Skocz do zawartości

Wymagania dot. SKP - projekt MI z dnia 17/10/2005


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Kanały sobie wiadome :D

 

http://www.norcom.com.pl/download/stacja2000/prawo/projekty/NORCOM_skp_2005_10_10_projekt.pdf nowe rozporządzenie [PDF, 160 kB]

 

http://www.norcom.com.pl/download/stacja2000/prawo/projekty/NORCOM_skp_2005_10_17_nowela_projekt.pdf nowelizacja rozporządzenia [PDF, 76 kB]

 

Korzystajcie do woli !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to chory kraj!!

 

Po lekturze zamieszczonych przez jaśnie nam panującego Admina :D w/w projektów minimalna szerokość stanowiska na stacjach przeprowadzających badania pojazdów pow 3,5 t wzrosła z 6 do 6,2 m.

Słowem niektórzy z nas powinni już zaczynać rozpychać ściany :?:

 

Miejmy jednak nadzieję, że ktoś się jednak w porę poskrobie w przedziałek :)

 

I jeszcze jedno pytanie, czy z tego co jest tam zapisane wynika, że w strefie powierzchni pomocniczej mogą znajdowac się elementy konstrukcyjne budynku :?:

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dochodzi nam nowe urządzenie? Elektroniczny detektor gazów do badania nieszczelności gazowych. Rozumiem że taki elegencki z deklaracją zgodności i znaczkiem CE, bez certyfikatu ITS-u ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z naszych ustawodawców pomyślał o tym, iż do końca roku bardzo wiele SKP będzie musiało uzyskać od TDT poświadczenia. Mam nadzieję, że w przypadku zamiaru szybkiego (chociaż nic na to nie wskazuje) wprowadzenia nowych regulacji prawnych w zakresie wymogów odnoszących się do SKP, nie zapomną o przepisach przejściowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze zamieszczonych przez jaśnie nam panującego Admina w/w projektów minimalna szerokość stanowiska na stacjach przeprowadzających badania pojazdów pow 3,5 t wzrosła z 6 do 6,2 m.

 

Według moich obliczeń szerokość stanowiska to 5,2m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinno się zsumować szerokość ławy pomiarowej 2,8m, powierzchnię roboczą 2 x 0,7 i powierzchnię pomocniczą 2 x 1,0 m. Jak by nie liczyć daje to 6,2 m

Owszem zapis o powierzchni pomocniczej nie jest jednoznaczny bo nie ma podanego warunku, iż musi się ona znajdować po obu stronach. Jednak pośrednio (przynajmniej ja tak to interpretuje) wynika to z zapisu „powierzchnia pomocnicza może stanowić wspólną część sąsiadujących ze sobą stanowisk” a przecież urządzenia powinny znajdować się po lewej stronie ławy pomiarowej. Więc chyba jednak po obu stronach.

 

Właśnie jestem po rozmowach z dozorem technicznym w sprawie wątpliwości co do interpretacji zapisów.

Zgadnijcie panowie co usłyszałem? Otóż niezbyt miły pan raczył poinformować mnie, że urząd państwowy jaki on reprezentuje nie ma za zadanie udzielania informacji i że są oni zainteresowani wyłapywaniem jak najwięcej usterek!!!!!! Zgroza

Mam jedynie nadzieję, że jest to w skali kraju odosobniony przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedynie nadzieję, że jest to w skali kraju odosobniony przypadek.

Nadzieja matką ...

Pochwal się jeszcze, z jakim toto oddziałem miałeś niewątpliwy zaszczyt rozmawiać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uczy życie wolę byc przygotowany na tą gorszą wersję, a nie liczyć na dobry humor i przyjazna dla mnie interpretację niejednoznacznych zapisów. 8)

 

Zaszczyt to był niewątpliwy, jednak niesmak pozostał. :D

 

Admin pyta, Admin odpowiedz powinien otrzymać ;) zachodniopomorskie panie Norbercie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem zapis o powierzchni pomocniczej nie jest jednoznaczny bo nie ma podanego warunku, iż musi się ona znajdować po obu stronach. Jednak pośrednio (przynajmniej ja tak to interpretuje) wynika to z zapisu „powierzchnia pomocnicza może stanowić wspólną część sąsiadujących ze sobą stanowisk” a przecież urządzenia powinny znajdować się po lewej stronie ławy pomiarowej. Więc chyba jednak po obu stronach.

 

Interpretacja zapisu dotyczącego powierzchni pomocniczej "...jej łączna szerokość na całej długości kanału przeglądowego wynosząca co najmniej 1m powinna umożliwić rozmieszczenie urządzeń i przyrządów.", czyli masz np 0,3m z jednej i 0,7m z drugiej strony ławy - jest to minimum, oczywiście możesz mieć więcej.

Co do urządzeń gdzie to jest napisane, że powinny być umieszczone z lewej strony ławy pomiarowej?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze ustalenia!!!!

 

Rozporządzenie tak bardzo kontrowersyjne zostało właśnie dzis podpisane przez Ministra Infrastruktury

Trudno mi dokładnie powiedzieć w jakiej ostatecznej formie pozostało, ale jest już faktem.

 

Pozwoliłem sobie zadzwonić do źródła aby rozwiac wszystkie wątpliwości dotyczące wspomnianych wcześniej powierzchni.

Wymagana będzie jedna owierzchnia pomocnicza nie zaleznie z której strony.

Jeśli będa wda stanowiska nie oddzielone od siebie to wystarczy jedna wspólna pomiedzy nimi.

Dodatkowo w powierzchni pomocniczej mą znajdować się np. słupy budowlane, biurka itp.

Informacje pochodzą z TDT od pana Ryszarda Kamińskiego

 

a tak juz Norbercie na marginesie obiecuje poprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak juz Norbercie na marginesie obiecuje poprawę

:D

 

Rozporządzenie tak bardzo kontrowersyjne zostało właśnie dzis podpisane przez Ministra Infrastruktury

Trudno mi dokładnie powiedzieć w jakiej ostatecznej formie pozostało, ale jest już faktem.

Cóż - czekamy na to wszyscy !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak juz Norbercie na marginesie obiecuje poprawę

:D

 

Rozporządzenie tak bardzo kontrowersyjne zostało właśnie dzis podpisane przez Ministra Infrastruktury

Trudno mi dokładnie powiedzieć w jakiej ostatecznej formie pozostało, ale jest już faktem.

Cóż - czekamy na to wszyscy !!

 

I liczmy na to, że nie potrzebne będą żadne interpretacje - wcale się nie ździwię jeżeli wyjdzie na to że żle liczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Już od dłuzszego czasu robi się krecią robote dla SKP. Wiadomą rzecza jest, że większość stacji jest w rękach prywatnych przedsiębiorców. Za każdym razem kiedy wychodzi jakaś nowa ustawa w której mowa o wyposażeniu zawsze jest coś dokładane. Jak nie OBD to przejrzystość szyb. jak nie przejrzystość szyb do parę cenymetrów do ławy pomiarowej, bramy. W końcu robi się to już nudne.

Z drugiej strony to nie labolatorium i nie jest nam potrzebne "szkiełko i oko" namy niemałą praktykę w zawodzie. Moim skromnym zdaniem tu chodzi o wyciąganie kasy od przedsiębiorców bo gospodarka jest w zapaści. Każdy prowadzący jakąkolwiek działalność gospodarczą narzeka, że jest coraz gorzej bo podatki, ZUS itd wzrastają, a ludzie pensje mają takie same.

 

:D Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek napisał:

"Za każdym razem kiedy wychodzi jakaś nowa ustawa w której mowa o wyposażeniu zawsze jest coś dokładane. Jak nie OBD to przejrzystość szyb. jak nie przejrzystość szyb do parę cenymetrów do ławy pomiarowej."

 

to jest u nas " trwałość uregulowań prawnych". Takich i podobnych zmian przepisów przeżyliśmy wiele i pewnie jeszcze nie jedna "nowelizacja" nas czeka.

Ps. marzy się , żeby akt prawny działał kilka lat, a nie był zmieniany kilka razy w roku.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzy się , żeby akt prawny działał kilka lat, a nie był zmieniany kilka razy w roku.

 

Niedoczekanie Twoje ... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.