Skocz do zawartości

Zmiana z ciężarówki na osobówkę


arekkos

Rekomendowane odpowiedzi

Naruszono interwały badań i nie ma powrotu do systemu 3. 2 lata, rok!

A masz na to podstawę prawną? Bo ja jakoś nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz na to podstawę prawną? Bo ja jakoś nie mogę znaleźć.

Nie mam i daruj sobie szukanie, bo to tylko moje zdanie. :)

Tak samo jak w okresie pięcioletnim nie wyznaczę dwóch lat w pojeździe, które kiedyś tam było ciężarowe, następnie TAXI z LPG, później nauka jazdy L, a teraz osobowy jest.

Na rok i już!

Tylko jak to z dowodu wyczytać kiedy wszystkie adnotacje powykreślane, a dowód nowy, a jakże po wymianie, bo stary zapodział się. :D

Dobrej nocy życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Twoje. Je też tak uważam...

A jak postępujecie?Pytam bo jeszcze nie miałem takiego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak postępujecie?Pytam bo jeszcze nie miałem takiego przypadku.

Co by Ci tu odpowiedzieć...

Trza być czujnym na daty w dowodzie. Najczęściej są one zbieżne z datą pierwszej rejestracji i terminem pierwszego badania przed upływem trzech lat.

Ale jak Ci wbija gościu w dwa i pół roku, na przykład od daty pierwszej rejestracji za granicą i sugeruję, że należy mu się "przegląd na dwa lata" to należałoby info takie sprawdzić w wydziale komunikacji. Na bank wyjdzie, że auto pracowało w zagranicznej wypożyczalni albo inne podobne kwiatki. (Zarobkowy przewóz osób).

Klient przez trzy lata od nowości fury przyjeżdżał rok w rok do Ciebie taksówką, ale w trzecim biznes odwidział mu się, pozdejmował taxi-koguty i całą tą szemraną resztę łącznie z trwale (na magnes) umieszczonymi numerami bocznymi na drzwiach. :evil:

-I co, "klepniesz" na rok czy na dwa???

No chyba nie dasz się wkręcić, że po roku (bo zdjął "L") naciągniesz termin do trzech lat, a kolejny jaki dasz???

-Też na dwa??? :razz:

Jak jest czas i ochota (bo obowiązku nie ma) to dzwonić do rejestracji i pytać jak z dowodu nie idzie wyczytać, jak lęki i obawy to nie tykać, a jak jesteś swego pewny to smarować na dwie strony negatywa! :D

Zapewne czytałeś tu ostatniego newsa co wyrejestrowany pojazd na badanie przytargali z polskim dowodem i niemieckimi tablicami. :evil:

(Po prawdzie to nie wiem czy trafił on na stację - padło pytanie o badanie).

Trzeba było postawić toto na ławie, wykonać badanie, pobrać kasę, wystawić N-zaświadczenie i po sprawie, a na deser ten nieszczęsny dowód zatrzymać. :evil:

Sprawa w mig by się wyjaśniła i auto jak przystało z pozwoleniem czasowym i tymczasowymi tablicami wróciłoby na stację.

Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient przez trzy lata od nowości fury przyjeżdżał rok w rok do Ciebie taksówką, ale w trzecim biznes odwidział mu się, pozdejmował taxi-koguty i całą tą szemraną resztę łącznie z trwale (na magnes) umieszczonymi numerami bocznymi na drzwiach. :evil:

-I co, "klepniesz" na rok czy na dwa???

No chyba nie dasz się wkręcić, że po roku (bo zdjął "L") naciągniesz termin do trzech lat, a kolejny jaki dasz???

-Też na dwa???

No właśnie.... :?

Bo literalnie patrząc (według mnie) należałoby dać na dwa.Np.po roku demontuje L i wstawia się na OBT- termin 2lata,potem co roku.(czyli auto wstawiło się do przeglądu przed upływem trzech lat a następnie ma się wstawić nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania)

6. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego, a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania. Nie dotyczy to pojazdu przewożącego towary niebezpieczne, taksówki, pojazdu samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9, wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób, pojazdu marki "SAM", pojazdu zasilanego gazem, pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu używanego do nauki jazdy lub egzaminu państwowego, które podlegają corocznym badaniom technicznym.

 

Pojazd już nie jest L,TAXI,....-gdzie jest corocznie.

I literalnie czytając dotyczy go wtedy pierwsza część (ta pogrubiona).

Myślę że to kolejny kwiatek typu- motorower L -dwa czy rok :?

Ale to już nie w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I literalnie czytając dotyczy go wtedy pierwsza część (ta pogrubiona).

Literalnie jest to ustęp 6 zawierający zastrzeżenia dlaczego nie przeprowadza się badan corocznych wynikających bezpośrednio z ustępu 5, który z kolei wynika z ustępu 4 zawierającego tezy dla pojazdów nowych nie podlegającym badaniom opisanych w ustępie 3. :roll:

 

Literalnie to mamy 3. 2. 1. a nie 1. 2. 2. lub 1. 1. 1. 2. :evil:

 

 

Myślę że to kolejny kwiatek typu- motorower L -dwa czy rok

Co rok!!! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie. Motoroweru dotyczy ust. 7, czyli 3-2-2-2.

Oj tam... Oj tam...

Motorower jako motorower to owszem tak trzy, dwa, dwa...

ale jako motorower do nauki jazdy to rok, rok, rok...

Poza tym ja nie widzę nic złego w skracaniu badań. :evil:

Ale sza :x dobra. :)

Tak wiem o szóstym ustepie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten to zawsze mnie wylinkuje, że później do tematu wrócić nie umiem... :?

ale dzięki michal_k i Jacdiag,

bo motorowerkowi do nauki jazdy na bank sypnąłbym na roczek - znając swoje podejście do sprawy - nie naśladować. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam... Oj tam...

Motorower jako motorower to owszem tak trzy, dwa, dwa...

ale jako motorower do nauki jazdy to rok, rok, rok...

Poza tym ja nie widzę nic złego w skracaniu badań.

Ale sza dobra.

Tak wiem o szóstym ustepie.

Ja też się "podpinam". Co wciągałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

A ja mam takie pytanie seat cordoba kombi kupiony w polsce i klient ma w dowodzie 5 miejsc i samochod ciezarowy, kratke ma za tylna kanapa i chce ja zostawic bo jak wozi duzo zeczy to mu nic do przodu nie leci. I moje pytanie jak zrobic zmiane w tym przypadku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pytanie jak zrobic zmiane w tym przypadku ?
klient ma w dowodzie 5 miejsc i samochod ciezarowy, kratke ma za tylna kanapa i chce ja zostawic

:?

Jakie zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie seat cordoba kombi kupiony w polsce i klient ma w dowodzie 5 miejsc i samochod ciezarowy, kratke ma za tylna kanapa i chce ja zostawic bo jak wozi duzo zeczy to mu nic do przodu nie leci. I moje pytanie jak zrobic zmiane w tym przypadku ?

Że badany pojazd nie posiada stałej przegrody, o której mowa w art... wydzielającej część ładunkową od pasażerskiej.

Zdemontować, obfotografować, opisać.

 

Kurde miałem nie klikać tu :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że badany pojazd nie posiada stałej przegrody, o której mowa w art... wydzielającej część ładunkową od pasażerskiej.

Zdemontować, obfotografować, opisać.

Ale

klient ma w dowodzie 5 miejsc i samochod ciezarowy, kratke ma za tylna kanapa i chce ja zostawic

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient ma w dowodzie 5 miejsc i samochod ciezarowy, kratke ma za tylna kanapa i chce ja zostawic

 

 

Było juz poruszane wielokrotnie -kratka może zostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-kratka może zostać

 

Jeśli nic się nie zmienia (kratka zostaje) to co będzie zawierał opis zmian? Moim zdaniem wtedy samochód powinien zostać ciężarowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic się nie zmienia (kratka zostaje) to co będzie zawierał opis zmian? Moim zdaniem wtedy samochód powinien zostać ciężarowy.

 

Więc trzeba zgodnie z prawem obejść przepis i tak jak pisze e-eskape,

Zdemontować, obfotografować, opisać.

a potem już w osobówce

...zamont...

znaczy zamontować samemu i już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic się nie zmienia (kratka zostaje) to co będzie zawierał opis zmian? Moim zdaniem wtedy samochód powinien zostać ciężarowy.

Samochód z kratką może byc osobowy lub ciężarowy ,tylko ciężarowy powinien mieć 4 miejsca a nie 5.

Ten samochód z 5 miejscami nie powinien być sam. ciężarowym.

Niestety my diagności w takich sytuacjach jak ta musimy kłamać i kombinować , bo dla urzędnika liczy się niestety nie stan faktyczny ,tylko papierek z opisem wirtualnych zmian :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,tylko ciężarowy powinien mieć 4 miejsca a nie 5.

Ten samochód z 5 miejscami nie powinien być sam. ciężarowym.

 

To zależy od ładowności jaką dysponuje auto. Są auta które bez problemu spełniają warunki ciężarówki z 5-ma miejscami...

 

Niestety my diagności w takich sytuacjach jak ta musimy kłamać i kombinować , bo dla urzędnika liczy się niestety nie stan faktyczny ,tylko papierek z opisem wirtualnych zmian :razz:

 

Kto komu każe kłamać? Klient miech wymontuje kratę, robimy opis i zdjęcia, a co potem sobie zrobi to nie masz problem i nie nasza sprawa...

 

Robicie widły z igły i ubolewacie jacy to biedni jesteśmy. Ruszcie mózgownicą i do roboty a takie żale zostawmy emigrantom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód z kratką może byc osobowy lub ciężarowy ,tylko ciężarowy powinien mieć 4 miejsca a nie 5.
w samochodzie ciężarowym kat. N1 o nadwoziu rodzaju AB, AC, AF lub BB określona jest maksymalna liczba miejsc, także może mieć on 4 lub 5 a nawet i osiem (bez kierowcy) pod warunkiem, że:

P - ((M +75) + N x 68) ≥ N x 68, gdzie:

P - dopuszczalna masa całkowita pojazdu w kg,

M - masa własna pojazdu,

N - liczba miejsc, nie licząc miejsca kierowcy.

 

Kto komu każe kłamać? Klient miech wymontuje kratę, robimy opis i zdjęcia, a co potem sobie zrobi to nie masz problem i nie nasza sprawa...

 

Robicie widły z igły i ubolewacie jacy to biedni jesteśmy.

Bardzo pięknie i dosadnie kolega Psuj to ujął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do igieł z wideł jest jeszcze opcja fotele ino 2.

Samochód z kratką może byc osobowy lub ciężarowy ,tylko ciężarowy powinien mieć 4 miejsca a nie 5.

To wszystko dlatego, że Git-Planeta nad krajem tego lata na maxa daje.

38°C :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.