Skocz do zawartości

Nowe ADR-y


Psuj

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie za 100 pkt.

 

Czy nowe Adr-y można mieć w formie elektronicznej czy trzeba mieć książki na skp?

 

Tak forma elektroniczna też przeszedłem odbiór świeżutki bo w środę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADR są ogłaszane w dziennikach ustaw - a dzienniki ustaw od stycznia 2012 r. są ogłaszane wyłącznie w formie elektronicznej - a zatem nie tylko ADR, ale każdy akt normatywny, którego posiadania wymaga się na stacji może być w formie elektronicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zatem nie tylko ADR, ale każdy akt normatywny, którego posiadania wymaga się na stacji może być w formie elektronicznej.

 

No już wcześniej uznawano elektroniczne, ale ADR-y trzeba było mieć książkowe. Stąd moje pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już wcześniej uznawano elektroniczne, ale ADR-y trzeba było mieć książkowe.

Ja ADR-y od 2009r miałem w wersji elektronicznej i było zawsze ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , jakie są zmiany w nowych ADR.

Ja znalazłem w Wyposażeniu przeciwpożarowym 8.1.4.1.

 

Moim zdaniem nie ma zmiany tylko przedstawili to w formie tabelki :)

 

[ Dodano: 30-07-2013, 00:26 ]

Tak przy okazji może się przyda :)

ADR2013-2015cz9.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem nie ma zmiany tylko przedstawili to w formie tabelki :)

 

Masz racje , myślałem że jest zmiana w minimalnej ilości gaśnic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze zmiany

 

CZĘŚĆ 9: Wymagania dotyczące konstrukcji i dopuszczenia pojazdów

Najistotniejsze zmiany wprowadzone do tej części dotyczą wymagań technicznych dla pojazdów przewożących materiały wybuchowe w cysternach. Wymagania techniczne dla pojazdów przewożących materiały wybuchowe w cysternach Towar klasy 1 o numerze UN 0331 (materiał wybuchowy kruszący typu B) został dopuszczony do przewozu w cysternach ADR o kodzie S2.65AN(+). W związku z tym, dodano nowy rozdział 9.7.9 zawierający dodatkowe wymagania dla pojazdów EX/III przewożących wymienione cysterny. Pojazdy takie powinny być wyposażone w automatyczne urządzenia gaśnicze w przedziale silnikowym oraz w metalowe nadkola chroniące ładunek w przypadku zapalenia się opon.

ADR 2013-2015 zmiany.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

To też zależy od tego jaki UN maja takie sztuki przesyłki. Czasami Gaspol wozi butle gazowe dłużycami a zatem wolno. Najlepiej skontaktuj się z doradcą ADR to dokładnie wyjaśni Ci czy dany towar mozna przewozić dłużycą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam sie bo przygotowuje sie do egzaminu praktycznego a słyszałem ze i takie pytania padają czy można wozić dluzycą materialy niebezpieczne czyli jak widziałeś takie rozwiązania to znaczy ze mozna, ogolnie już nie wynikajac jaki UN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi czy taka przyczepa można wozić adr w sztukach przesyłki

 

Można.

 

Zastanawiam się tylko po co przerabiać takowe coś pod kątem ADR, skoro w sztukach przesyłki nie musi mieć świadectwa ADR jeśli są to przesyłki w klasach od 2 do 9 ?

Przecież ma mieć tylko zrobiony zakres OBT

 

Przynajmniej tak mnie uczono podczas kursu.

Czyzby coś się w tej materii zmieniło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.