Skocz do zawartości

Światła dzienne DRL plus pozycyjne


Nix2

Rekomendowane odpowiedzi

jesli chodzi o mój przypadek to bylo tak, ze :
1. calkowicie wylaczone
2. przekrecam kluczyk palą się dzienne
3. wlaczam pozycje - swieca dzienne i wszystkie pozycje w aucie
4. wlaczam mijania - swieca pozycje w aucie + mijania + dzienne przygasaja i takze swieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Nix2

    12

  • Psuj

    10

  • Paprock

    8

  • biker100

    6

No w sumie problem sprowadza się do przygasania dziennych świateł w momencie załączenia świateł mijania. A jak wiadomo światła mijania zawsze świecą z pozycyjnymi w komplecie. Dalej jak wiadomo włączenie świateł mijania NIE jest możliwe jeżeli nie są włączone światła pozycyjne. No i jeszcze dalej wiadomo, że świateł pozycyjnych z przodu pojazdu może być dwa i nie więcej. To pozostaje pytanie po jakie licho przygaszone dzienne tworzą dodatkową parę świateł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Paprock napisał:

To pozostaje pytanie po jakie licho przygaszone dzienne tworzą dodatkową parę świateł?

Czyżby dla bajeru???

3 godziny temu, Paprock napisał:

No i jeszcze dalej wiadomo, że świateł pozycyjnych z przodu pojazdu może być dwa i nie więcej

Życie dowodzi, że producenci aut wprost tego zapisu nie stosują, bo bywają lamy, w których światło pozycyjne tworzą 2 okręci i jeszcze nad nimi jakiś świecący pasek i na to wszystko jest homo. 

Takich kwiatków jest więcej, bo jeszcze bywają światła pozycyjne z tyłu w postaci świecącego pasa przez całą szerokość pojazdu z niewielka przerwa po środku, albo kierunkowskazy w postaci linijki świetlnej - ktoś to wszytko homologuje a zatem odpowiednie regulacje prawne zapewne istnieją ale dużo wody upłynie zanim trafią do naszych przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Jeszcze raz podbiję kotleta, choć od ostatniego postu 4 lata minęły 😆

Dostałem do Peugeota 206 jakieś lampy tuningowe (główne) firmy Sonar, wyciągnięte ze złomowanego auta. W środku reflektor drogowych na H1, soczewka do mijania na H1 i  linijka LED-ów. I nic więcej.

I teraz hit - na kloszu bita homologacja z oznaczeniami "A", "RL", "HC/R" 😅

To teraz DRL=pozycyjne? Czy jak to mam rozumieć? Bo nie jestem pewien jak to podłączyć nawet w tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dominik_z napisał:

To Oznacza "Daytime running lights"  Czyli Światła do jazdy dziennej a nie pozycyjne

Ja wiem co to znaczy. 

Chodzi mi o to że na kloszu reflektora są oznaczenia 4 typów świateł, a faktycznie są tylko 3 oddzielne źródła światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Radhezz napisał:

To teraz DRL=pozycyjne? Czy jak to mam rozumieć? Bo nie jestem pewien jak to podłączyć nawet w tej sytuacji.

A tam kabelki zabrało, czy o co kaman?

Zapiąć wtyczki i sprawdzić co i jak to świeci, bo cała tajemnica (pozycyjne/dzienne) może być skryta na odcinku od lampy do przełącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Paprock napisał:

A tam kabelki zabrało, czy o co kaman?

Zapiąć wtyczki i sprawdzić co i jak to świeci, bo cała tajemnica (pozycyjne/dzienne) może być skryta na odcinku od lampy do przełącznika.

Patrzyłem na to - akurat kable od LED-ów są odcięte i nie wiadomo pod co to było podłączone. I raczej na piechotę nie dojdę czy jest tam jakaś opcja zmiany intensywności czy coś, bo jest jakaś elektronika przy samej lampie, ale zalana. Chociaż nie widzę tam żadnego połączenia z lampami głównymi. Chyba trzeba będzie spróbować jakość dostać instrukcję producenta, ew. zajrzeć do homologacji.

Swoją drogą tutaj pytałem, bo myślałem że może w nowych autach przednie pozycyjne i DRL to fizycznie to samo źródło światła - co by generalnie wyjaśniło mi sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Radhezz napisał:

Swoją drogą tutaj pytałem, bo myślałem że może w nowych autach przednie pozycyjne i DRL to fizycznie to samo źródło światła - co by generalnie wyjaśniło mi sytuację.

Obstawiam takie właśnie rozwiązanie.

  • Piwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nawet osobnego kabla do zapalania świateł do jazdy dziennej mogą nie mięć, bo samo włączenie świateł pozycyjnych może zmniejszać jasność świateł do jazdy dziennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Radhezz napisał:

a faktycznie są tylko 3 oddzielne źródła

Czyli światło pozycyjne/ DRL sterowane jest za pomocą sterownika który zmienia napięcie podawane do źródła światła w zależności od położenia przełącznika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.