Skocz do zawartości

PC po terminie


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Co Cię w ogóle przy rejestracji moje badanie obchodzi? To jest moja sprawa i diagnosty. Ty tylko rejestrujesz...

 

To Ci zgodnie z instrukcją zatrzymam złożone dokumenty i tablice do czasu otrzymania pozytywnego badania :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    11

  • blakop

    9

  • Paprock

    8

  • JANUSZ60

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jutro to dziś - tyle że jutro. :D

No to najprędzej jutro

Uprzejmie proszę dowiedzieć się jeszcze, żeby uwadze nie umknęło, które punkty z Art. 74 ustęp 2 (oprócz 2c) obligują do wykonania badania.

Dzwoniłem kurde ale niestety... nadzór stacje kontroluje, a referat do spraw rejestracji: "nie wypowiada się w tej kwestii". :x

 

Czy przeterminowane PC dopuszcza pojazd do ruchu, to pozwolę zapytać; a jaki jest status starego i jaki może być nowego dowodu rejestracyjnego?

Może oba na biurku w urzędzie?

I co Centralna Ewidencja wie o takim pojeździe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki jest status starego i jaki może być nowego dowodu rejestracyjnego?

Może oba na biurku w urzędzie?

I co Centralna Ewidencja wie o takim pojeździe???

 

Jakoś nie nadążam za Twoim tokiem myślenia... Innymi słowy - nie bardzo wiem co autor miał na myśli.Nie pierwszy raz zresztą... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie nadążam za Twoim tokiem myślenia... Innymi słowy - nie bardzo wiem co autor miał na myśli

A może jest to "protest" przeciwko temu jak są pisane ustawy,rozporządzenia,... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które punkty z Art. 74 ustęp 2 (oprócz 2c) obligują do wykonania badania.

 

Do badanie obliguje przede wszystkim chęć klienta. Klient wnosi chęć - diagnosta robi badanie (mowa o okresowym i dodatkowych "nie kierowanych")

 

U mnie osoba odpowiedzialna za skp na urlopie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki Psuj, że też sezon na ogórki...

 

 

Jakoś nie nadążam za Twoim tokiem myślenia...

Czy Centralna Ewidencja wie o upływie ważności dokumentu???

W ewidencji pojazdów są gromadzone następujące dane i informacje opisujące:

- nadanie i utrata dowodu rejestracyjnego, tablic rejestracyjnych, pozwolenia czasowego, tablic tymczasowych, karty pojazdu oraz o ich odnalezienie,

Proste???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PoRD

Art. 80b. 1. W ewidencji gromadzi się:

2) informacje o:

a) dowodzie rejestracyjnym - seria, numer oraz data wydania wtórnika,

b) pozwoleniu czasowym - data ważności, data przedłużenia ważności, cel wydania, seria, numer oraz data wydania wtórnika,

c)

Proste :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tylko, że wiem, iż w praktyce wiele WK nie wprowadza okresu przedłużenia PC do systemu 8)

 

e-eskape - no tak, CEP wie o ważności PC, tylko co to wnosi do sprawy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e-eskape - no tak, CEP wie o ważności PC, tylko co to wnosi do sprawy??

Nic. Na wczorajszym bilecie do ZOO nie wejdę.

Dowiedziałem się, że w centralnej ewidencji pojazd powinien "wisieć jako przeterminowany".

Rejestr badań ważnością dokumentu jest niezainteresowany. Może stąd dowolne podejście do rubryki H, może mało kto (bez urazy) na nią spogląda.

Nie chodzi o to czy ktoś się czepia, czy nie. Nadzór nie od tego, żeby zaraz udupić jest.

Pojazd ma przedawnione pozwolenie czasowe i zakładam; ważne zaświadczenie z wynikiem pozytywnym z badania przeprowadzonego po ważności tego dokumentu.

Idzie o to, czy ktoś w razie draki i nie tylko może podważyć zasadność wykonania badania.

Tak. Za wszystko odpowiada właściciel i na aktualnym zaświadczeniu z nieważnym PC w komplecie nie powinien jeździć... (różne szkoły, różne opinie).

Ale żeby nie było:

panie diagnosto pan nie powinien... pan widział dokument jego cel i datę ważności... należało poinformować, odmówić... itp.

W najgorszym / najlepszym przypadku wystawić N.

 

W artykule 74 podano cele wydania pozwolenia czasowego.

Czy cel z litery a można zrealizować na c i odwrotnie???

Niestety nie rozumiem:

które punkty z Art. 74 ustęp 2 (oprócz 2c) obligują do wykonania badania.

Do badanie obliguje przede wszystkim chęć klienta. Klient wnosi chęć - diagnosta robi badanie (mowa o okresowym i dodatkowych "nie kierowanych")

 

Nie o odległość od WK się rozchodzi:

Zauważyłem jakąś dziwną zależność że im WK dalej od SKP tym wymagania w WK są mniejsze np. SKP z miasta "X" nie robiły OBT z pokwitowania Policji tylko PC i TTR, ale SKP spoza "miasta X" już mogły robić OBT z pokwitowania i nie było problemu w tym samym WK :lol:

Tylko o prawdopodobieństwo tzw. "czepliwości". Jak czepiają się to nie, a jak nie to ciśniemy do prowizji, co nie.

Jeden traktuje pokwitowania tak inny siak, a przepisy sobie.

I proszę wyjaśnić z jakiego to niby powodu pracownik WK ma się czepiać diagnosty???

Czyżby czasami szło coś w niezgodzie z regułami???

 

Ciekawe, czy zaś będzie coś nie tak...

:medit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.