Skocz do zawartości

PC po terminie


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Tylk nie próbujcie wmawiać sobie i innym, że to zgodne z prawem ;)

A nie pomyślałeś, że to może prawo jest do dupy i dlatego my, często za namową WK łamiemy je, aby być jeszcze choć kapkę ludźmi dla klientów ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    11

  • blakop

    9

  • Paprock

    8

  • JANUSZ60

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

A nie pomyślałeś, że to może prawo jest do dupy i dlatego my, często za namową WK łamiemy je, aby być jeszcze choć kapkę ludźmi dla klientów ???

- czyli wraz z klientem w końcu traficie do :x i wytłumaczenia nie znajdziecie na to.

 

Masz miękkie serce to musisz mieć twardą .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wykorzystując do tego nieważne dokumenty pojazdu, którymi właściciel nie ma prawa się już posługiwać do identyfikacji 8)

No ale przecież wiadomo - kilka dni nie oznacza od razu, że są nieważne. To musi więcej czasu upłynąć... Kilka dni to nic. To tak samo jak z sygnalizacją - to też reguluje PoRD. Wszyscy wiemy przecież, że jak się zapali żółte, to to nie jest od razu żółte - w pierwszych trzech, czterech sekundach (może dłużej?) to jest jeszcze "późne zielone" :evil:

 

 

Polska mentalność...

 

Błagam Was - róbcie jak uważacie po swojemu. Tylk nie próbujcie wmawiać sobie i innym, że to zgodne z prawem ;)

Masz rację że niezgodne ale sam napisałeś:

osobiście nigdy mi nie przeszkadzało zrobienie OBT w taki sposób.

Uważam że jesteś tu trochę Twojej winy bo wiedziałeś i nie reagowałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylk nie próbujcie wmawiać sobie i innym, że to zgodne z prawem ;)

 

To klient powinien zwrócić PC do urzędu i to tylko jego sprawa. Diagnosta ma dokument, więc wykonuje badanie, nawet po terminie ważności i naprawdę nie widzę tu żadnego przestępstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta ma dokument, więc wykonuje badanie, nawet po terminie ważności

 

Czy coś załatwisz w banku ja Ci się skończy ważność dowodu osobistego??

Też nie widzę tu przestępstwa,ale możesz go sobie powiesić w wiadomym miejscu ;) bo nic nie załatwisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś załatwisz w banku ja Ci się skończy ważność dowodu osobistego??

 

No jasne - w banku internetowym :P

 

Też nie widzę tu przestępstwa,ale możesz go sobie powiesić w wiadomym miejscu ;) bo nic nie załatwisz

 

Toteż nikt nikogo nie zmusza do wykonania OBT na przeterminowanym PC, a klient może jechać do konkurencji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno chyba jednoznacznie powiedzieć jak do tego podszedłby taki czy inny organ w razie W. Nie jest to takie proste myślę. Łatwo pokusić się o tezę, że PC dopuszcza pojazd do ruchu tylko w wyznaczonym terminie. Czyli potem auto już dopuszczone nie jest, a z przedstawionych dokumentów jasno wynika, że owo PC nie powinno już funkcjonować w obiegu prawno-administracyjnym itd... A diagnosta to nie cieć na parkingu za przeproszeniem, tylko funkcjonariusz publiczny tak naprawdę...

 

Powtarzam - ja też czasami pomykam na żółtym i robię jeszcze parę innych spraw. 90 km/h też przekraczam. I też uważam, że np. 95 km/h dajmy na to to jeszcze nie zbrodnia. Ale też nie próbuję tego w zaparte sankcjonować jak co niektórzy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo pokusić się o tezę, że PC dopuszcza pojazd do ruchu tylko w wyznaczonym terminie. Czyli potem auto już dopuszczone nie jest, a z przedstawionych dokumentów jasno wynika, że owo PC nie powinno już funkcjonować w obiegu prawno-administracyjnym itd...

 

Według mnie można to porównać do ważności protokołu TDT na zbiornik LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a klient może jechać do konkurencji ;)
Michał z całym szacunkiem niech jedzie, mój spokój wewnętrzny oraz snu bezcenny. Każdy z nas ma inne poczucie odpowiedzialności etc. Jeżeli mowa o konkurencji to powinniśmy mówić o zdrowej konkurencji gdzie respektowane jest prawo (nawet i kulawe), a nie szukanie jak tu by je ominąć - bo wtedy czym się różnimy od ...???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał z całym szacunkiem niech jedzie, mój spokój wewnętrzny oraz snu bezcenny.

 

Zgadzam się i w niektórych przypadkach sam wolałbym odesłać do konkurencji gdybym był diagnostą, ale akurat w przypadku nieważnego PC niekoniecznie. Na moim terenie chyba wszystkie stacje wykonują OBT na nieważnym PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to analogicznie rozumiem Michał, że auta z nieważnym OBT też przerejestrujesz, nie? To znaczy OK - jakby było nieważne 1,5 roku to nie, ale tak parę dni tylko przekroczony termin, to chyba nie problem, co? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyślałeś, że to może prawo jest do dupy i dlatego my, często za namową WK łamiemy je, aby być jeszcze choć kapkę ludźmi dla klientów ???

- czyli wraz z klientem w końcu traficie do :x i wytłumaczenia nie znajdziecie na to.

 

Masz miękkie serce to musisz mieć twardą .....

Ej "brodaty", widać nie służy Ci ta praca za biurkiem, skoro wszystkich byś pozamykał.Spójrz na własne podwórko, ile u Was durnych przepisów muszą chłopcy w praktyce obchodzić, aby przetrwać,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[scroll]Wycieczki osobiste urządzaj na p.w.[/scroll]

 

Wyraziłem swoje zdanie na temat słów zaprezentowanych na tym forum. Pochwalanie, nakręcanie się i wzajemne "zachęcanie" do wykonywania swoich czynności niezgodnie z przepisami w żadnym zawodzie nie powinno występować.

ile u Was durnych przepisów muszą chłopcy w praktyce obchodzić, aby przetrwać,,,

Może się mylę, ale temat mówi o postępowaniu diagnosty przy wykonywaniu badań przy nieważnym PC, a nie o policyjnych przepisach. Załóż swój oddzielny i daj wyraz swoim emocjom jeśli moder Ci na to pozwoli, a nie wprowadzasz zamieszanie.

 

Jak to mówią najlepsza obroną jest atak.... Dopóki nie ogarniesz, nie opanujesz swojej awersji do mnie to nie mamy o czym dyskutować,,,

 

Mimo wszystko pozdrawiam,,,

 

[scroll] Wycieczki osobiste urządzaj na p.w.[/scroll]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalanie, nakręcanie się i wzajemne "zachęcanie" do wykonywania swoich czynności niezgodnie z przepisami w żadnym zawodzie nie powinno występować.

 

A czy jesteś absolutnie pewien, że to niezgodne z przepisami?

 

[ Dodano: 03-08-2013, 22:35 ]

No pewnie - na czerwone blachy

 

Absolutnie o nie nie wnoszę

 

To do "normalnej" rejestracji zostaniesz wezwany o uzupełnienie OBT, a czy wykonasz je na podstawie nieważnego PC czy może KP to i tak je przyjmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zastanowić się czym jest pozwolenie czasowe, co wynika z posługiwania się PC, którego termin ważności minął?

 

Tymczasowy dowód rejestracyjny wydawany jest na 30 dni. Korzystanie z niego po tym terminie grozi poważnymi kłopotami. W razie kontroli auto może trafić na parking policyjny, a kierowca zostanie ukarany mandatem

 

Ze znanego Wam rozporządzenia:

5. Dane identyfikacyjne pojazdu po porównaniu stanu faktycznego z danymi zawartymi w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub odpowiadającym mu dokumencie niezwłocznie zamieszcza się w rejestrze.

Po upływie okresu ważności PC jest nic nieznaczącym świstkiem. Spójrzcie nawet na podstawy zatrzymania DR/PC określone w PORD. Nie znajdziecie tam podstawy zatrzymania ze względu na upływ terminu ważności.

 

Co oznacza H okres ważności pozwolenia czasowego? Oznacza to samo co data ważności dowodu osobistego. Wziąć kredyt na nieważny dowód można? Można wykonać badanie techniczne na nieważnym PC?

 

Co powinno się zrobić gdy minął okres na który zostało wydane PC:

14. Po upływie terminu czasowej rejestracji pozwolenie czasowe i tablice rejestracyjne zwraca się do organu, który je wydał, z wyjątkiem przypadku gdy rejestracja nastąpiła w celu umożliwienia wywozu pojazdu za granicę (ust. 5).

 

Jak można wykonać badania pojazdu, który jest niedopuszczony do ruchu:

Art. 71.

 

1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3.

 

2. Pojazdy określone w ust. 1 są dopuszczone do ruchu, jeżeli odpowiadają warunkom określonym w art. 66 oraz są zarejestrowane i zaopatrzone w zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne, a w przypadku pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli, w nalepkę kontrolną.

- gdyż termin na jaki został zarejestrowany upłynął :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... jak termin poprawki o jeden dzień minie to stówa,

a jak PC wydane w innym celu niż badanie na dodatek przeterminowane...

... hulaj dusza piekła nie ma... :viva:

8/

Nikt z WK jeszcze się nie czepiał. Ja robię.

Ja robię, po telefonie do WK czy nic nie stoi na przeszkodzie dla konkretnego przypadku,,,

Ja nie robię.

Nie dzwonię i robię jeszcze kłopotów nie było.

Ja również :) .

Nie dzwonię nie robię i jeszcze kłopotów nie było :-P:-D

Nie robię, termin ważności PC minął "czar prysł".

Czy coś załatwisz w banku ja Ci się skończy ważność dowodu osobistego??

No jasne - w banku internetowym :P

Eche... co najwyżej wyświetli się komunikat podobnie jak w bankomacie z przedawnioną kartą.

Przepraszamy usługa niedostępna. Prosimy zgłosić się do najbliższego oddziału.

Z tym dowodem mimo sprzętu do czytania prawdopodobnie za wiele nie podskoczy po dacie przy H zawartej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a jak ..... a jak ... albo wyjaśnijmy jedną kwestię, albo ..... dyskusja o dziesiątkach spraw nic nie da.

 

Może określcie swoje stanowisko do PC, którego upłynął termin ważności tj. czy dopuszcza do ruchu, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dopuszcza do ruchu, czy nie

 

Na pewno nie dopuszcza, ale jak widać są tacy co będą bronić tezy, że niedopuszczenie do ruchu nie ma nic wspólnego z OBT ;)

 

Do Michała - podana przez Ciebie podstawa prawna mówi o badaniu, jeśli jest wymagane. A kto powiedział, że jest wymagane? Co Cię w ogóle przy rejestracji moje badanie obchodzi? To jest moja sprawa i diagnosty. Ty tylko rejestrujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią najlepsza obroną jest atak.... Dopóki nie ogarniesz, nie opanujesz swojej awersji do mnie to nie mamy o czym dyskutować,,,

 

Mimo wszystko pozdrawiam,,,

 

[scroll] Wycieczki osobiste urządzaj na p.w.[/scroll]

 

I znów niepotrzebnie się unosisz, bo jeśli chodzi o przepisy to masz rację. Ja tylko mówiłem jak to w praktyce wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie kontroli auto może trafić na parking policyjny, a kierowca zostanie ukarany mandatem

 

Ciekawe na jakiej podstawie prawnej - z którego art. PORD pojazd może być w takim przypadku usunięty z drogi?

 

Po upływie okresu ważności PC jest nic nieznaczącym świstkiem.

 

Jest dokumentem, którego termin ważności minął - ale nadal dokumentem.

 

Oznacza to samo co data ważności dowodu osobistego. Wziąć kredyt na nieważny dowód można? Można wykonać badanie techniczne na nieważnym PC?

 

A np. na nieważnym paszporcie można wrócić do kraju ;)

 

- gdyż termin na jaki został zarejestrowany upłynął :?:

 

A skąd wiesz? Może PC było wydane np. w związku z brakiem miejsc na BT w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat można podsumować jednym stwierdzeniem.

 

Nie powinno się, ale są starostwa i stacje gdzie jest to akceptowane.

 

Swoją drogą muszę zadzwonić do siebie i zapytać się o oficjalne stanowisko naszego WK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.