Skocz do zawartości

Auto z holandii, wałkowane pytania odnośnie rejestracji i do


Miszi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Przywiozłem wczoraj citroena xma 99rok z Holandii.

 

Dowiadywałem się o kolejności działań związanych z rejestracją i napotkałem pewne zagadnienia które mnie męczą. Mianowicie, ktoś napisał, że aby zarejestrować samochód potrzebne jest małe RDW, czyli dowód wymeldowania, jednak sprzedawca samochodu stwierdził, że musi to posiadać w razie kontroli, więc zostało u niego. Posiadam dowód rejestracyjny, duże RDW, certyfikat eksportu oraz rachunek. Czy to wystarczy?

 

Dodatkowo jeśli chodzi o akcyze, mam 14 dni na jej zapłatę? Czy może 5? Od kiedy ta data się liczy? Sam wpisuję ją w dokument w urzędzie celnym?

 

Można gdzieś wyliczyć wartość akcyzy na postawie eurotaxu? Obawiam się, że nie uznają mi kwoty z rachunku, mianowicie 750e.

 

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keuringsrapport, uitvoerverklaring/uitvoerkentekenbewijs (białe i zielone) oraz dokumenty tablic wywozowych z niemiec. Pamiętam, że przy pierwszej rejestracji miałem małe zielone dokumenty od samochodu. Tym razem ich nie dostałem, a to był dowód rejestracyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ma ten zielony ,piąty od góry w podanym linku

 

No właśnie nie. Ma tylko deklarację, do której podał link - zastępującą "deel II".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie. Ma tylko deklarację, do której podał link - zastępującą "deel II".

Jak to mówią "kto pyta nie błądzi " . Trzeba się było pytać przed kupnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód kupiony od znajomego, wykonam telefon i dowiem się co i jak, najwyżej dośle. Mam nadzieje ze problemu nie będzie. Dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyluzuj, jedyny porządny człowiek którego znałem w holandii, pomógł mi w sytuacji w której mało kto inny by mi pomógł. Samochód w rozliczeniu zamiast gotówki, szybki przymusowy wyjazd do polski, załatwianie papierów w jeden dzien. Po prostu przeoczenie, niedopoatrzenie, a nie przekrety...

 

[ Dodano: 12-06-2013, 18:01 ]

Mam kolejne pytanie odnośnie dowodu.

 

Na certyfikacie wywozowym napisane jest:

 

Poniższy pojazd został zgłoszony przez VWE do wywozu, po uprzedniej kontroli tablic rejestracyjnych w rejestrze RDW i za okazaniem kompletnego dowodu rejestracyjnego, w skład którego wchodzą: Część 1A, część 1B oraz część 2 (dowód przepisania). Dane pojazdu pochodzą z centralnej ewidencji pojazdów.

 

Informacje o pojeździe i dopuszczeniu do ruchu..................

 

Cetyfikat ten jest ważny wyłącznie z deklaracją wywozową RDW/wywozowym dowodem rejestracyjnym pojazdu wymienionego w tym dokumencie.

 

 

 

 

 

Więc skoro dali mi ten dokument po okazaniu kompletnego dowodu, to albo mi nie oddali dowodu, albo go zgubiłem co jest rzeczą niemożliwą ponieważ od razu miałem dokumenty spakowane.

 

Na tym certyfikacie są dane pojazdu takie jak rozstaw osi, masy, numery, moc, daty rejestracji.

 

 

To nie wystarczy?

 

[ Dodano: 12-06-2013, 18:06 ]

Jak eksportować samochód?

Aby proces wywozu samochodu przebiegał prawidłowo, niezbędne jest przeprowadzenie kilku czynności administracyjnych. W pierwszej kolejności należy wyrejestrować samochód w Holandii. Można to zrobić w jednym z naszych punktów obsługi lub w centrum obsługi w Heerhugowaard.

 

Należy zabrać ze sobą następujące rzeczy:

Kompletny i aktualny dowód rejestracyjny Część I (IA), Część II (IB) oraz kopię Części III / Dowód przepisania (II)

Tablice rejestracyjne pojazdu

Oryginalny i ważny dokument tożsamości

 

Niezbędne dokumenty eksportowe

Następnie biuro VWE dokona wyrejestrowania pojazdu z ewidencji numerów rejestracyjnych. Otrzymasz od nas deklarację wywozową oraz zawierający potwierdzenie certyfikat eksportowy VWE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem tekstów typu "jak ja kocham takie coś"

 

Jakby Ci obca osoba sprzedawała auto i holenderski urząd nie oddał by Ci dokumentów, przygotowując Ci inne to też byś mówił, że kochasz kupować od nieznajomych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość - lepiej przed zakupem sprawdzić jakich dokumentów będziesz potrzebował.

 

Te, które masz, są niewystarczające. Musisz odzyskać dowód rejestracyjny "deel IA" oraz "deel IB" - ewentualnie w razie zagubienia zaświadczenie potwierdzające dane zawarte w zagubionym DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem tekstów typu "jak ja kocham takie coś"

Bo nie wiesz ilu klientów klęło bo kupiło od znajomego lub po rodzinie ,zaufali a zostali zrobieni w bambuko .

Jakby Ci obca osoba sprzedawała auto i holenderski urząd nie oddał by Ci dokumentów, przygotowując Ci inne to też byś mówił, że kochasz kupować od nieznajomych?

Bo pytać co jest potrzebne do zarejestrowania trzeba przed kupnem i jak coś jest nie tak, to nie brać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że nie pytałem? Teraz przez telefon powiedział mi to samo. Jest szefem warsztatu citroena więc wie co mówi jeśli chodzi o ich przepisy, wiem również że w Waszych oczach wygląda to teraz na przechwałki, nie mam zamiaru podważać Waszej wiedzy, mówie tylko czego sie dowiedziałem od holendrów. Ponoć przy załatwianiu wywozowego dowodu rejestracyjnego, nie oddają oryginalnego dowodu. Mi też to wydaję się banalne i głupie, ale pamiętam, że nie dostałem tych dokumentów spowrotem. Domyślam się ilu sie przejechało na znajomościach, jednak doskonale wiem na kogo w życiu mogę liczyć i wiem, że ten facet chciał mi pomóc a nie robić problem. Pytanie tylko czemu nie oddali mi tych dokumentów.

 

[ Dodano: 12-06-2013, 21:46 ]

I to nie tak, że ja pojechałem kupić samochód, mieszkałem tam 2,5 roku. Wyjechałem z dnia na dzień, bez przygotowania, ten samochód był moim jedynym wyjściem, żeby sie stamtąd wydostać. Musiałem go brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć przy załatwianiu wywozowego dowodu rejestracyjnego,

 

A jaki dokument nazywasz "wywozowym dowodem rejestracyjnym"?

 

mówie tylko czego sie dowiedziałem od holendrów.

 

Trzeba było pytać w Polsce - bo przecież pojazd będziesz rejestrował w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć przy załatwianiu wywozowego dowodu rejestracyjnego,

 

A jaki dokument nazywasz "wywozowym dowodem rejestracyjnym"?

 

mówie tylko czego sie dowiedziałem od holendrów.

 

Trzeba było pytać w Polsce - bo przecież pojazd będziesz rejestrował w Polsce.

 

Deklaracja wywozowa RDW (wywozowy dowód rejestracyjny wydany w dniu 21-12), ten link który dałem, w połączeniu z certyfikatem wywozowym z danymi samochodu.

 

Sprowadzałem 2 lata temu xantie z holandii, na tablicach wywozowych holenderskich, załatwiając w innym biurze, oddali zielony dowód rejestracyjny. To pamiętam.

 

[ Dodano: 24-08-2013, 20:28 ]

Panowie, wracam tutaj, poniewaz dogadalem sie z biurem eksportowym, opisalem dokladnie sytuacje (ze dowod nie zostal mi wydany przy wymeldowywaniu) Gosc powiedzial mi ze w przypadku zgubienia oryginalu jedyny oficjalny dokument jaki moga mi wystawic potrzebny do rejestracji w polsce to registratieverklaring. Kosztuje to 46 euro. Wiec zaplacilem, dzis dostalem dokument. Ale cos mi tu smierdzi poniewaz w RDW mozna dostac jakies kopie za 31 euro stawiajac sie osobiscie. Online trzeba miec jakis numer holenderski.

 

Zanim pojde do urzedu sie dowiedziec obawiam sie ze dokument ktory mi przeslali nie bedzie tym ktory mi uznaja.

 

Daje tresc wiadomosci:

Papers which are left behind are registered and kept in our safe, for this license plate number no vehicle papers have been left behind. We can send a photocopy of the vehicle papers to the address registered at the moment of export. Due to privacy legislation we can only send these copies to this address and the address of the last Dutch owner. Usually a photocopy isn’t enough to register the vehicle, though.

 

 

 

If you can’t register the vehicle with a photocopy, one other paper can be issued, which is called a “Registratieverklaring” (declaration of registration), a paper which can be issued if the original papers are lost. In this document several details are registered:

 

 

 

- License plate number

 

- Make/type

 

- Vehicle Identification Number

 

- International first registration date

 

- Date of export

 

 

PROSZE O POMOC !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Witam

 

Czy udało się zarejestrować auto?

 

Człowiek napisał na tym forum dziewięć postów- co widać. Wszystkie w jednym temacie a ostatni ponad rok temu - co także widać ....... marne szanse, że odpisze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.