek)

lub

2- nie znajduje się w odrębnym pomieszczeniu, to powinna być na całej długości stanowiska kontrolnego oddzielona do sufitu stałą przegrodą budowlaną lub trwałą ścianą działową.

Nie ma tu ani słowa o zakresie prowadzonej działalności czy rodzaju badań wykonywanych na SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stacja kontroli pojazdów stanowi część podmiotu prowadzącego także inną działalność

 

A sprawdzenie nieurzędowe auta to "inna działalność"? W/g mnie nie. Łapie się pod ten sam PKD, więc to jest ta sama działalność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzenie nieurzędowe auta to "inna działalność"? W/g mnie nie. Łapie się pod ten sam PKD, więc to jest ta sama działalność...

No właśnie,też to miałem na myśli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że tę kwestię "załatwią" opłaty związane z utworzeniem jednostki uprawnionej .

Koszt samego "papierka " - 20 000 zł + koszty dostosowania kontra liczba ewentualnych badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.