Skocz do zawartości

Gaz 69m


Broker

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy Diagności mam taki problem;Przyjechał do mnie klient Gazem 69 m z 1968 r. z takim zapytaniem. Pojazd jest zarejestrowany jako samochód ciężarowy,dwa miejsca siedzące ,ładowność 500kg.Czy jest możliwość przeprowadzenia zmian konstrukcyjnych, na rodzaj samochód ciężarowy,osiem miejsc siedzących.Może ktoś z was posiada jakieś materiały,z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd jest zarejestrowany jako samochód ciężarowy
Czy jest możliwość przeprowadzenia zmian konstrukcyjnych, na rodzaj samochód ciężarowy
?????

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r.

w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

§ 9a. (47) W samochodzie ciężarowym kategorii N1 o nadwoziu rodzaju AB, AC, AF lub BB, o których mowa w przepisach o homologacji pojazdów, mogą być wprowadzone zmiany konstrukcyjne polegające na zmianie ilości miejsc, jeżeli:

1) liczba miejsc nie przekracza osiem (bez kierowcy) i

2) (48) P - ((M +75) + N x 68) ≥ N x 68, gdzie:

P - dopuszczalna masa całkowita pojazdu w kg,

M - masa własna pojazdu,

N - liczba miejsc, nie licząc miejsca kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o nadwoziu rodzaju AB, AC, AF lub BB

 

Wątpię aby GAZ 69 był sklasyfikowany jako jeden z powyższych.

 

ładowność 500kg

 

A jaka masa własna i DMC? Ta ładowność być może wpisana jest "po staremu", ale jeśli nie to jest to za mało na 8 miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno ważne pytanie - jaka to jest wersja 2 czy 4 drzwiowa ??

 

Z tego co pamiętam (jak rozpoczynałem służbę Gaz 69m został wycofywany na UAZ469B) to w wersji dwudrzwiowej były dwa siedzenia w pierwszym rzędzie oraz dwie boczne ławki za nimi (na ławkach rzeczywiście sześć osób się zmieści), tylko problem w tym, że w wojskowych DR nie wpisywano żadnych danych odnośnie mas i ilości osób, także pytanie michał_k jest jak najbardziej zasadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz 69M by dwudrzwiowy, ławki boczne i był rejestrowany na 8 osób.
lub 2 osoby i 500kg ładunku.
był 5osobowy.
i 50kg ładunku. Dane z instrukcji GAZ69.

 

[ Dodano: 14-06-2013' date=' 13:34[/i'] ]

A jaka masa własna i DMC?

Gaz 69M -MW - 1525kg; DMC - 2175kg

Instrukcja obsługi i naprawy samochodów GAZ-69M, GAZ-69 AM i UAZ-450 (pol. 1964)a.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Cześć.

Posiada ktoś wiedzę, a może nawet zdjęcie, na temat lokalizacji numerów ramy pojazdu GAZ 69M z roku 1972? TZ jeszcze się zachowała.? Pojazd otrzymał drugie życie.

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi świta, że numeracja na czerwono malowana była. Ale tylko świta. Nie mam pewności czy GAZ lub UAZ. Tu kiedyś opisywali i tyle zapamiętałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewien dekoder "mówi"

rama za przednim prawym kołem - z roku 1969

rama prawa strona w tylnej części - z 1971

przegroda czołowa pośrodku - z 1972

rama nad prawym tylnym kołem - 1970

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz 46 ma na ramie prawa strona przód - widoczny z góry (z komory silnika). Są to podobne konstrukcje (jeśli idzie o ramę i zawieszenie :D ) więc szukaj albo tam albo od strony koła.

UAZ miał fabrycznie malowane na ramie w okolicach prawego tylnego koła

 

 

Edytowane przez kurant2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Patrzyłem wcześniej na ten wątek. Jeśli pierwotnie był nanoszony farbą, to wiadomo jakie są szanse na jego odczytanie... Jak już wspominałem auto otrzymało "drugie życie".

Sprawdzę jeszcze lokalizacje wskazane przez @cezary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

do tego GAZA 69  nie możesz zmienić ilości miejsc  , bo były tam ławki boczne ,i jak to sie ma do obecnych przepisów , a takowe musisz spełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niby git! A do którego wątku ten wywód? Do bieżącego o lokalizacji cechy identyfikacyjnej, czy do tego sprzed lat prawie sześciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.