Skocz do zawartości

światła do jazdy dziennej


szwedzki1

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego reportażu wynika, że nawet w VW T5 fabryczne swiatła DRL są nielegalne i niebezpieczne. Do żadnego samochodu nie podeszli i nie sprawdzili czy jest homologacja, czy jej nie ma, bo za to powinni się zabrać, że z chin przypływają takie "cuda" co homo jest grawerowane nielegalnie. A "Kowalski" jak widzi, że jest homologacja to znaczy, że wszystko ok i w d....pie ma że świecą jak świetlik w letni wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    15

  • Paprock

    14

  • Psuj

    10

  • adam1501

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

gdyby na co dzień służby robiły co do nich należy nie widywalibyśmy takich kwiatków na drogach,

Gdyby wszyscy diagności robili swoje, też byłoby kapkę inaczej,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby na co dzień służby robiły co do nich należy nie widywalibyśmy takich kwiatków na drogach,

Gdyby wszyscy diagności robili swoje, też byłoby kapkę inaczej,,,

 

Nieprawidłowe światła do jazdy dziennej, zdemontowane dla potrzeb OBT, właściciel może zawsze na powrót założyć, bo w końcu jak już je kupił, to wątpię żeby je tak łatwo wyrzucił...

 

Natomiast co do OBT, to pewnie nie raz słyszałeś argument właściciela, że "policja się tego nie czepia"... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast co do OBT, to pewnie nie raz słyszałeś argument właściciela, że "policja się tego nie czepia"...

Oczywiście masz rację, jednak znam diagnostów, którzy nic nie słyszeli o zał. nr 6, zatem czego mogą wymagać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ednak znam diagnostów, którzy nic nie słyszeli o zał. nr 6, zatem czego mogą wymagać ?

no to może powinni zgłosić się do lekarza od uszu :lol:

natomiast wymogi, odnośnie świateł dziennych, są od lat i nie zmieniły się aż na tyle, żeby nie wiedzieć czego wymagać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież sprawny samochód go bez problemu naładuje bo tak to przewidział producent.

Nie tylko o akumulator chodzi ale też i o zużycie paliwa czy przepalone żarówki nie wspominając o "wypalaniu się" reflektorów gdy w upalnym dniu stoimy w korkach z włączonymi światłami mijania. W sumie to rocznie można zaoszczędzić nawet ze 200-300 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam, w nowej Renault Megane światła do jazdy dziennej są fabrycznie zainstalowane w atrapie między reflektorami a odległość miedzy nimi to ok 50 cm .Jak to się ma do warunków rozmieszczenia świateł?Czyli jak pojawi się taki na badaniu to wynik N ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi się obiło

Obiło Ci się tu na forum.

że ten odstęp 60 cm nie obowiązuje,chyba w jakiejś Dyrektywie

Chodzi o regulamin 48,jak dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o regulamin 48,jak dobrze pamiętam.

Obaj dobrze pamiętacie, w dyrektywie z 6 grudnia 2012 zrezygnowano z odległości 400 mm od bocznego obrysu, natomiast 600 pomiędzy oraz 250 od podłoża pozostało.

Jeśli była kolejna zmiana to nie jestem na bieżąco ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyrektywa... dyrektywa... i dyrektywa, a co na to rozporządzenie nasze???

7) Jeżeli szerokość pojazdu nie przekracza 1,3 m (1,4 m dla światła hamowania "stop" i pozycyjnego tylnego ciągnika),

odległość ta może być zmniejszona do 400 mm (dla ciągnika min. 500 mm).

Czy te Renówki to ciągniki, czy wąskie jak sznurówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie wiemy czy te dzienne są fabrycznie montowane ,,,
- śmiem twierdzić, że nie. Patrząc na ewolucję tych świateł można wysnuć tezę, iż światła dzienne rozstawiane są przez producentów jak najszerzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiem twierdzić, że nie

Też w to nie wierzę, wiedząc jakiej jakości światła i w jaki sposób montują salony, poza tym 50 cm to mniej niż długość tablicy rejestracyjnej,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzeglądałem trochę fotek na necie i wszystkie meganki z fabrycznymi dziennymi miały poniżej świateł mijania na tej samej szerokości co zwykłe lampy. Na pewno więcej niż 60cm od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam wszystkich ale pomyliłem modele chodzi oczywiście o nowe clio a nie megane,jak spojrzy się centralnie od przodu to światła pokrywają się z szerokością tablicy rej. a nawet są bardziej wąsko niż tablica

Renault-Clio---car-review-008.jpg.28981f960e21e5237eb099af1ab66cc7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak spojrzy się centralnie od przodu to światła pokrywają się z szerokością tablicy rej. a nawet są bardziej wąsko niż tablica
- spojrzałem, zmierzyłem i zapewniam, że jest OK ;)

Clio.jpg.cbbfc3910fca5f74107612acaf0a07a8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jeszcze raz
- Cię proszę weź nie świruj. ;) Szacun i bez urazy. :ok

Sąsiadka mnie opiórkałą, że z miarką wkoło jej nowej furki latam i depczę trawnik na dodatek... papciem. :evil:

Wskazałem najprostszy warsztatowy sposób oceny poprawności rozmieszczenia świateł. Się nie ma co o milimetry ścierać.

Proszę bardzo, szczegółowo i literalnie załącznik numer 6 do 951 podaje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.