Skocz do zawartości

Zmiana z ciężarówki na osobówkę


arekkos

Rekomendowane odpowiedzi

Z posiadania przegrody są zwolnione TYLKO pojazdy zarejestrowane po dniu 29 kwietnia 2009r , objęte świadectwem homologacji typu pojazdu wydanym zgodnie z dyrektywą

Parlamentu Europejskiego i Rady 2007/46/WE z dnia 5 września 2007 r.

To miałem na myśli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, więc muszę zajrzeć do tej dyrektywy.

 

[ Dodano: 17-09-2013, 20:20 ]

o k... :roll: zajrzałem. może mi to ktoś przybliżyć. na SD są dostępne sys. elektroniczne gdzie można sprawdzic czy dany pojazd cięż. jest homologowany według tej dyrektywy. często się trafia taki pojazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie można sprawdzic czy dany pojazd cięż. jest homologowany według tej dyrektywy. często się trafia taki pojazd?

 

Najprościej, to jak lookniesz w DR takiej "osobówki ciężarowej" i zobaczysz nr homo PL to musi mieć kratę, a jak będzie "e" to nie musi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczysz nr homo PL to musi mieć kratę, a jak będzie "e" to nie musi...

_________________

 

A jak w DR nie będzie wpisana homologacja to jak postąpić? Łatwo stworzyć "głupi" przepis a potem jest problem z ich egzekwowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w DR nie będzie wpisana homologacja to jak postąpić?

 

Może będzie na TZ?

 

to jedno, a drugie w autach "salonowych" po 2009 r na pewno będzie :) A jeśli nie ma to pewnie przechodził zmiany konstrukcyjne i kratę też musi mieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc podsumowując ciężarówka zarej po raz 1. po 29.04.2009, ustaliłem, że jest homologowana zgodnie z w.w. dyrektywą musi mieć kratkę czy nie?

 

Jak ustaliłeś, to nie musi. Pytanie jak ustaliłeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Samochody ciężarowe objęte świadectwem homologacji typu pojazdu wydanym zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady 2007/46/WE z dnia 5 września 2007 r. ustanawiającą ramy dla homologacji pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, części i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów (Dz. Urz. UE L 263 z 09.10.2007, str. 1, z późn. zm.) i zarejestrowane po raz pierwszy po dniu 29 kwietnia 2009 r. mogą nie spełniać warunku, o którym mowa w § 8 ust. 4 pkt 7.

ustaliłem, że jest homologowana zgodnie z w.w. dyrektywą musi mieć kratkę czy nie?
Nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czysto teoretycznie chodziło mi o to czy musi mieć kratkę.nie wiem jak to ustalić. zadzwonię do gościa z PZMotu, prowadzi kursy dla DS może coś podpowie. jak coś ustalę to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwonię do gościa z PZMotu, prowadzi kursy dla DS może coś podpowie

 

A skąd On ma mieć taką wiedzę?? :lol:

Tu trzeba zwyczajnie sprawdzić w dokumentach lub na TZ jaką ma homo - i tyle. Żaden rzeczoznawca wszelkiej maści katalogów i wykazów w głowie nie ma, więc nie tędy droga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo e? Czy e7??

 

A może e11 ? A może e4 ? Zależy w jakim kraju uzyskał homologację. Chodzi mi o to, że jak uzyskał homologację krajową na ciężarówkę PL (a robi się to najczęściej w drugim etapie) to musi mieć kratę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwonię do gościa z PZMotu, prowadzi kursy dla DS może coś podpowie

 

A skąd On ma mieć taką wiedzę?? :lol:

Tu trzeba zwyczajnie sprawdzić w dokumentach lub na TZ jaką ma homo - i tyle. Żaden rzeczoznawca wszelkiej maści katalogów i wykazów w głowie nie ma, więc nie tędy droga...[/quote

nie jest rzeczoznawcą tylko UDS. nie zaszkodzi spytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest rzeczoznawcą tylko UDS. nie zaszkodzi spytać

Kto pyta nie błądzi, ale praktyka dowodzi, że forum z racji tego, że prezentuje punkt widzenia znacznej liczby osób daje bardziej wyczerpujące odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę ze nie zonk

chronisz takim zaświadczeniem własna d..... zresztą na egzaminie tez było pytanie rok temu o przebudowie pojazdu i 90 % ludków poległo chodziło sprintera blaszka który trafił na stacje i miał być używany po przebudowie jako autobus wprawione okna drzwi itd. pytanie jakie czynności dokonuje diagnosta oraz jakie dokumenty ma przedłożyć właściciel pojazdu miedzy innymi powinno paść słowo wyciąg z homologacji o oryginalnych punktach mocowania siedzeń i pasów i rachunek od przedsiębiorcy ten kto tak ujął to zdał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miedzy innymi powinno paść słowo wyciąg z homologacji o oryginalnych punktach mocowania siedzeń

 

A to jakim prawem???

 

I jak to dostać ??? :evil::evil::evil:

 

To diagnosta ocenia i bierze na klatę, że są oryginalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś w którym Dz. U są opisane dokumenty potrzebne przy zmianie konstrukcyjnej ?? Jakoś nie moge ich znaleźć a potrzebuje konkretnie info czy na zmiany ma być "oświadczenie" czy "zaświadczenie" bo w moim WK dzisiaj wykopano klienta z powodu złego nagłówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie moge ich znaleźć a potrzebuje konkretnie info czy na zmiany ma być "oświadczenie" czy "zaświadczenie"

Ustawa PoRD

 

4. Zabrania się:

6) dokonywania zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu, z wyjątkiem:

b) pojazdu, w którym zmian konstrukcyjnych dokonał przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś w którym Dz. U są opisane dokumenty potrzebne przy zmianie konstrukcyjnej

 

DzU z 2007 r. nr 137 poz 968

Rozporządzenie w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach

 

 

Par. 5 ust.5.

W przypadku zawiadomienia o wprowadzeniu w pojeździe zarejestrowanym zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu organ rejestrujący:

 

1) zamieszcza na dokumencie wystawionym przez przedsiębiorcę, o którym mowa w art. 66 ust. 4 pkt 6 lit. b ustawy, potwierdzającym dokonane zmiany konstrukcyjne zmieniające rodzaj pojazdu, adnotację o treści: "Zawiadomiono w dniu ... o zmianie rodzaju pojazdu, Nr rej. pojazdu ...", wpisując numer rejestracyjny pojazdu i datę zawiadomienia, oraz przystawia pieczątkę organu rejestrującego; wykonuje kserokopię dokumentu, po czym dokument ten zwraca właścicielowi pojazdu;

 

Nie precyzuje to jednak jaki to dokument ani nie określa jego wzoru.

Ja spotykam się z oświadczeniem przedsiębiorcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.