Skocz do zawartości

Tezy wypracowane przez grupę roboczą MTBiGM


blakop

Rekomendowane odpowiedzi

Niezmiernie cieszy nas fakt, iż do prac grupy roboczej został zaproszony Instytut Transportu Samochodowego

 

 

Zmiana dyrektora w ITS

Z dniem 1 października 2013 r. nastąpiła zmiana na stanowisku Dyrektora Instytutu Transportu Samochodowego.

Obowiązki dotychczasowego Dyrektora Instytutu Transportu Samochodowego dr inż. Andrzeja Wojciechowskiego przejął na podstawie nominacji Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej dr inż. Marcin Ślęzak, jako kierownik Instytutu. Do 30 września 2013 r. dr inż. Marcin Ślęzak był zastępcą Dyrektora ds. Rozwoju i jednocześnie Pełnomocnikiem Dyrektora ds. Jakości.

Dr inż. Marcin Ślezak jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych. W 2003r. uzyskał stopień doktora nauk technicznych w zakresie budowy i eksploatacji maszyn. W 2008 roku ukończył studia podyplomowe MBA w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego. W Instytucie Transportu Samochodowego pracuje od 1999 roku, gdzie zajmował kolejno stanowiska: specjalisty, asystenta, adiunkta, kierownika sekcji i Pełnomocnika Dyrektora ds. Jakości i Rozwoju. Od 1 stycznia 2010r. pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora w ITS i Pełnomocnika Dyrektora ds. Jakości.

 

www.its.waw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • aboz

    22

  • blakop

    19

  • biker100

    19

  • DARIO64

    14

Top Posters In This Topic

Zmiana dyrektora w ITS

Dymisja za zamieszanie z egzaminami na prawo jazdy

Wtorek, 1 października (11:42)

Dyrektor Instytutu Transportu Samochodowego Andrzej Wojciechowski - odwołany. Taką decyzję podjął nadzorujący ITS minister Sławomir Nowak - ustalił reporter RMF FM. Ma to związek z bałaganem z egzaminami na prawo jazdy. Od dziś ITS-em kieruje jeden z dotychczasowych zastępców Marcin Ślęzak.

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-dymisja-za-zamieszanie-z-egzaminami-na-prawo-jazdy,nId,1035344

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

O dupach, o nie wiadomo czym. A jednak powołano pewną grupę i od wszego poparcia zależy, czy" przecinek" znajdzie się tam, gdzie trzeba. Ale Wam to zwisa. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieni, jeżeli wszyscy VIP-owie z tego forum będą należeć do OSDS-u.

skpauto, nie jest to takie proste jak mogło by się to wydawać, bo każdy ma swoje zdanie i nie musi się zgadzać ze zdaniem kolegów :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby popierać działania organizacji wcale nie trzeba być jej członkiem. Poza tym nie wszystkie działania organizacji i jej reprezentantów muszą wszystkim odpowiadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie wszystkie działania organizacji i jej reprezentantów muszą wszystkim odpowiadać...
jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepszy diament ze skazą niż zwykły kamyk bez niej :)
Dark dalej Konfucjuszem :P proszę bardzo:

Bra­kiem od­wa­gi jest wie­dzieć co pra­we, lecz te­go nie czynić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie wszystkie działania organizacji i jej reprezentantów muszą wszystkim odpowiadać...
jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził :D
Czasem jeden czyn przekreśla dorobek życia... oby w tym przypadku było inaczej. Niemniej jednak podejście niektórych członków OSDS do pewnych spraw, mnie osobiście zniechęciło do przyłączenia. Natomiast jeśli pojawi się sprawa podpisu pod jakimś konkretnym i zdrowym projektem przepisów chętnie takowy złożę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jeśli pojawi się sprawa podpisu pod jakimś konkretnym i zdrowym projektem przepisów chętnie takowy złożę.

Zróbcie przygotujecie, a ja jak będzie dobrze to łaskawie się podpiszę :evil:

Tylko nic już więcej ode mnie nie wymagajcie, bo to i tak duży wysiłek :shock:

 

A teraz do konkretów - kto Ciebie zniechęcił i czym :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie przygotujecie, a ja jak będzie dobrze to łaskawie się podpiszę :evil:

Tylko nic już więcej ode mnie nie wymagajcie, bo to i tak duży wysiłek :shock:

Pozostawię to bez komentarza. Sam kieruję organizacja motoryzacyjną. I nie od roku, dwóch i wiem jak to wygląda. Twoje komentarze, zwłaszcza tego typu są żenujące i nie świadczą najlepiej o postawie jaką reprezentujesz jako Prezes OSDS. I już o tym pisałem, nie ma Ciebie - ketiw38 i Prezesa OSDS jako dwie różne osoby. Zwłaszcza udzielając się na forum związanym bezpośrednio z działalnością organizacji, którą reprezentujesz.
A teraz do konkretów - kto Ciebie zniechęcił i czym :?:
Mówisz, masz - chodzi, jak już pewnie się zorientowałeś o Ciebie szanowny Prezesie i np. Twoje stwierdzenie żeby karać tych, którzy nie dopełnili obowiązku wymiany DR przy braku miejsca na wpisy TNBT, pomimo braku podstaw prawnych (np. przez policję). Czy ten argument Cię satysfakcjonuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepszy diament ze skazą niż zwykły kamyk bez niej :)
Dark dalej Konfucjuszem :P proszę bardzo:

Bra­kiem od­wa­gi jest wie­dzieć co pra­we, lecz te­go nie czynić.

nie To nie ja Chińskim filozofem, :-D ale zobacz Przyjacielu jakie mądre słowa w tamtej epoce :-D przetrwały do dziś :x Nie trzeba się złościć i cierpieć z tego powodu,że nie jesteśmy znani,trzeba raczej się starać o to,aby być godnymi poznania.

 

[ Dodano: 02-11-2013, 22:10 ]

omimo braku podstaw prawnych (np. przez policję)

nie tylko przez Policję ale i WK np,P....e :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dark każda epoka ma swoich mędrców, filozofów, etyków którzy starają się wskazać nam drogę, są marginalizowani wyśmiewani dopiero po latach nieliczni zauważają ich słowa i prawdy za ponadczasowe "Są dwie rzeczy, które na­pełniają duszę podzi­wem i czcią, niebo gwiaździs­te na­de mną, pra­wo mo­ral­ne we mnie. Są to dla mnie do­wody, że jest Bóg na­de mną i Bóg we mnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to dla mnie do­wody, że jest Bóg na­de mną i Bóg we mnie".

Kiedy kończyłem Filozofię :) zastanawiałem się nad tym czy warto ufać tym księgą Wy jesteście solą ziemi .Jeśli tedy sól zwietrzeje,czym ją samą solić się będzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to ważne

 

Tak. Bo ja też się w wielu miejscach z ketiwem nie zgadzam. Ale wkurza mnie już trochę, jak się Go atakuje na każdym kroku i jeździ po nim do woli, tylko dlatego, że z góry wiadomo kim jest. Nie podzielam też zdania, że człowiek, któremu stowarzyszenie powierzyło poprzez system wyborczy kierowanie zarządem tegoż stowarzyszenia musiał w 100% mieć zdanie identyczne z stanowiskiem samego stowarzyszenia w danej kwestii.

Jest demokracja i są pewne mechanizmy rządzące stowarzyszeniem. Przypominam, że najważniejszym organem władzy w stowarzyszeniu jest WZC, a nie Prezes Zarządu. I o ile różnice zdań tych dwóch organów nie są rażąco inne, nie zmuszają do postępowania wbrew sobie to nie widzę tu wielkiego problemu.

 

Ok - jestem Prezesem OSDS - osobiście uważam, że OBT powinno być co 2 lata - nie co rok. Ale to moje osobiste zdanie i opinia. Nie zamierzam jej forsować w ramach działań OSDS. Nie uważam to za żadną istotna kwestię. I co mam zrobić? Poddać się do dymisji? A może pod żadnym pozorem nie wyrazić własnego zdania?? Dla mnie to paranoja jakaś...

 

I w sumie w pełni popieram stanowisko ketiwa - ludzie chcieli by wszystko, w zamian nie dając nic, a najchętniej przyszli by na gotowe. A już w sumie najlepiej to usiąść w loży szyderców w takim układzie...

 

Dlaczego Ci wszyscy negujący nie zapiszą się do OSDS, na najbliższym WZC nie wybiorą nowych władz i działają jak jak uważają??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wkurza mnie już trochę, jak się Go atakuje na każdym kroku i jeździ po nim do woli, tylko dlatego, że z góry wiadomo kim jest.
Pokaż w którym miejscu kogokolwiek atakuję.
Nie podzielam też zdania' date=' że człowiek, któremu stowarzyszenie powierzyło poprzez system wyborczy kierowanie zarządem tegoż stowarzyszenia musiał w 100% mieć zdanie identyczne z stanowiskiem samego stowarzyszenia w danej kwestii. [/quote']No to jesteś w błędzie. W zależności od statutu Zarząd reprezentuje Stowarzyszenie. Zwłaszcza publicznie. I ma dużą suwerenność w podejmowaniu decyzji. Musi się też liczyć z konsekwencjami wygłaszanych opinii. Poza tym przyjęcie stanowiska zależy od osoby, która zostaje wybrana. Nie ma przymusu.
Ok - jestem Prezesem OSDS - osobiście uważam' date=' że OBT powinno być co 2 lata - nie co rok. Ale to moje osobiste zdanie i opinia. Nie zamierzam jej forsować w ramach działań OSDS. Nie uważam to za żadną istotna kwestię. I co mam zrobić? Poddać się do dymisji? A może pod żadnym pozorem nie wyrazić własnego zdania?? Dla mnie to paranoja jakaś... [/quote']To może z innej strony. Jesteś Prezesem i uważasz, że OBT powinno być co 2 lata, natomiast oficjalne stanowisko Stowarzyszenia mówi, że optuje ono wyłącznie za rocznym okresem. Czy uważasz, ze publiczne przedstawianie swojego zdania nie jest w konflikcie ze stanowiskiem organizacji, którą reprezentujesz? Popatrz na sytuacje gdy osoby zajmujące wysokie stanowiska robią prywatnie rzeczy źle widziane. Ale takie, które u zwykłego człowieka nie są traktowane jako coś gorszącego (np. upicie się na jakiejś imprezie).
I w sumie w pełni popieram stanowisko ketiwa - ludzie chcieli by wszystko' date=' w zamian nie dając nic, a najchętniej przyszli by na gotowe. A już w sumie najlepiej to usiąść w loży szyderców w takim układzie... [/quote']A czy ja coś chcę gotowe? Czy czegokolwiek żądam od ketiwa i OSDS? Czy moje istnienie na forum ograniczam tylko do krytyki? NIE. Jeśli wymyślę coś sensownego to staram się o tym pisać. W środowisku jestem niedługo, ale już zdążyłem wiele rzeczy poznać. Nie lubię natomiast postawy "karać dla zasady". Nie ma podstaw prawnych to najpierw trzeba je stworzyć, a później egzekwować. Nie na odwrót. Moja krytyka w tym względzie miała na celu uświadomienie ketiwowi, że podąża po bardzo cienkiej moim zdaniem linii. Dopóki nie będziemy mieli jasnych regulacji w tym względzie, nie powinniśmy bezprawnie czegokolwiek egzekwować. Zaraz może się okazać, że ktoś podobnie zinterpretował jakiś przepis, nie do końca jasno napisany i ograniczy nam swobodę obywatelską.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz może się okazać, że ktoś podobnie zinterpretował jakiś przepis, nie do końca jasno napisany i ograniczy nam swobodę obywatelską.

Tu poruszyłeś ciekawą kwestię.

W prawie o ruchu drogowym jest jasny zapis (przynajmniej mi się tak wydaje), że obywatel ma obowiązek wykonać badanie okresowe - tak na prawdę badanie dopuszczające do ruchu.

Więc może wytłumaczysz mi ten fenomen, że 40% polaków tego obowiązku nie wykonuje :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Więc może wytłumaczysz mi ten fenomen, że 40% polaków tego obowiązku nie wykonuje :?:

 

Może dlatego, iz Polak zawsze celowo niestosował się do zakazów, nakazów wydawanych przez władze ?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.