Skocz do zawartości

Zmiana z ciężarówki na osobówkę


arekkos

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak właściciel zrobił te zmiany sam, a Ty dasz wynik P oceniając tylko techniczne aspekty zmian, to strzelisz sobie w kolano zaświadczeniem z badania. Do tego badania musisz mieć to zaświadczenie.

Błażeju a co będzie jak klient zgubi zaświadczenie od przedsiębiorcy po wizycie na OSKP? Sugerujesz, że należy robić ksero zaświadczenia? Z drugiej strony patrząc, to nie jestem pewien, czy diagnosta może żądać tego zaświadczenia od właściciela pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , ten dokument nie jest potrzebny nam , tylko w WK.!!!!

My mamy stwierdzić , czy jest OK - zgodnie z przepisami , natomiast WK ma to zalegalizować - też zgodnie z prawem.

My mamy potwierdzić war. techn. - TYLE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy stwierdzić , czy jest OK - zgodnie z przepisami

 

To jak stwierdzisz, czy jest zgodnie z przepisami jeśli nie wiesz kto dokonał przeróbki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , ten dokument nie jest potrzebny nam , tylko w WK.!!!!
eborg jeszcze raz powtórzę swoje stanowisko - uważam, że jest potrzebne jako tzw. RWD (i wcale nie jest to Rejestr Wydanych Dokumentów tylko Ratuj Własną D...ę).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak stwierdzisz, czy jest zgodnie z przepisami jeśli nie wiesz kto dokonał przeróbki?

To , kto dokonał przeróbki - mam w nosie!

Stwierdzenie , czy przeróbka jest zgodna z przepisami , dokonuje się na pdst. przepisów.

No to jak mi uprawniony przedsiębiorca napisze , że jest wszystko KO, to co? To diadnosta ma sprawdzać przedsiębiorcę ( w tej materi), a nie w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam pytanie Michała. Skoro nie wiecie kto dokonał zmian jak możecie napisać, że spełnia wymagania art.66? Przecież możecie poświadczyć nieprawdę. Co z tego, że technicznie auto będzie ok, jak się okaże, że nie spełnia od strony formalnej art.66? A zaśw.z SKP mówi, że spełnia...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak mi uprawniony przedsiębiorca napisze , że jest wszystko KO, to co? To diadnosta ma sprawdzać przedsiębiorcę ( w tej materi), a nie w drugą stronę.
jeżeli poprosisz klienta o rzeczowe zaświadczenie nic w tej materii się nie zmieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To , kto dokonał przeróbki - mam w nosie!

No, widzę, że kolega sam sobie sterem, okrętem i kapitanem... :)

Tymczasem mamy stwierdzić, że dokonane zmiany są zgodne z przepisami.

Jeśli przepisy PoRD mówią, że zmiany rodzaju pojazdu może dokonać uprawniony przedsiębiorca to jak byłoby to możliwe bez jego oświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek.

Ja mam stwierdzić , czy przeróbki są zgodne z DZ.U, odnośnie war. techn. , natomiast Ty masz to sprawdzić od str. formalnej - tyle!

Po co mi wiedza kto to robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem mamy stwierdzić, że dokonane zmiany są zgodne z przepisami.

Jeśli przepisy PoRD mówią, że zmiany rodzaju pojazdu może dokonać uprawniony przedsiębiorca to jak byłoby to możliwe bez jego oświadczenia?

 

I to jest sedno sprawy. Eborg - nie chcesz - nie żądaj. Ale nie żal się później, że Ci ktoś poświadczenie nieprawdy zarzuci. Bo jak piszesz, że coś spełnia warunki art.66 to bądź łaskaw tam zajrzeć o czym ten art mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek.

Ja mam stwierdzić , czy przeróbki są zgodne z DZ.U, odnośnie war. techn.

 

Jak kolega eborg napisał,sprawdzamy war. tech. a nie świstki z pieczątkami.

Czy jak robicie zmiany konstrukcyjne to żądacie od klienta zdjęć zmian ,czy sami je robicie?

 

A gdzie w Dz.U. pisze że mam żądać zaświadczenia od uprawnionego przedsiębiorcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w Dz.U. pisze że mam żądać zaświadczenia od uprawnionego przedsiębiorcy?
- a gdzie masz napisane, że to UDS ma robić zdjęcia zmian??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janmarek napisał/a:

A gdzie w Dz.U. pisze że mam żądać zaświadczenia od uprawnionego przedsiębiorcy?

 

- a gdzie masz napisane, że to UDS ma robić zdjęcia zmian?

 

Mam wrażenie że dyskusja o zmianach zaczyna przypominać wymianę odbić w tenisie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w Dz.U. pisze że mam żądać zaświadczenia od uprawnionego przedsiębiorcy?

Masz to w ustawie PoRD

Art.66

4. Zabrania się:

6) dokonywania zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu, z wyjątkiem:

b) pojazdu, w którym zmian konstrukcyjnych dokonał przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w tym zakresie.

 

Jak to sprawdzisz jak nie na podstawie zaświadczenia?

A wystawiasz zaświadczenie z wynikiem P (pojazd spełnia wymagania techniczne art.66 ustawy). Czyli też dasz P jeśli zmian dokonał nie uprawniony przedsiębiorca?(bo skąd masz wiedzieć czy Pan X prowadzi działalność gospodarczą w tym zakresie?)

 

Oczywiście cały czas mówimy o zmianie rodzaju pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak robicie zmiany konstrukcyjne to żądacie od klienta zdjęć zmian ,czy sami je robicie?
Mi przywożą z firmy, która robi przeróbki :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz to w ustawie PoRD

Art.66

4. Zabrania się:

6) dokonywania zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu, z wyjątkiem:

b) pojazdu, w którym zmian konstrukcyjnych dokonał przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w tym zakresie.

 

Jak to sprawdzisz jak nie na podstawie zaświadczenia?

A wystawiasz zaświadczenie z wynikiem P (pojazd spełnia wymagania techniczne art.66 ustawy). Czyli też dasz P jeśli zmian dokonał nie uprawniony przedsiębiorca?(bo skąd masz wiedzieć czy Pan X prowadzi działalność gospodarczą w tym zakresie?)

 

Oczywiście cały czas mówimy o zmianie rodzaju pojazdu.

 

NIC DODAĆ NIC UJĄĆ

 

Polecam wszystkim przeczytać dwa razy, a nawet dziesięć ze zrozumieniem... Dopóki nie wszyscy zrozumieją, że zaświadczenie z badania nie tylko poświadcza wykonanie konkretnych czynności technicznych na SKP, ale również jest dokumentem urzędowym poświadczającym pewne dane to cóż... Zgody nie będzie... Tylko bez płaczu potem proszę...

Ta jedna sprawa jest niestety zawarta w art 66 PoRD wprost... Albo zdajemy sobie z tego sprawę, albo nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładamy, że przedsiębiorca (wyznaczony) posiada wyższe kompetencje niż diagnosta?

To po co DBT?

To może niech gość (przedsiębiorca) przerobi i klient z "bumagą" do WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładamy, że przedsiębiorca (wyznaczony) posiada wyższe kompetencje niż diagnosta?

To po co DBT?

 

Ale o czym Ty w ogóle mówisz?? Są pewne wymogi formalne i tyle!!

Rozumiem, że badanie na gaz protokołu TDT też mi zrobisz, bo na cholerę mi jakieś kwitki z TDT na stacji, jak liczy się badanie jako takie na SKP, a reszta diagnosty nie obchodzi. Tak?

Daj tylko adres swojej SKP - miałbym kilka badań dla Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi dokładnie o to, że jeżeli przeróbki są zrobione niezgodnie z przepisami, to stwierdza to UDS.

Natomiast dokument od przedsiębiorcy jest dla WK.

Jeśli jest coś źle zrobione , to dla mnie dokument od uprawnionego przedsiębiorcy jest wiesz do czego?

Zapraszam - żebyś się tylko nie zdziwił!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast dokument od przedsiębiorcy jest dla WK.

Moim zdaniem dla UDS ponieważ to diagnosta pisząc ,że pojazd spełnia wymagania art 66 musi wiedzieć że tych zmian dokonał uprawniony przedsiębiorca.

Przeczytaj dokładnie art 66.Czyli sprawdzasz pod względem technicznym i formalnym a nie tylko tylko technicznym.

 

[ Dodano: 01-07-2013, 10:41 ]

Jeśli jest coś źle zrobione , to dla mnie dokument od uprawnionego przedsiębiorcy jest wiesz do czego?

Tu się zgadzam.

I zauważ. Masz zaświadczenie od uprawnionego przedsiębiorcy i zmiany wykonane źle-wynik N (nie spełnia.....art.66)

Nie masz zaświadczenia od uprawnionego przedsiębiorcy a zmiany wykonane wzorowo-też N (nie spełnia....art.66)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi panowie , czy wpisanie sobie odpowiedniego PKD z czymś się wiąże - w sensie merytorycznej wiedzy?

Piekarz nie może mieć stosownego PKD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.