Skocz do zawartości

Sfałszowane oznaczenie homologacyjne


danielg539

Rekomendowane odpowiedzi

Na rynku jest dostępna mnogość różnego rodzaju świateł do jazdy dziennej. Jakość znacznej częsci z nich pozostawia wiele do życzenia. Jak Waszym zdaniem powinien postapić diagnosta gdy podczas OBT zauważy, że pomimo iż lampy posiadają oznaczenie homologacyjne, to bez wątpienia nie spełniają wymagań odnośnie światłości (potrafią świecić słabiej niż swiatła pozycyjne), czy barwy światła, która np.bywa wręcz niebieska o zakłuceniach elektromagnetycznych nie wspominająć.

Niewątpliwie lampy takie mają sfałszowane oznaczenia homologacyjne.

1. Czy istnieje jakiś sposób na sprawdzenie czy homologacje na dany peodukt została wydana?

2. Czy producent, importer, sprzedawca na żadanie nabywcy jest obowiązany udostępnić dokument potwierdzający homologację?

3. W czyjej gesti jest wycofywanie, czy niedopuszczanie do obrotu takimi produktami?

Wiem, że na ten temat było spotkanie w ITS-ie i z tego co słyszałem to konkluzja była taka, że ITS wie o całym procederze ale jakiejś konkretnej reakcji w tym kierunku nie należy się spodziewać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy pytania, a przecież sam sobie na nie odpowiedziałeś Daniel :)

 

ITS wie o całym procederze ale jakiejś konkretnej reakcji w tym kierunku nie należy się spodziewać :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy pytania, a przecież sam sobie na nie odpowiedziałeś Daniel

Czyli bezprwie górą.

Może jednak ktośz Was drążył ten temat i dowiedział się co nieco na ten temat???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od dawna mówię że wtryskarka w stodole zrobi znaki jakie tylko chcesz a "drukarnia" opakowanie i dokumenty dowolnego producenta. W/g mnie ciężko będzie to wyeliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak Darku, ale jeśli ściga się za podrabianie znaków towarowych to tym bardziej powinno się ścigać za podrabianie znaków homologacyjnych. Ciekaw jestem, czy policja zainteresowała by się tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop napisał:
na forum kiedys był poradnik jak poznać prawdziwe i fałszywe CE

 

Nie fałszywe, tylko chińskie oznaczenie podobne do CE a oznaczające co innego. Tu mowa o wyglądających tak samo jak oryginalne, ale bez faktycznego nadania przez organ dopuszczający...

 

prawidlowe_oznakowanie_ce.jpg

 

A tu chińskie CE

logo_china_export.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć to informacje raczej dla laików.

Przepraszam przeglądałem na szybko i rzucił mi się w oczy jakiś "wzór"certyfikatu(czy jakiś inny) Przyznam nie czytałem całego.Chciałem pomóc,ale....

A Ty myślałeś że Cię uważam za laika? :razz:

No co TY nawet mi to przez myśl nie przeszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu spoko. Takie to już zboczenie, że jak informacje nie pochodzą z dzienników ustaw lub innych przepisów albo nie zawierają podanej podstawy prawnej to nie traktuję ich nazbyt poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.