Skocz do zawartości

PC po terminie


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Robić okresowe czy ważność PC przedłużyć???

Nadmienię, że posiadacz był wcześniej w urzędzie to mu powiedziano, iż nie przedłuża, bo termin badań minął dokładnie 25 lipca.

Czyli wystawiając PC dnia 1 lipca jakby "ważność badań" do 31 przeciągnęli, a jak przedłużyć ważność samego dokumentu to już nie da się.

PC.JPG.de20464e8fc951922507487a160f6540.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    11

  • blakop

    9

  • Paprock

    8

  • JANUSZ60

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie dzwonię i robię jeszcze kłopotów nie było

 

Nie dzwonię nie robię i jeszcze kłopotów nie było :-P:-D

 

dzisiaj :

klientka prosi o bt,

PC ważne do 30.06.2013

Nie wykonam bt ....ale ta pani w starostwie mówiła że są tacy co robią i może ktoś zrobi...... :razz:

i jeszcze mówiła że nie przedłuży PC ..tylko wyda jakieś czerwone tablice :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzwonię i robię jeszcze kłopotów nie było.

Bo jeśli to swój stary klient, któremu po prostu zeszło to kłopotów raczej nie będzie.Chodzi o auto obce, gdzie może się zdarzyć, że WK z jakiegoś powodu odmówił rejestracji,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzwonię nie robię i jeszcze kłopotów nie było

 

Można i tak

 

Bo jeśli to swój stary klient, któremu po prostu zeszło to kłopotów raczej nie będzie.Chodzi o auto obce, gdzie może się zdarzyć, że WK z jakiegoś powodu odmówił rejestracji,,,

 

Zauważyłem jakąś dziwną zależność że im WK dalej od SKP tym wymagania w WK są mniejsze np. SKP z miasta "X" nie robiły OBT z pokwitowania Policji tylko PC i TTR, ale SKP spoza "miasta X" już mogły robić OBT z pokwitowania i nie było problemu w tym samym WK :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taka trochę kołomyja...

Ten dokument powinno się w ramki oprawić i w "muzeum paradoksu" za darmo udostępnić!!!

Ani w nim terminu badania (zgaduj-zgadula... dzwon-wydzwaniaj... diagnosta-telefonista), uszkodzonym autem po legalu można tarabanić się do warsztatu.

Cel wydania powyższego ma z badaniem, aż za wiele wspólnego...

No i niewykonalna możliwość przedłużenia owego tak jak to stoi w:

Art. 74.

3. Czasowej rejestracji dokonuje się na okres nieprzekraczający 30 dni, z zastrzeżeniem ust. 4.

Termin ten może być jednorazowo przedłużony o 14 dni w celu wyjaśnienia spraw związanych z rejestracją pojazdu.

A cel wydania pozwolenia to:

Art. 74. 2.

1) z urzędu - po złożeniu wniosku o rejestrację pojazdu;

 

:evil: W nic nie wnikać zamknąć ślepia i ino klepać! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na pokwitowaniu za zatrzymany DR bez terminu ważności to robisz?

jeżeli jest określony termin najczęściej nie ma, policjant może zezwolić na używanie pojazdu przez czas nieprzekraczający 7 dni, określając warunki tego używania w pokwitowaniu. Zezwolenie dotyczy przypadków za wyjątkiem zagrażania bezpieczeństwu po wypadku drogowym lub narusza wymagania ochrony środowiska bądź też kierowca porusza się bez ubezpieczenia OC. W tych 3 przypadkach dowód zostaje zatrzymany bez limitu czasowego. Więc nie widzę przeszkód na wykonanie DBT na pokwitowaniu za zatrzymany DR bez określonego terminu ważności rzeczowego pokwitowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wisienka na torcik z bliźniaczego tematu. :)

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=13158&postdays=0&postorder=asc&highlight=terminie+wa%BFno%B6ci&start=0

Zacytuje fragment wytycznych WK z interpretacją...:

"....pojazd przedstawiany do badania technicznego ma być zarejestrowany. Nie moŜna zatem uznać tego warunku za spełniony w sytuacji, w której pojazd podczas wykonywania badania technicznego posiada nieważne pozwolenie czasowe. Zgodnie ze stanowiskiem Sądu Najwyższego z dnia 11 sierpnia 1983r. pojazd zaopatrzony w tablice rejestracyjne i pozwolenie czasowe, przez czas w nim oznaczony, jest pojazdem zarejestrowanym. A więc a contrario (przeciwnie),po upływie tego terminu, nie jest pojazdem zarejestrowanym.....|"

Jak PC nie przedłużą oraz celu wydania nie poprawią (dopiszą) to trza będzie okresowe przed pierwszą trzasnąć. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie widzę przeszkód na wykonanie DBT na pokwitowaniu za zatrzymany DR bez określonego terminu ważności rzeczowego pokwitowania.

 

A z określonym terminem, ale po jego upływie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie widzę przeszkód na wykonanie DBT na pokwitowaniu za zatrzymany DR bez określonego terminu ważności rzeczowego pokwitowania.

 

A z określonym terminem, ale po jego upływie?

 

Myślę,że pokwitowanie za zatrzymany DR swą ważnośc zachowuje cały czas, a termin w nim określony dotyczy tylko zezwolenia na poruszanie sie pojazdem przez ten określony czas.A więc DBT na pokwitowaniu można wykonać w każdym czasie(przecież naprawa może czasem potrwać bardzo długo) Jeśli chodzi o PC to jest tam jasno określony termin jego ważności,więc są i podstawy do odmowy BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis jasno też wskazuje, że po upływie ważności PC należy zwrócić do organu. Nie ma oczywiście określonych sankcji za niedokonanie tego, choć jest na pewno uchybieniem urzędu, który po upływie tego terminu i braku reakcji ze strony klienta nie wzywa z urzędu do zwrotu tablic (W Poznaniu już by to nie przeszło).

Zatem posługiwanie się tym pozwoleniem po terminie jego ważności może przestępstwem bym nie nazwał, ale z pewnością jest działaniem niezgodnym z prawem.

Nie będę polemizował z cytowanymi tu wyrokami, bo skoro nie ma definicji rejestracji jako takiej, to i trudno powiedzieć co to znaczy "zarejestrowany" (w moim odczuciu zarejestrowany, to nie to samo co dopuszczony do ruchu i nie można tu stawiać znaku równości, bo łatwo dojdziemy do licznych paradoksów w obecnym stanie prawnym). Niemniej jednak po upływie ważności klient NIE POWINIEN się posługiwać tym dokumentem, co można łatwo wskazać. A skoro nie powinien, to...? :)

 

Ale osobiście nigdy mi nie przeszkadzało zrobienie OBT w taki sposób. Nie słyszałem też o żadnych konsekwencjach wobec diagnostów za takie działania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzę żadnych przeszkód.

a jako ciekawostke powiem że mam w zasięgu 4 wydziały komunikacji i mam pół na pół. Czyli na 2 bez problemu a na 2 nawet nie próbuje bo i tak nie uznaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś tel ze starostwa że dopuściłem pojazd na nieważnym PC i czegoś tam nie ustaliłem. Odesłałem panią do lektury PoRD jaki dokument dopuszcza do ruchu a ustalam na wniosek klienta albo ze skierowania. Ja szukam czasami pół godziny czegoś a potem w DR i tak puste pole a i telefony się zdarzały że w karcie mają coś innego, to skoro macie dlaczego nie piszecie w DR. Więcej nie miałem uwag że coś dopuściłem. Zdarzyło mi się po tym że pogoniłem klienta bo miał PC 1,5 roku przeterminowane a jakieś kilkudniowe to robimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się po tym że pogoniłem klienta bo miał PC 1,5 roku przeterminowane a jakieś kilkudniowe to robimy.

 

też myśle,że zrobienie takiego BT(mam na myśli te kilkudniowe) nie jest wykroczeniem,aczkolwiek informuje klienta,żeby nie miał pretensji jeśli będzie musiał jeszcze raz wykonać BT. Decyzja w takim przypadku powinna należec do pracownika WK,który określi czy zaszły jakieś okoliczności,ze nie można uznac badania zrobionego na nieważnym już PC czy też nie ma przeciwwskazań.

 

Natomiast nie prawdą jest,że to diagnosta dopuszcza pojazd do ruchu z nieważnym PC,diagnosta sprawdza tylko stan techniczny pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnosta sprawdza tylko stan techniczny pojazdu

 

Wykorzystując do tego nieważne dokumenty pojazdu, którymi właściciel nie ma prawa się już posługiwać do identyfikacji 8)

No ale przecież wiadomo - kilka dni nie oznacza od razu, że są nieważne. To musi więcej czasu upłynąć... Kilka dni to nic. To tak samo jak z sygnalizacją - to też reguluje PoRD. Wszyscy wiemy przecież, że jak się zapali żółte, to to nie jest od razu żółte - w pierwszych trzech, czterech sekundach (może dłużej?) to jest jeszcze "późne zielone" :evil:

 

 

Polska mentalność...

 

Błagam Was - róbcie jak uważacie po swojemu. Tylk nie próbujcie wmawiać sobie i innym, że to zgodne z prawem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.