Skocz do zawartości

Mercedes Sprinter ciągnik siodłowy


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono.Czy ktoś spotkał się z Mercedesem Sprinterem przerobionym na ciągnik siodłowy.Miałem dzisiaj klienta który przerobił Sprintera na ciągnik siodłowy.Mało tego zmienił liczbę miejsc z 3 na 6, tył kabiny nie była blacha tylko szyba.Mocowanie foteli na ramie bo podłogi brak choć zapewnia ze będzie podłoga ale to szczegół.Wyciąga mi dowód podobnego sprintera DMC 3500 kg masa zestawu pojazd przyczepa 12000 kg.Oczywiście opinia od "tego" samego rzeczoznawcy co ostatnim razem robił pojazd specjalny mobilna reklama w zakładce samy.Różne już widziałem kwiatki ale to, to mistrzostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnose - po przeczytaniu Twojego postu zastanawiałem się z którego zakątka kraju pochodzisz - sprawdzam "Skąd - W nim ta moc..." i wszystko jasne, że takie kwiatki masz.

Tak na poważnie to nie spotkałem się z taki pojazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biker jestem z Wrocławia to nie żadna tajemnica.Ale coś ostatnio mam szczęście do dziwnych pojazdów.A na dokładkę kolejny klient, który w garbusie z 70 roku zdemontował silnik i zamontował elektryczny.Nie miałem jeszcze auta z taką zmianą, o opinię rzeczoznawcy nawet już nie pytam bo po dwóch ostatnich stwierdziłem że to bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak znajduje się na tej liście.Rozłożył mnie faktem że w Sprinterze o DMC 3500 kg wpisał masę przyczepy 8400kg bo klient akurat taką posiadał więc mu taką wpisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprinter siodłowy sam w sobie nie jest niczym niezwykłym, podobnie jak np. VW LT, Iveco Daily, Renault Mascot - na zachodzie to bardzo popularne zestawy "podmytowe" (DMC 7,49 t). U nas temat mało popularny, ale u nich jeździ tego multum. Więc zgodnie z Twoim opisem czepiać się można liczby miejsc czy DMC przyczepy, ale sama przeróbka Sprintera na siodłowca mnie nie dziwi.

 

Mercedes_Sprinter_K%C3%BChlsattel_1.jpg

 

pic_009.jpg

 

waechst-noch-so-richtig-ernst-49816.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam,

 

W takim przypadku od czego jest uzależnione dmc zestawu? I jak nie dać zrobić sie w bambuko, na co zwracać uwagę przy zakupie takiego rodzaju pojazdu, ciągnik siodłowy dmc 3490kg + naczepa hamowana pneumatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja F3 jest pusta, ale w Adnotacji urzędowej jest wpisane "F3 6000kg"
czyli ktoś na podstawie obowiązujących przepisów ustalił (mam nadzieję), a urząd wpisał w adnotacjach urzędowych ponieważ w druku nie została umieszczona wartość w pozycji tabeli F.3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem DMC zespołu zostaje takie jak było dla samochodu

 

A w przypadku tzw. dużych ciągników siodłowych?

 

F3 - całkowita masa z ładunkiem całego zespołu dopuszczalna w ruchu w kraju członkowskim, w którym został zarejestrowany kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.