Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

danielg539

Sfałszowane oznaczenie homologacyjne

Polecane posty

danielg539

Na rynku jest dostępna mnogość różnego rodzaju świateł do jazdy dziennej. Jakość znacznej częsci z nich pozostawia wiele do życzenia. Jak Waszym zdaniem powinien postapić diagnosta gdy podczas OBT zauważy, że pomimo iż lampy posiadają oznaczenie homologacyjne, to bez wątpienia nie spełniają wymagań odnośnie światłości (potrafią świecić słabiej niż swiatła pozycyjne), czy barwy światła, która np.bywa wręcz niebieska o zakłuceniach elektromagnetycznych nie wspominająć.

Niewątpliwie lampy takie mają sfałszowane oznaczenia homologacyjne.

1. Czy istnieje jakiś sposób na sprawdzenie czy homologacje na dany peodukt została wydana?

2. Czy producent, importer, sprzedawca na żadanie nabywcy jest obowiązany udostępnić dokument potwierdzający homologację?

3. W czyjej gesti jest wycofywanie, czy niedopuszczanie do obrotu takimi produktami?

Wiem, że na ten temat było spotkanie w ITS-ie i z tego co słyszałem to konkluzja była taka, że ITS wie o całym procederze ale jakiejś konkretnej reakcji w tym kierunku nie należy się spodziewać :(

blakop

Trzy pytania, a przecież sam sobie na nie odpowiedziałeś Daniel :)

ITS wie o całym procederze ale jakiejś konkretnej reakcji w tym kierunku nie należy się spodziewać :(

danielg539
Trzy pytania, a przecież sam sobie na nie odpowiedziałeś Daniel

Czyli bezprwie górą.

Może jednak ktośz Was drążył ten temat i dowiedział się co nieco na ten temat???

eborg

A czy koniecznie powinniśmy?

DARIO64

Już od dawna mówię że wtryskarka w stodole zrobi znaki jakie tylko chcesz a "drukarnia" opakowanie i dokumenty dowolnego producenta. W/g mnie ciężko będzie to wyeliminować.

danielg539

Dokładnie tak Darku, ale jeśli ściga się za podrabianie znaków towarowych to tym bardziej powinno się ścigać za podrabianie znaków homologacyjnych. Ciekaw jestem, czy policja zainteresowała by się tym problemem?

blakop

na forum kiedys był poradnik jak poznać prawdziwe i fałszywe CE

danielg539

Jakoś nie mogę znaleźć, może ktoś pomoże?

Psuj
na forum kiedys był poradnik jak poznać prawdziwe i fałszywe CE

Nie fałszywe, tylko chińskie oznaczenie podobne do CE a oznaczające co innego. Tu mowa o wyglądających tak samo jak oryginalne, ale bez faktycznego nadania przez organ dopuszczający...

A tu chińskie CE

China%20Export.jpg

Paprock

CE = Cwaniaki Ech :evil:

China Export = CE

Ale to i jak dobrze, że po swojemu nie piszą.

danielg539

Dzięki Grzegorz Łódź, choć to informacje raczej dla laików.

Qnick

Swoją drogą ciekawa strona z jednej strony pouczają jak mają być zamontowane światła dzienne zgodnie z prawem, a z drugiej strony sprzedają "Xenony do samodzielnego montażu w reflektor" które pewnie wg. nich też są zgodne z przepisami :razz::razz:

Grzegorz Łódź
choć to informacje raczej dla laików.

Przepraszam przeglądałem na szybko i rzucił mi się w oczy jakiś "wzór"certyfikatu(czy jakiś inny) Przyznam nie czytałem całego.Chciałem pomóc,ale....

A Ty myślałeś że Cię uważam za laika? :razz:

No co TY nawet mi to przez myśl nie przeszło :)

danielg539

Grzesiu spoko. Takie to już zboczenie, że jak informacje nie pochodzą z dzienników ustaw lub innych przepisów albo nie zawierają podanej podstawy prawnej to nie traktuję ich nazbyt poważnie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.