Skocz do zawartości

vat a siedzenia boczne


srebrny

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma pismo interpretujące temat vat pkt2 a siedzenia boczne np. w żuku,lublinie ????.

My wykonujemy badanie w dalszym ciągu z wynikiem negatywnym ( sprawdzamy przegrodę za ostatnim rzędem siedzeń czyli za siedzeniami bocznymi.A jak to jest wykonywane na innych stacjach ?wyjaśnijmy to dokońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak gladki tylko zalezy ktobył na jakiej konferencji i kto był wykładowcą. jak wiadomo co konferencja to inaczej wyjaśniają

 

Chodzi mi o ostatnia konferencję w Mikołajkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to mam. W skrócie: po nawiązaniu do regulaminów ONZ (określenie siedzenia i siedzenia składanego) siedzenia te ( siedzenia składane lub ławki mocowane wzdłuż pojadu w przestrzeni ładunkowej) nie są traktowane jako rząd siedzeń. Czyli VAT 1 lub 2 jeżeli siedzenia przednie spełniają wymagania ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PISKP zadał wiele pytań do MI min. " Dlaczego ustawodawca wskazuje jako czynnik decydujący podrodzaj pojazdu (wielozadaniowy, van). W sytuacji kiedy instrukcja dla WK, dotycząca procedury rejestracji nakazuje wpisywanie do dowodów tylko rodzaj i przeznaczenie"....coś w tym stylu. Prosze kolegów mających dostęp do tych odp. o uchylenie rąbka tajemnicy.

 

[ Dodano: 28-10-2005, 14:18 ]

O ile wiem to ten dokument o którym mówi Arton, jest opinią prawną przygotowaną przez PISKP dla "swoich" stacji i nie ma nic wspólnego z interpretacją MI.

 

Z tego co wiem to nie jest opinia prawna. PISKP zadał ok. 20 pytań do MI i prawdopodobnie uzyskał na nie odp. Odpowiedzi MI są w daszym ciągu interpretacją ale wiele wyjaśniającą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artugs napisał/a:

O ile wiem to ten dokument o którym mówi Arton, jest opinią prawną przygotowaną przez PISKP dla "swoich" stacji i nie ma nic wspólnego z interpretacją MI.

 

 

Z tego co wiem to nie jest opinia prawna. PISKP zadał ok. 20 pytań do MI i prawdopodobnie uzyskał na nie odp.

 

Pytania czy opinie, żadnego cytowania i publikowania, ale własnymi słowami opisać można. Nie ma klauzuli tajności :mrgreen: . Wymiany poglądów w państwie prawa nikt nie zabroni...

 

[ Dodano: Pią Paź 28, 2005 3:02 pm ]

" ... w państwie prawa..." - ato mi się udało :twisted: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na matriały PISKP można - zgodne ze słowami reprezentanta tej izby - powoływać się ze spokojem, nie można natomiast cytować dokumentów w całości ...

Spokojnie możecie je tu przytaczać na forum !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak sobie wtrącę ...

 

 

"Ptaszek sobie frunie z dala,

żaba dupę w wodzie moczy,

w górze słońce zapierdala.

K..., co za dzień uroczy!"

 

 

Analiza :

Wiersz jednozwrotkowy, czterowersowy z rymem sylabowym, z równomiernie rozłożonym akcentem. Podmiot liryczny wyraża swoje głębokie zadowolenie z otaczającego go świata, przepełnia go kwitnący stoicyzm i szczęście, któreczłowiekowi żyjącemu we współczesnym zamęcie, może dać tylko otaczająca przyroda.

Dla podmiotu lirycznego nawet zanurzona w błękicie wody dupa żaby jest pretekstem do euforii.

 

Zapierdalające inne stworzenia sugerują wczesne lato,kiedy świat zwierzęcy obudził się z otchłani zimy.

Puenta liryki jest jednoznaczna i łatwo odczytywalna. Liryczne JA personifikuje słońce.

W słowie "zapierdala" oddaje szybkość i złożoność ruchu słońca, które przecież nie jest istotą ludzką i nie może "zapierdalać" senso stricte.

 

Uwagę zwraca użycie wulgaryzmów, których znajomość świadczy o ludowych korzeniach poety i głębokiej więzi ze społeczeństwem.

Prawdopodobnie autor chciał się tym utworem odwdzięczyć środowisku, z którego wyrósł za poświecenie i trud włożony w zapewnienie mu należytego wykształcenia.

 

Szkoda, że tak mało w dzisiejszej poezji wierszy o tak Pogodnym nastroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie jest opinia prawna. PISKP zadał ok. 20 pytań do MI i prawdopodobnie uzyskał na nie odp. Odpowiedzi MI są w daszym ciągu interpretacją ale wiele wyjaśniającą.

 

Jeszcze raz wyjaśnie opinia prawna PISKP na temat bocznych ławek ukazała się 23.08.2005r, natomiast pismo które PISKP skierowało do MI datowane jest na 02.09.2005r., do tej pory nie otrzymali odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tak siedzę i myślę.

PISKP ma odpowiedź na pismo z dnia 30.09.2005 kierowane do Ministra Finansów, w którym czytam. Pytanie: 5."Dlaczego ustawodawca wskazuje jako czynnik decydujący o zakwalifikowaniu pojazdu p o d r o d z a j podczas gdy instrukcja dla wydziałów komunikacji, dotycząca procedury rejestracji, nakazuje wpisanie do dowodów rejestracyjnych r o d z a j u i p r z e z n a c z e n i a pojazdu?"

Odpowiedź: "Ustawodawca dla potrzeb podatkowych może określać konkretne kryteria, które mają umożliwiać identyfikację pojazdu dla potrzeb korzystania z preferencyjnych zasad odliczania podatku naliczonego. Natomiast zadaniem okręgowej stacji kontroli pojazdów jest sprawdzenie i potwierdzenie czy badany pojazd spełnia kryteria określone w ustawie." Chciałby zamieścić jeszcze jeden cytat być może wyrwany z kontekstu, ale dobitnie wskazujący na dosadność, niektórych sformułowań, z którymi my się nie zgadzamy. odp. na pytanie 6. "Przepisy prawa podatkowego cechują się autonomicznością".

Moja spostrzeżenia po w/w lekturze- zapomnijcie o wszystkim, co mówią przepisy nas dotyczące a zacznijcie myśleć zgodnie z ustawą o podatku naliczanym. Jak pisze wielozadaniowy, VAN to nie próbujcie tam podpinać furgonów? Jak są wypisane pojazdy specjalne to tylko te wypisane, podlegają tym przepisom inne nie, itd.

as.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnijcie o wszystkim, co mówią przepisy nas dotyczące a zacznijcie myśleć zgodnie z ustawą o podatku naliczanym. Jak pisze wielozadaniowy, VAN to nie próbujcie tam podpinać furgonów? Jak są wypisane pojazdy specjalne to tylko te wypisane, podlegają tym przepisom inne nie, itd.

Dokładnie tak to wygląda, dokłanie tak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.